Thorens TD 160 poziom talerza

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Szopeniasty
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2017, 18:32

Thorens TD 160 poziom talerza

#1

Post autor: Szopeniasty »

Witam wszystkich forumowiczów.

Przymierzam się do kupna Thorensa TD 160. Generalne oględziny wypadły nieźle ale mam kilka pytań.
20170820_184351 (1).jpg
Pierwsza sprawa to poziom talerza. od strony ramienia talerz jest na poziomie o 2 mm wyższym niż po stronie przeciwnej. Widać to nawet z daleka gołym okiem, że trochę bardziej odstaje od podłoża. Poziomica pokazuje minimalne odchylenie, ale z kolei wkładka i headshell wyglądają na idealnie równoległe. Nie ma problemów z trackingiem, trzyma obroty. Czy jest to kwestia, która przekreśla sprzęt, czy jednak fakt, że podstawka ramienia i talerz są zamontowane na jednej płycie na miękkim zawieszeniu powoduje że nie warto na to zwracać uwagi?
20170820_184323.jpg
Kolejna sprawa. Jak tylko dotknę nawet plastikowej części headshella zaczyna strzelać mi z głośników. Nie ma znaczenia czy masa jest podłączona czy nie. Co do masy. Jak jest podłączona to słychać buczenie, które czasem przebija się do spokojniejszych kawałków jeśli ją odłączę, zero szumów. Czym mogą być obie rzeczy spowodowane?

Ostatnia rzecz. Na tylnej tabliczce na plincie jest oznaczenie TD 16 s MK 4. A przecież to jest "zwykła" 160 tka.
20170820_184430 (1).jpg
Pomóżcie ocenić czy warto ładować trochę pieniędzy czy poszukać bardziej sprawnego :)
Philips FA860 + Magnat MIG Ribbon 10 + Thorens TD 160 (Shure M75E)

Techics SA5360 + Denon DP 23F (Sony XL15)
Awatar użytkownika
spoon
Posty: 173
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:28
Gramofon: Thorens TD-160
Lokalizacja: Gdynia

Re: Thorens TD 160 poziom talerza

#2

Post autor: spoon »

Hej!

Zły poziom talerza może być spowodowany źle wyregulowanymi sprężynami zawieszenia. Ewentualnie sprężyny te swoje najlepsze czasy mają już za sobą i może w ogóle warto by je wymienić. Na początek jednak można spróbować je wyregulować, jest to dość żmudne, ale da radę zrobić to samemu. Jak coś, pomożemy :)

Co do strzelania, to ewidentnie masz ten sam problem, który ja miałem po zakupie swojego egzemplarza. U mnie skończyło się rewiringiem ramienia. Ogólnie problem z okablowaniem ramienia, trzeba by było sprawdzić wszelkie połączenia itd.
KEF R300 + Hegel H160 + Gold Note PH-10 + Thorens TD 160 (Nagaoka MP-110)
Szopeniasty
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2017, 18:32

Re: Thorens TD 160 poziom talerza

#3

Post autor: Szopeniasty »

Po długiej przerwie odświeżam temat. Nie miałem kiedy zabrać się za remont, a jak już się zabrałem to mam pytanie.

Wymieniam okablowanie ramienia i zastanawiam się, czy zewrzeć masę chassis i ramienia tak jak to było w oryginale do prawego kanału, czy jednak lepiej będzie sygnał zostawić samemu sobie a do ramienia i chassis wyprowadzić osobny kabelek?

Postawiłbym na osobny kabelek, ale proszę o osoby postawione kiedyś przed podobnym dylematem o zdanie.
Philips FA860 + Magnat MIG Ribbon 10 + Thorens TD 160 (Shure M75E)

Techics SA5360 + Denon DP 23F (Sony XL15)
ODPOWIEDZ