Dual dtj 301 (problem)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Dual dtj 301 (problem)

#1

Post autor: MascotBeats »

Witam. Posiadam ww. Gramofon i mam z nim problem. Polega on na tym ze po wymianie wkladki na at95e gdy tylko igla dotknie plyty zaczyna buczec i szumiec. Przy kazdym dotknieciu ramienia badz skuknieciu w gramofon szumi chwile i przestaje. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz i jest podpiety do aktywnych glosników. Jak wyeliminowac to zjawisko?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dual dtj 301 (problem)

#2

Post autor: kielek »

A przy poprzedniej wkładce był taki sam efekt?
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Re: Dual dtj 301 (problem)

#3

Post autor: MascotBeats »

Przy wczesniejszej nie bylo czegos takiego.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dual dtj 301 (problem)

#4

Post autor: kielek »

Tam wcześniej chyba była jakaś AT 91? Nie wchodzac w szczegóły techniczne to są zblizone wkładki( obydwie MM) i jeśli nic nie namieszałeś w podłączeniu,nie urwałeś kabelka ,konektorka to nie powinno być takich objawów,chyba że ta AT 95 jest uszkodzona,ale to mało prawdopodobne.Sprawdź połączenie wkładka-headshell.
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Re: Dual dtj 301 (problem)

#5

Post autor: MascotBeats »

Tak wczesniej byla tam at91. Nic nie zostalo urwane i wydaje mi sie ze wpiąłem poprawnie. Kurcze lipa troche jezeli to wina wkladki bo niemam moLiwosci reklamacji ale watpie by byla uszkodzona bo gra czysto tylko te szumy. Niby to jakos strasznie nie przeszkadza ale sa słyszalne.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dual dtj 301 (problem)

#6

Post autor: kielek »

Pisałeś,że buczy...
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Re: Dual dtj 301 (problem)

#7

Post autor: MascotBeats »

Szumi buczy no nie wiem jak to jednoznacznie okreslic.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual dtj 301 (problem)

#8

Post autor: Wojtek »

Ciężko określić = ciężko pomóc.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Re: Dual dtj 301 (problem)

#9

Post autor: MascotBeats »

dodam plik audio w którym wlasnie słychać to zjawisko.
http://www51.zippyshare.com/v/r60G4okK/file.html
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dual dtj 301 (problem)

#10

Post autor: kielek »

Słychać 3 sek. szumu,to fakt. Naprawdę ciężko coś z tego wywnioskować.Czy to nagranie z rozbiegówki płyty? Igła w tym momencie ''jechała'' już po płycie?bo nie słychać klasycznych pyknięć ani nic w tym stylu.
Próbowałeś wrócić do AT-91 i upewnić się,że te zjawisko teraz tam też nie występuje?
Nie wiem co sensownego Ci napisać,gdyż wkładki parametrami bardzo zbliżone i nie powinno być różnicy oprócz w jakości dźwięku( moim zdaniem). Ekranowanie AT-95 nie jest raczej gorsze,by ''łapała'' więcej zakłóceń z silnika czy ''powietrza''.
Jest tu paru na forum inżynierów i ludzi bardziej obeznanych w temacie,może oni coś podpowiedzą więcej,mądrzej?
Masz możliwość sprawdzenia tej AT-95 na innym gramofonie np. u kolegi lub przstestowania innej wkładki na Twoim gramofonie? Moze ktoś z forum mieszka w Twojej okolicy?
P.S
Poza tym pozostaje kwestia szlifu igły,który AT 95 ma chyba lepszy o ile się nie mylę i może więcej wyciąga z płyty? Winyl to też nie cd i szumieć na początku płyty i w przerwach między utworami ma prawo.
MascotBeats
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, 11:44

Re: Dual dtj 301 (problem)

#11

Post autor: MascotBeats »

Igla zostala polozona na plycie i stala w miejscu. Niestety niemam mozliwosci wlozenia at91 bo poszla do kosza ale jestem pewien ze nie bylo czegos takiego. Postaram sie ogarnac od kolegi inna wkladke i sprawdze jeszcze. Dzisiaj zauważylem ze szum jest delikatnie mniejszy tylko nie wiem czy moje ucho juz sie do niego przyzwyczailo czy cos sie jednak zmienilo
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dual dtj 301 (problem)

#12

Post autor: kielek »

MascotBeats pisze:Igla zostala polozona na plycie i stala w miejscu
Tzn.?
Jak położy się igłę na płycie w czasie pracy gramofonu to igła wraz z ramieniem wędruje ku szpindlowi ;)
Nagraj może jakiś dłuższy kawałek ze startu od rozbiegówki aż na początek utworu.
Ciężko cokolwiek zdiagnozować jak Ci się wiele rzeczy wydaje :-)
Wydaje Ci się,że jest mniej szumu,pisałeś o buczeniu...
ODPOWIEDZ