Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
kami3n147
Posty: 72
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:16

Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

#1

Post autor: kami3n147 »

Cześć,

Chce wymienić kabel RCA w moim General P1000. Fabryczny kabel w obecnych czasach trąci myszką.
Potrzebuje około 1.5m maksymalnie. Na pierwszy rzuk oka znalazłem:
Sommer Cable Sinus Control
oraz
SOMMER CABLE Albedo MKII; NF Phono 2 x 0,20 mm2; PVC O 5,90 mm; Zielonyl
To dobry kabel, czy warto rozważyć coś innego? Na pewno będzie lepszy od fabrycznego, ale może jest lepszego?
Załączniki
320-0252-02.jpg
Przechwytywanie.JPG
General P1000.jpeg
Jacek 1972t
Posty: 512
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

#2

Post autor: Jacek 1972t »

kami3n147 pisze:
wczoraj, 22:46
To dobry kabel
Ten z linku poniżej, to dość często polecany kabel na tym forum, cena-jakość.
https://allegro.pl/oferta/kabel-gramofo ... 3959081911

Fajnie zgrywają się z nim pod kątem montażowym wtyki RCA Amphenol.
https://allegro.pl/oferta/amphenol-soli ... 0436429190

Mój Victor QL-A7 ma zamontowany właśnie ten sam kabel.

Staraj się zminimalizować długość, im krócej tym lepiej ;)
kami3n147
Posty: 72
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:16

Re: Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

#3

Post autor: kami3n147 »

Zobaczymy co to wyjdzie :think:
Załączniki
11.JPG
tomek4446
Posty: 35
Rejestracja: 11 wrz 2019, 15:08

Re: Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

#4

Post autor: tomek4446 »

Jacek 1972t pisze:
dzisiaj, 08:15
Mój Victor QL-A7 ma zamontowany właśnie ten sam kabel.
Ja do QL A7 poszedłem po taniości i zmieniłem oryginał na
https://gitara-sklep.pl/audio/3840-proe ... 21mm2.html
z wtykami
https://4hifi.pl/p886,neutrik-nf2c-b-2- ... cinch.html
Zmieniłem kabel nie ze względu na jakość oryginału tylko na takie moje natręctwo. We wszystkich drapakach jakie miałem wlutowywałem bezpośrednio kable sygnałowe do kabli ramienia. I tak mi zostało :)
WBA Blazebird+Ironbird , Luxman L-508 ,QLN one ,RME Adi-2 Pro FS R Black Edition,Yamaha CDX - 1060, Meridian 508.24 Albero PP200, JVC QL-A7 , Shure M91 ED , Goldring 2100 , ADC XLM .
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 4320
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana zewnętrznego kabla sygnałowego w General P1000

#5

Post autor: Bacek »

Pojemność mocno taka sobie jak na ic phono. A długi? Generalnie jest szansa że teraz masz dużo większą pojemność niż w oryginale. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ