Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
borkomir
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2016, 19:36

Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

#1

Post autor: borkomir »

Czołem wszystkim!

Wczoraj mój Pro-Ject Debut Carbon odmówił posłuszeństwa i zastanawiam się co z nim począć :( . Sprzęt dostałem w prezencie już jakiś czas temu, ale przez dosyć długi czas nie miałem ani warunków ani kompletu peryferyjnych gadżetów żeby go odpalić. Wreszcie jakiś tydzień temu spiąłem wszystko, ustawiłem, uruchomiłem i sprzęt zagrał jak marzenie. Od tamtego momentu odpalałem gramofon ze dwa razy bez żadnych problemów, wczoraj po zmianie bodaj trzeciej płyty (kilka godzin pracy) gramofon po odegraniu około minuty utworu się wyłączył.

Moduł zasilania był bardzo ciepły, ale nie było ani dymu, ani zapachu spalenizny. Zaczekałem aż ostygnie i próbowałem uruchomić sprzęt na tym samym i innym, zapasowym zasilaczu, w żadnym przypadku nie odpalił. Przetrząsnąłem Internety i doczytałem, że problemem może być spalony bezpiecznik i że jego wymiana to bułka z masłem. Gramofon jest jeszcze na gwarancji, natomiast jeśli to miałaby być rzeczywiście wymiana bezpiecznika najchętniej zrobiłbym to sam, żeby się nie bujać z rozparcelowywaniem i pakowaniem sprzętu.

Pytanie brzmi czy mogło się tam stać w środku coś poważniejszego i powinienem od razu uderzać do dystrybutora z gwarancją? Druga sprawa, nawet jeśli to spalony bezpiecznik, co mogło być przyczyną usterki? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam
Krzysztof
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

#2

Post autor: zbyszek1982 »

A gdzie tam jest bezpiecznik? Przecież ten gramofon ma wtyczkowy zasilaczyk.
borkomir
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2016, 19:36

Re: Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

#3

Post autor: borkomir »

Fakt. Myślałem, że wewnątrz mogą być jakieś dodatkowe zabezpieczenia. Czyli jednak silnik mógł się usmażyć? :(

Btw, dzięki za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

#4

Post autor: Regsoft »

borkomir pisze:Czyli jednak silnik mógł się usmażyć?
Sprawdź najpierw gniazdo potem dalej ... 8-)
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Pro-Ject Debut Carbon odmówił współpracy

#5

Post autor: ahaja »

Jako że to lżejsze niz codzienne zakupy to weź to zapakuj i na gwarancji oddaj do zrobienia. Od tego jest w nowych sprzętach ...
ODPOWIEDZ