Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#1

Post autor: darkman »

Przeniosłem temat ze swojego wątku giełdowego, przepraszam chłopaki ale tamte posty będą skasowane.

--------
autor: Michal35452 » dzisiaj, 18:32

darkman pisze: ↑
dzisiaj, 17:23
Obecnie Poczta przeszła na nowe druki i program Paczka+.

W tym programie trzeba zadeklarować wartość przesyłki (jest to obowiązkowe) . Najlepsze że bez dopłaty jest tylko paczka z zadeklarowaną wartością do 100 zł. Jeśli zadeklarujemy wyższą kwotę a w przypadku płyt winylowych tak zazwyczaj jest musimy dopłacić :lol: .
Ot sobie wymyślili.

-----------
autor: darkman » 25 min temu
No beznadziejnie Michale, ale powiedzieli mi dzisiaj, że PP24/48 tylko do wyczerpania istniejących druków.

----------
autor: Michal35452 » 20 min temu

darkman pisze: ↑
25 min temu
do wyczerpania istniejących druków

Dokładnie, mi tak samo powiedzieli. Wyjdzie na to że najrozsądniej będzie wysyłać zwykłą "Paczką pocztową"
---------

autor: sam71 » 1 min temu
Nie wierze ze nie znacie wysylek z tej stronki https://www.sendit.pl/oferta/kurier48 wysylalem setki przesylek glownie DPD ale od kilku ladnych miesiecy poczta dołączyla i jest oki jak narazie ;)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 10:19 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#2

Post autor: darkman »

Pewnie Sam, ale tu chodzi nam o przesyłki Pocztą Polską. Nie o kurierskie w tym wypadku.
Istotnie może trzeba rozważyć kurierskie? Dla mnie to mniej wygodne pod względem przygotowania, ale nie mówię nie.
Muszę sprawdzić oferty kurierskie. Dzięki!

A, jeszcze ten cennik przesyłek programu Paczka+
http://www.poczta-polska.pl/hermes/uplo ... cy-od-.pdf
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#3

Post autor: Myszor »

Dark obczaj usługę DPD pickup. Nie wiem jak z cenami w kraju ale na zagranicę nie do pobicia.
I mega wygodne bo wszystko robisz przez net (opłacasz i drukujesz list przewozowy) a paczkę zostawiasz w punkcie gdzie ci wygodnie.
Ja zostawiam w sklepie z kosiarkami bo jest blisko i po drodze. :lol:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#4

Post autor: blispx »

Nie rozumiem o co tyle hałasu, PP deklaruje (tak jak i deklarowała wcześniej) że odpowiada (bez dodatkowych opłat) za wysyłany przedmiot do wartości 100pln, za więcej musisz dopłacić. Podobnie jest u innych np. w takim DHL bez dodatkowych opłat odpowiadają do 500pln z tym że całościowo usługa jest droższa o te 5-6pln. Wracając do podstawowego cennika czy tam podasz 0,01 czy 100 wyjdzie na to samo
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#5

Post autor: darkman »

Chyba u 'mojego' brokera kurierskiego powinni to mieć. Sprawdzę, ale właś :o nie mi lokal koło chaty zlikwidowali i zrobili sklep indyjski ...spożywczy, znaczy winyle będą zapewne 8-)
że odpowiada (bez dodatkowych opłat) za wysyłany przedmiot do wartości 100pln, za więcej musisz dopłacić.
Tak Paweł, ja nie ubezpieczam ponad tę deklarację. Zawsze powiadam miłym Paniom, że tradycja pocztowa od 1558 roku zobowiązuje, więc nie ma strachu.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 20:25 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#6

Post autor: Latro »

darkman pisze:
12 gru 2017, 20:06
Obecnie Poczta przeszła na nowe druki i program Paczka+.
W tym programie trzeba zadeklarować wartość przesyłki (jest to obowiązkowe)

Akurat przed chwilą wróciłem z poczty, paczka+ (zaznaczone jedynie "ekspres") nieco ponad 8kg - 23zł, faktycznie jest miejsce gdzie wpisujemy wartość, ja nic tam nie wpisałem bo wydawało mi się, że to opcja ważna jedynie jeśli ubezpieczamy przesyłkę...
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#7

Post autor: blispx »

Od zawsze było miejsce na podanie wartości, gdy nie deklarowałeś wartości tam traktowali jako wartość do 100pln, nic się w tej materii nie zmieniło
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#8

Post autor: darkman »

BTW Koledzy, zdarzyło nam się z Luke uszkodzenie przesyłki przez kuriera/pocztę. Przypominam, że przesyłki PP+ (1LP11;1+nLP14,50) są ubezpieczone i przy standardzie to 100 pln, a extra w zależności od podanej wartości (wówczas opłata pp deko rośnie - można to ustalać przed wysyłką ze mną).
W przypadku stwierdzenia "czegoś złego" przy doręczaniu konieczne jest zgłoszenie tego dostawcy i spisanie protokółu - oni są na to przygotowani, również na otwarcie pakietu w ich obecności.
Ten warunek jest konieczny do reklamacji, którą na podstawie kwitu nadania robię ja, ale zgłoszenie i odrzucenie przesyłki Wy. Proszę o tym pamiętać, bo to ważne. W przeciwnym razie, reklamacja nie jest możliwa, a konsekwencje odbioru ponosi odbiorca, który nie zgłosił zastrzeżeń.
Przez ostatnie 2-3 lata zdarzyły się takie dwa przypadki Łukasz właśnie i Piotr z tym, że u Piotra płyty nie uległy uszkodzeniu, a tylko okładki/rogi. Płyty Lu zostały całkowicie zniszczone.

Przygotuję taką informację, którą każdemu będę dołączał do korespondencji końcowej "ku pamięci - jak się zachować w przypadku nadejścia przesyłki uszkodzonej.

Koszty:
Obecnie wysyłam tylko PP+ /poczta polska paczka+/. Ceny stałe:
1 LP - 11 pln, w tym opakowanie,
1+n LP - to zawsze tyle samo 14,50 niezależnie od ilości LP,
Ubezpieczenie jw!
100 pln to standard w obu ww przypadkach lub większa wartość przesyłki 200-n i wówczas koszt przesyłki jest podstawowy, a dopłatę dzielimy solidarnie na pół. myślę, że to OK. Decyzja i ryzyko należy do odbiorcy. Ja jestem otwarty na wszelkie sugestie.
Nie pobieram opłaty/dopłaty w ogóle od dużych odbiorców, którzy to - oni wiedzą ;)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 10:31 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#9

Post autor: darkman »

Klasyka:
Therion pisze: ↑
dzisiaj, 01:23
A nie miewasz płyt z muz poważną?

Mam, dużo muzyki klasycznej i filmowej. Nie wystawiam, bo to gatunki niszowe. Proszę na PW informację co do konkretów Adam, to wówczas powiem co i jak/wystawię. W ciemno czasem coś wystawiam ale to bez sensu i zabiera miejsce. Takie płyty biorą ode mnie koneserzy tych gatunków np MMarek i Dale, oni wiedzą.

Klasyka: bdb wydania, labele, boxy, wykonawcy, ceny b.atrakcyjne. Zainteresowanie można wyrazić na PW. Wówczas przygotuję informację co mam dostępne z detalami i opublikuję na życzenie.
Pytanie chłopaki "co masz" jest nie wystarczające. Konieczne jest posiadanie wiedzy, "co chcesz", bo to rozległy bardzo temat. mam b.dużo płyt klasycznych, bo to i jazz mój główny nurt zainteresowania, a rock to tylko hobby. Zapraszam zatem. Niestety nie jest możliwe wystawienie listy - nie posiadam takiej.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#10

Post autor: dale »

Potwierdzam :) Dopisać mogę tylko że Darek ma również bogatą wiedzę na temat płyt i utworów - czasem wystarczy zanucić: "bum...bum, bum, bum... brzdęk, łup", a w koszyku ląduje właściwa płyta :) - powaga, często Mu marudziłem że szukam takiego utworu, i tu padał opis... :)
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#11

Post autor: kukiz 30 »

dale pisze:
18 maja 2018, 11:00
Potwierdzam "bum...bum, bum, bum... brzdęk, łup",
I dla takich ludzi warto tu być. Nie mam pytań. Rozwaliłeś system. Panie Darku czapki z głów :clap:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#12

Post autor: MMarek »

Również potwierdzam i polecam.
Dzięki Darkowi mam kolekcję doskonałych płyt.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#13

Post autor: dale »

Że o nowych koszulkach, kopertach nie wspomnę. Poza tym, dziwna sprawa, ale na płyty od Darka moja Żona nie reaguje negatywnie (tak, jak np. na płyty z empiku) :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#14

Post autor: Myszor »

Proponuję zmienić tytuł wątku na „Łubudubu, łubudubu...”
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Info do wątku Lp`s Darkmana Koszty przesyłek PP Paczka plus itd

#15

Post autor: Peter007 »

Zaintrygowała mnie ta muzyka filmowa
ODPOWIEDZ