Kupiłem PS-X4 i co dalej?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Sholay
Posty: 16
Rejestracja: 23 lip 2017, 23:03
Gramofon: Sony PS4
Lokalizacja: WAW

Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#1

Post autor: Sholay »

Panie i Panowie,
Dzięki Waszym poradom, zwłaszcza Krissa i Regsofta, kupiłem na Allegrze Sony PS4. Jest wielki i piękny. Wierzyc się nie chce, że design z końca lat '70.
BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim za wsparcie moralne.
Nie wiem nadal czy wydane 820 złotych było warte, bo brak mi paru elementów zestawu, a płyty są na razie u mamy ;)

Tak czy owak, gramofon ma kilka wad:
- przypalenie papierosem na pokrywie - jak ją spoleruję to zostanie bąbelek, ale co tam...
- przyklejona podstawka od ramienia czyszczącego - wygląda nadzwyczaj pro, więc raczej zostawię niż zaryzykuję artefakty na obudowie
- nieznana igła AT we wkładce AT-12
- obroty 45 nie trzymają

No i teraz pytania neofity:
1. Czy wkładki się zużywają? Tzn. czy do kupować igłę z wkładką czy samą igłę na początek. Oczywiście sprzedający gramofon twierdził w opisie, że wkładka i igła są "high-end". Oczywiście igłę wymienię od razu, ale jeśli ta AT12 jest rzeczywiście "high-end" no i się nie "wytraciła" to nie będę wchodził od razu w AT95e.
2. Czy jako przedwzmacniacz brać Art DJ II, Cambridge Audio 551 czy Pro-Ject Phono Box II? Będę słuchał muzyki głównie klasycznej i trochę rocka na Denonie M40 z defaultowymi kolumnami. Art nie ma wyłącznika, ale nie wiem czy warto za taki guzik poświęcać jakość dźwięku.
3. PS4 ma przełącznik napięcia z tyłu, oczywiście opcji 230V brak. Lepiej ustawić na 220 czy 240?
4. W instrukcji pisze, żeby nie dotykać metalowego talerza. Przeczytałem to już po tym jak wydotykałem. Co robić? I czym ją umyć bez dotykania ponownego, bo cały sprzęt był pokryty warstwą zastygłego kurzu.
5. Czy jest coś o co nie pytam, a wiedzieć powinienem?

serdeczności,
&
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#2

Post autor: Regsoft »

Gratulacje! :clap:
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
Jest wielki i piękny
Poprosimy trochę dobrych fotek na : viewtopic.php?f=64&t=13261 :D
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
przypalenie papierosem na pokrywie - jak ją spoleruję to zostanie bąbelek
Przylep grawerek w metalu szlachetnym z napisem Sony by Sholay :lol:
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
nieznana igła AT we wkładce AT-12
Kup nową igłę ... lub wkładkę z igłą ... odpowiednie tematy w dziale zakupowym wkładek czekają ...
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
obroty 45 nie trzymają
Trzeba psiknąć Kontaktem PR i rozruszać wewnętrzne regulatory obrotów (te od 33 też).
Zapraszamy do działu Sony ... może znajdziesz od razu gotowy temat z instrukcją ...
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
Czy jako przedwzmacniacz brać
Zapraszamy do wątków zakupowych działu wzmacniaczy :lol:
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
Lepiej ustawić na 220 czy 240?
Raczej obojętne. Ja bym dał 220V ...
Sholay pisze:
30 maja 2020, 11:41
żeby nie dotykać metalowego talerza
Pewnie nie chcieliby abyś pobrudził tłustymi paluchami główicę lub warstwę magnetyczną.
Nie ma zmiłuj. Talerz należałoby zdjąć i wyczyścić ...
Wiem, że zapieczony łatwo nie schodzi a i trzeba uważać aby nie zaczepić nim o głowicę.
Są jednak na to niezawodne sposoby 8-)
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#3

Post autor: andre »

Można dać pokrywę do profesjonalnej polerki .Śladu po przypaleniu nie będzie a pokrywa jak szkło .Ramiona czyszczące zwykle mają przyklejaną podstawkę,do AT 12 kupić igłę bo to dobra wkładka ,ciutkę lepsza od AT 95 .
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#4

Post autor: kriss »

Z tym hi-end to bym nie przesadzał, tutaj nie ładnie że sprzedający takie teorie Ci wciskał. Ale na początek żeby się osłuchać to dobra wkładka. Będziesz wiedział czego Ci brakuje w brzmieniu i będzie łatwiej szukać dalej jeśli poczujesz potrzebę.
Preamp to zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczyć. Ustal sobie jakiś budrzet i pisz w odpowiednich wątkach tematycznych.
Talerz jak nie był zdejmowany to łatwo nie schodzi. U mnie było to samo ale nie jest to większy problem aby go zdjąć :) Uśmiech Regsofta bezcenny odnośnie jego odpowiedzi o sposobie zdejmowania talerza :) Też się wtedy bałem :lol:
Sholay
Posty: 16
Rejestracja: 23 lip 2017, 23:03
Gramofon: Sony PS4
Lokalizacja: WAW

Re: Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#5

Post autor: Sholay »

Hehe, dziękuję za porady, już zacząłem męczyć działy tematyczne.
Co do hajendu, to nie bez kozery dałem cudzysłów :D

Czyli ten talerz mogę zdjąć, umyć szarym mydłem i wysuszyć?

A foty, jak go doszoruję oczywiście zapodam, bo jest prawie tak ładny jak mój nowy kot z Palucha.

&
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kupiłem PS-X4 i co dalej?

#6

Post autor: Regsoft »

Sholay pisze:
30 maja 2020, 15:11
Czyli ten talerz mogę zdjąć, umyć szarym mydłem i wysuszyć?
No pewnie, że zdjąć. Nawet nie wolno przewozić gramofonu z założonym talerzem ...
ODPOWIEDZ