Denon DP-200 nie włącza się

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
jman
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:05

Denon DP-200 nie włącza się

#1

Post autor: jman »

Witam

Witam wszystkich. Rok temu kupiłem gramofon Denon DP-200USB. Od początku czułem, że nie był to szczególnie udany zakup. Obawy potwierdziły się, gdy ostatnio - po kilku miesiącach przerwy - próbowałem go włączyć. Niestety gramofon nie reaguje (nie włącza się) - mimo, że przez kilka miesięcy po prostu stał w dobrych warunkach.

Rozkręcałem go, próbowałem czyścić - bez skutku. Serwis Denona za samą diagnozę chce 150 PLN - wolę więc przynajmniej spróbować załatwić rzecz na własną rękę.

Pytanie: czy znacie może kogoś we Wrocławiu, kto mógłby pomóc? Większość punktów naprawy RTV nie chce nawet na to patrzeć. Ewentualnie - na co zwrócić uwagę po rozkręceniu gramofonu?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#2

Post autor: JacK »

Sprecyzuj "nie włącza się". Czy jest wogóle jakieś napięcie w układzie ? Wciśnij pamięć do USB i zobacz czy diodka się zapala.
Ten gramofon jest nadal w aktualnej ofercie denona, to nie jest stary dziad aby autoryzowany serwis z braku części sobie z naprawą nie poradził.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#3

Post autor: wojciech06 »

W legalnej sprzedaży (dystrybucja) Denon DP-200USB posiada 24 miesiące "Gwarancji" - nic nie płacisz za diagnozę i naprawę. Natomiast jak był rozkręcany, to utraciłeś gwarancję.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#4

Post autor: JacK »

Chyba nawet w sumie jest 36 m-cy tej gwarancji. Tylko trzeba zarejestrować produkt na stronie krajowego dystrybutora gdzie podstawą jest rachunek zakupu z polskiego sklepu. Robią tak aby zachęcić klientów do zakupów w kraju i sugerują jak to fatalnie jest importować na własną rękę sprzęt z zagranicy. Dla mnie to oczywista bzdura...wymyślona przez ganiających za kasą polskich dystrybutorów.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Denon DP-200 nie włącza się

#5

Post autor: wojciech06 »

JacK pisze:Chyba nawet w sumie jest 36 m-cy tej gwarancji.
Ze strony www.denon.pl:

"Gwarancja ta obejmuje okres dokładnie 2 lat od momentu zakupu produktu przez użytkownika końcowego."
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#6

Post autor: JacK »

Też mam fajnego linka do strony Horna czyli polskiego dystrybutora marki Denon:
http://www.horn.pl/747_792.htm

"3 lata gwarancji na produkty DENON (oprócz słuchawek)..."

"Standardowa gwarancja, jaką daje producent sprzętu stereo lub kina domowego wynosi 2 lata od daty jego zakupu. Teraz Horn Distribution oferuje Klientom gwarancję i bezpłatny serwis gwarancyjny na 2, 3 lub nawet 5 lat, w zależności od marki. Warunkiem otrzyania takiej wieloletniej gwarancji jest zarejestrowanie sprzętu w ciągu 30 dni od daty jego zakupu."
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Denon DP-200 nie włącza się

#7

Post autor: wojciech06 »

JacK pisze:"3 lata gwarancji na produkty DENON (oprócz słuchawek)..."

"Standardowa gwarancja, jaką daje producent sprzętu stereo lub kina domowego wynosi 2 lata od daty jego zakupu. Teraz Horn Distribution oferuje Klientom gwarancję i bezpłatny serwis gwarancyjny na 2, 3 lub nawet 5 lat, w zależności od marki. Warunkiem otrzyania takiej wieloletniej gwarancji jest zarejestrowanie sprzętu w ciągu 30 dni od daty jego zakupu."
A jak nie kupisz u "Horn Distribution", to co z gwarancją :?:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#8

Post autor: JacK »

Krajowe sklepy są zależne od krajowego dystrybutora więc jak oficjalnie kupujesz w polskim salonie to nie możesz nie kupić od nich. Sprawa się komplikuje jak np. kupisz sobie sprzęt za granicą, powiedzmy z Niemiec lub od allegrowego handlarza. Sprzęt się psuje udajesz się do oficjalnego autoryzowanego serwisu w naszym kraju który też jest zależny od krajowego dystrybutora i zgłaszasz usterkę, a tam Ci mówią że musisz sprzęt odesłać do Niemiec bo tylko tam jest ważna karta gwarancyjna jaką posiadasz. :twisted:
Polskie piekiełko, choć podobno nie jest to zgodne z prawem UE. Było to wielokrotnie poruszane na forach audio i konsumenckich.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP-200 nie włącza się

#9

Post autor: Sindsoron »

jman,

ja jestem z wrocławia, więc ewentualnie mógłbym jakoś w wolnej chwili podskoczyć i zobaczyć co z nim jest nie tak
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#10

Post autor: krolix »

Uczulam potencjalnych zainteresowanych, że serwis Denona dokonujący napraw gwarancyjnych, znajduje się w Warszawie. :D Tam wysłać należy zepsuty sprzęt albo trzeba dostarczyć go do punktu zakupu (w przypadku zakupu przez sieć najlepiej oczywiście wysłać od razu do stolicy). 2-3 lata gwarancji wygląda atrakcyjnie, dopóki człowiek nie musi z niej skorzystać. :lol:
Kiedy zepsuł mi się denonowski odtwarzacz CD machnąłem ręką na tę gwarancję i po prostu zawiozłem go do zwykłego, lokalnego serwisu, gdzie diagnoza kosztowała kilkadziesiąt złotych a wszelkie poniesione przeze mnie koszty zamknęły się w 160 zł. Sprzęt po naprawie chodzi już prawie dwa lata.
Jeśli chodzi o ten gramofon, to pewnie sprawa jest banalna, jakiś zasilacz albo co. Poszukałbym jeszcze trochę, jakiś serwis reperujący gramofony musi chyba we Wrocławiu być?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP-200 nie włącza się

#11

Post autor: Sindsoron »

krolix pisze: jakiś serwis reperujący gramofony musi chyba we Wrocławiu być?
niestety nie ma takoweg ;< jest tylko kilka osób które zajmują się naprawą starego sprzętu audio, ale żaden nie ma jakiegoś większego doświadczenia w naprawie gramofonów... a jak już to głównie znają się na polskich konstrukcjach (żaden nie chciał podjąć się przeglądu i ewentualnej naprawy mojego pioneera :3). Wśród tych od relatywnie nowego sprzętu RTV, raczej też nie znajdzie się żaden który nie bały się naprawić gramofon, albo nawet go zdiagnozować
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Denon DP-200 nie włącza się

#12

Post autor: krolix »

Najpierw napisałem, potem dopiero sprawdziłem. ;) Rzeczywiście, byłem naiwny (podobnie jak w przypadku gwarancji Denona do momentu wystąpienia usterki ;) ), nawet w 3M znalazłem tylko 1 punkt zajmujący się gramofonami, a we Wro to dopiero lipa...
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP-200 nie włącza się

#13

Post autor: Sindsoron »

wiem że na pewno jest 2 czy 3 gości w warszawie i podobną są solidni, tylko dość drogo się cenią ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP-200 nie włącza się

#14

Post autor: Wojtek »

Minął tydzień i w sumie nie wiemy co dalej u jmana i jego Denona :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ