JAZZ CAFE - czego słuchamy

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4906

Post autor: piotrjazz »

Charles Mingus
Mingus At Carnegie Hall

20260406_122935.jpg
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 4665
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4907

Post autor: mrcnoos »

Krzysztof Komeda Quintet - Live In Bled
Załączniki
20260422_094716_copy_620x964.jpg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 2270
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4908

Post autor: daru0105 »

Mawis pisze:
13 kwie 2026, 16:53
daru0105 pisze:
13 kwie 2026, 16:37
daru0105 pisze:
13 mar 2026, 16:29
No i dupa sałata, czar prysł :)
Płyta od amazon:
https://www.discogs.com/release/3897169 ... ite-Things

Niestety raczej jest do zwrotu. Świetnie gra, ale pojawiają sie smażenia denerwujące w prawym kanale.
Tylko w prawym. Da się to umyć czy do zwrotu?
Nie miałem żeby smażyło tylko w jednym kanale
Od tego momentu łaziłem wnerwiony no i zakupiłem na discogs inne wydanie. Czekam. :)
Ja juz mam, to ktore polecal Luke ;)
Wreszcie przyszło to wydanie :)
Załączniki
colsul.jpg
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7143
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4909

Post autor: Mawis »

daru0105 pisze:
22 kwie 2026, 12:30
Mawis pisze:
13 kwie 2026, 16:53
daru0105 pisze:
13 kwie 2026, 16:37

Od tego momentu łaziłem wnerwiony no i zakupiłem na discogs inne wydanie. Czekam. :)
Ja juz mam, to ktore polecal Luke ;)
Wreszcie przyszło to wydanie :)
Od QRP, ładnie! :clap: Daj znać jak odsłuch.
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 5093
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4910

Post autor: zelazny »

piotrjazz pisze:
22 kwie 2026, 09:24
zelazny pisze:
21 kwie 2026, 18:25
Piotr, czy ty masz w ogóle gramofon? ;) Nigdy nie pytałem, stąd moja ciekawość.
Podpis z używanym audio u mnie jest zawsze aktualny
Tak Piotr, przyjrzałem się twojemu opisowi przed zadaniem pytania. Nie zauważyłem tam określenia, które możnaby przykleić do gramca. Twoje płyty też to sugerują. Teraz tak, pomyślałem o innych pytaniach: czy myślisz o jego zakupie? Czy może Accuphase cię blokuje przed tym posunięciem? To dość ciekawe. Towarzyszysz nam bez gramofonu, ale coś mnie zastanawia: czy mogłem tu przeczytać jakieś twoje własne rekomendacje odnośnie jakości wydania, dźwięku płyt winylowych???
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7143
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4911

Post autor: Mawis »

zelazny pisze:
22 kwie 2026, 13:20
piotrjazz pisze:
22 kwie 2026, 09:24
zelazny pisze:
21 kwie 2026, 18:25
Piotr, czy ty masz w ogóle gramofon? ;) Nigdy nie pytałem, stąd moja ciekawość.
Podpis z używanym audio u mnie jest zawsze aktualny
Tak Piotr, przyjrzałem się twojemu opisowi przed zadaniem pytania. Nie zauważyłem tam określenia, które możnaby przykleić do gramca. Twoje płyty też to sugerują. Teraz tak, pomyślałem o innych pytaniach: czy myślisz o jego zakupie? Czy może Accuphase cię blokuje przed tym posunięciem? To dość ciekawe. Towarzyszysz nam bez gramofonu, ale coś mnie zastanawia: czy mogłem tu przeczytać jakieś twoje własne rekomendacje odnośnie jakości wydania, dźwięku płyt winylowych???
Seba, czego nie rozumiesz? Piotr miał gramofon ale przeszedł na ciemną stronę mocy :mrgreen:
A właściwie błyszczącą :D
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 5093
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4912

Post autor: zelazny »

Mawis, proszę daj się wypowiedzieć najpierw Piotrowi. :) Jestem ciekaw jak to wygląda, ponieważ Piotr napisał odnośnie podpisu. Widzę same błyszczące rekomendacje i tak pomyślałem — dużo poleca płyt winylowych, a że widzę zdjęcia płyt z Accuphase, to pomyślałem o tym jak to działa z ocenami płyt winylowych. Ot tyle, ale chciałbym mimo wszystko uzyskać odpowiedzi od Piotra, bo do niego kierowałem pytanie.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2026, 14:34 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7143
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4913

Post autor: Mawis »

zelazny pisze:
22 kwie 2026, 17:47
Mawis, proszę daj się wypowiedzieć najpierw Piotrowi. :) Jestem ciekaw jak to wygląda, ponieważ Piotr napisał odnośnie podpisu. Widzę same błyszczące rekomendacje i tak pomyślałem — dużo poleca płyt winylowych, a że widzę zdjęcia płyt z Accuphase, to pomyślałem o tym jak to działa z ocenami płyt winylowych. Ot tyle, ale chciałbym mimo wszystko uzyskać odpowiedzi od Piotra, bo do niego je kierowałem.
Seba, gdybyś tylko przejrzał wątek od początku...eh, szkoda strzępić języka, masz racje.
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 5093
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4914

Post autor: zelazny »

Mawis, ok, w tym problem, że nie śledzę tego wątku intensywnie, dlatego padły pytania. Dlaczego reagujesz taką jakąś dziwną agresją? Ja chciałbym rozmawiać w pierwszej kolejności z Piotrem, a nie z tobą. Czasem zwykła odpowiedź wyjaśnia wszystko. W ogóle co to za język rozmowy — z takim ciężko jest budować wzajemne zrozumienie.
Marwitt3422
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2026, 21:37

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4915

Post autor: Marwitt3422 »

W JAZZ CAFE na dziś — Beegie Adair.
Subtelne trio i ponadczasowe standardy na spokojny wieczór.
Załączniki
IMG_20260422_112210945_MP11.jpg
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 5093
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4916

Post autor: zelazny »

Dzięki Marw, wyczuwam chęć rozluźnienia atmosfery.
Marwitt3422
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2026, 21:37

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4917

Post autor: Marwitt3422 »

:hand:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 5093
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4918

Post autor: zelazny »

Oki, jednak nie.
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4919

Post autor: piotrjazz »

daru0105 pisze:
22 kwie 2026, 12:30
Wreszcie przyszło to wydanie :)
:clap: rewelacyjny master, będzie Pan zadowolony ;) Ja osobiście byłem zachwycony tym winylem, dlatego zamówiłem hybrydowy SACD z Acoustic Sounds.
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4920

Post autor: piotrjazz »

Mawis pisze:
22 kwie 2026, 14:48
Seba, czego nie rozumiesz? Piotr miał gramofon ale przeszedł na ciemną stronę mocy :mrgreen:
A właściwie błyszczącą :D
:clap: Dzięki Maćku
swoją drogą masz naprawdę anielską cierpliwość, myślę że powinieneś zmienić nick na
Święty Mawis :mrgreen:
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
ODPOWIEDZ