kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

#1

Post autor: Altec »

Pytanie jak w temacie.
Do kolekcji dołączył ostatnio Denon DP47F (no miałem po prostu ochotę na jakiś automat w takim designie :) )
Po zainstalowaniu mojej Nagaoki MP110 start ramienia zaczyna się o jakiś milimetr zbyt wcześnie.
Chciałbym przesunąć ten punkt startu lekko do wewnątrz.wydaje mi się ,że tuż obok osi ramienia jest otworek na narzędzie służące kalibracji tegoż,ale nie wiem jak powinien wyglądać końcówka tego zapewne śrubokrętu.
.. nie chciałbym nic uszkodzić stąd zapytanie do bardziej doświadczonego grona..

Niby znalazłem Service Manual,ale nie mam na tyle pewności ,żeby grzebać bez konsultacji..
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 19:11 przez Altec, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

#2

Post autor: Altec »

Obrazek
Obrazek
Załączniki
IMG_9479.JPG
Obrazek
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2352
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

#3

Post autor: Peliks »

Witaj. Po pierwsze czy skalibrowałeś ramię z nową wkładką ? To jest podstawa tej dyskusji ale jeśli tak to do ustawienia pozycji początkowej jest śrubka w otworze widocznym na pierwszym zdjęciu.Ten czarny punkcik poniżej diody led (wieżyczka). Płaski wkrętak i gramofon musi być włączony. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

#4

Post autor: Altec »

ok, chodziło mi o to głównie jaki wkrętak,płaski czy krzyżak.. Resztę wstępnie skalibrowałem na tyle na ile potrafię,gra dobrze (w mojej opinii)

spróbuję obadać płaskim wkrętakiem i dam znać .. dzięki
Obrazek
Altec
Posty: 43
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:51

Re: kalibracja pozycji początkowej ramienia w Denon DP47F

#5

Post autor: Altec »

aha, jakbyś podpowiedział jeszcze kolejność czynności.. włączony gramofon,ustawiam ramię manualnie? i koryguję czy naciskam start i zatrzymuję stopem i dopiero reguluję? bo mam wątpliwości..
Obrazek
ODPOWIEDZ