JAZZ CAFE - czego słuchamy

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4831

Post autor: piotrjazz »

daru0105 pisze:
30 mar 2026, 23:00
Patrzę i z 55 roku nic nie mam Davisa i się tak zastanawiam i ten 54 też ;)
Myślę, że Simon ma rację z pojedynczymi albumami

z 54 pojedynczo masz :

https://store.acousticsounds.com/d/1924 ... nyl_Record

https://store.acousticsounds.com/d/7818 ... nyl_Record

a z 55 :

https://store.acousticsounds.com/d/1924 ... nyl_Record

https://store.acousticsounds.com/d/1859 ... nyl_Record

boxy 54 i 55 możesz posłuchać na Qobuz ;)

https://www.qobuz.com/gb-en/album/miles ... o7w9x6hovb

https://www.qobuz.com/gb-en/album/miles ... 3v5qcfm3za
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 4193
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4832

Post autor: SimonTemplar »

Zdecydowanie polecam te co Piotr podlinkował. Mam wszystkie i sobie bardzo chwalę :handgestures-thumbupleft:

Kolejna petarda się szykuje z okazji rocznicy Milesa. Tym razem na tapetę idzie
MILES DAVIS - BIRTH OF THE COOL

Zapowiada się zacnie bo to seria TP! Jaram się bardzo bo sam mam jakąś lipną reedycje a to wydanie będzie świetnym uzupełnieniem mojej kolekcji MD :clap:
https://store.bluenote.com/collections/ ... nyl-series
IMG_2992.jpeg
IMG_2991.jpeg

Przypominam o DOO-BOP

https://milesdavisstore.com/products/doo-bop-lp
IMG_2993.jpeg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 2270
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4833

Post autor: daru0105 »

piotrjazz pisze:
30 mar 2026, 23:50
daru0105 pisze:
30 mar 2026, 23:00
Patrzę i z 55 roku nic nie mam Davisa i się tak zastanawiam i ten 54 też ;)
Myślę, że Simon ma rację z pojedynczymi albumami

z 54 pojedynczo masz :

https://store.acousticsounds.com/d/1924 ... nyl_Record

https://store.acousticsounds.com/d/7818 ... nyl_Record

a z 55 :

https://store.acousticsounds.com/d/1924 ... nyl_Record

https://store.acousticsounds.com/d/1859 ... nyl_Record

boxy 54 i 55 możesz posłuchać na Qobuz ;)

https://www.qobuz.com/gb-en/album/miles ... o7w9x6hovb

https://www.qobuz.com/gb-en/album/miles ... 3v5qcfm3za
Przecież ja te wszystkie płyty dokładnie te same z linków mam :)
Moje gapiostwo. Myślałem że te 54 i 55 to jakieś kawałki nie wydane. OK Sprawa się wyjaśniła.
Dzięki
Ostatnio zmieniony 31 mar 2026, 12:21 przez daru0105, łącznie zmieniany 2 razy.
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 2270
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4834

Post autor: daru0105 »

SimonTemplar pisze:
31 mar 2026, 06:44
Zdecydowanie polecam te co Piotr podlinkował. Mam wszystkie i sobie bardzo chwalę :handgestures-thumbupleft:

Kolejna petarda się szykuje z okazji rocznicy Milesa. Tym razem na tapetę idzie
MILES DAVIS - BIRTH OF THE COOL

Zapowiada się zacnie bo to seria TP! Jaram się bardzo bo sam mam jakąś lipną reedycje a to wydanie będzie świetnym uzupełnieniem mojej kolekcji MD :clap:
https://store.bluenote.com/collections/ ... nyl-series
IMG_2992.jpegIMG_2991.jpeg


Przypominam o DOO-BOP

https://milesdavisstore.com/products/doo-bop-lp

IMG_2993.jpeg
U mnie to samo. Mam wydanie BIRTH OF THE COOL z 2016. Nie gra to nędznie, ale TP trzxeba wychaczyć koniecznie
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 2371
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4835

Post autor: winylowy_luke »

SimonTemplar pisze:
31 mar 2026, 06:44
Zdecydowanie polecam te co Piotr podlinkował. Mam wszystkie i sobie bardzo chwalę

Kolejna petarda się szykuje z okazji rocznicy Milesa. Tym razem na tapetę idzie
MILES DAVIS - BIRTH OF THE COOL

Zapowiada się zacnie bo to seria TP! Jaram się bardzo bo sam mam jakąś lipną reedycje a to wydanie będzie świetnym uzupełnieniem mojej kolekcji MD
https://store.bluenote.com/collections/ ... nyl-series
:clap: :clap: :clap:
No wreszcie, jeszcze Szafot niech wydadzą w serii TP!!!
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper+Shure V15 V-MR/Yamaha MC-5/Grace F9 (RS-9U)/AT-OC9XML/Shure V15 IV-MR/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
Schiit Kara F/HusaRIAA/Topping E50 DAC
Fosi V3 Mono/Polk Audio Reserve R700/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 4193
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4836

Post autor: SimonTemplar »

daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:02
Mam wydanie BIRTH OF THE COOL z 2016
Ha! Mam to samo wydanie - jedziemy na tym samym wózku ;)
daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:00
Przecież ja te wszystkie płyty dokładnie te same z linków mam
No byłem lekko zdziwiony i tak myślałem że to masz. Mi się raz (czy dwa :? ) trafiło ze kupiłem dokładnie tą samą płytę po jakimś czasie… to dopiero jest dopał. Czujesz ?! :lol:
winylowy_luke pisze:
31 mar 2026, 12:12
jeszcze Szafot niech wydadzą w serii TP!
Fajnie by było. Na ten moment mam tego francuza i jestem bardzo zadowolony 😀 Bier w ciemno.
https://www.discogs.com/release/1948031 ... -LÉchafaud
IMG_2995.jpeg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 2270
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4837

Post autor: daru0105 »

SimonTemplar pisze:
31 mar 2026, 12:33
daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:02
Mam wydanie BIRTH OF THE COOL z 2016
Ha! Mam to samo wydanie - jedziemy na tym samym wózku ;)
daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:00
Przecież ja te wszystkie płyty dokładnie te same z linków mam
No byłem lekko zdziwiony i tak myślałem że to masz. Mi się raz (czy dwa :? ) trafiło ze kupiłem dokładnie tą samą płytę po jakimś czasie… to dopiero jest dopał. Czujesz ?! :lol:
winylowy_luke pisze:
31 mar 2026, 12:12
jeszcze Szafot niech wydadzą w serii TP!
Fajnie by było. Na ten moment mam tego francuza i jestem bardzo zadowolony 😀 Bier w ciemno.
https://www.discogs.com/release/1948031 ... _2995.jpeg
Człowiek zakręcony to tak jest :)
Kilka dubletów też zrobiłem niepotrzebnie
Szafot też bym chciał od TP
Ja mam to:
https://www.discogs.com/release/2362326 ... e-Scaffold
Gra nawet nieźle, ale TP to była by perełka :)
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 2270
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4838

Post autor: daru0105 »

Simon Templar pisze:
31 mar 2026, 12:33
daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:02
Mam wydanie BIRTH OF THE COOL z 2016
Ha! Mam to samo wydanie - jedziemy na tym samym wózku ;)
daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:00
Przecież ja te wszystkie płyty dokładnie te same z linków mam
No byłem lekko zdziwiony i tak myślałem że to masz. Mi się raz (czy dwa :? ) trafiło ze kupiłem dokładnie tą samą płytę po jakimś czasie… to dopiero jest dopał. Czujesz ?! :lol:
winylowy_luke pisze:
31 mar 2026, 12:12
jeszcze Szafot niech wydadzą w serii TP!
Fajnie by było. Na ten moment mam tego francuza i jestem bardzo zadowolony 😀 Bier w ciemno.
https://www.discogs.com/release/1948031 ... _2995.jpeg
Jadę z Qobuza
Czytaj info na fotce :)
Załączniki
simon.png
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 4193
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4839

Post autor: SimonTemplar »

daru0105 pisze:
31 mar 2026, 12:53
Czytaj info na fotce
:lol: Zrobiłeś mi dzień! Pozdrawiam :clap:
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4840

Post autor: piotrjazz »

Miles Davis
Miles Ahead

#100 lat Miles Davis

20260331_120958.jpg

Album zaaranżowany i nagrany pod dyrekcją Gila Evansa.
Okładka nie spodobała się zdecydowanie Davisowi, dlatego we wznowieniu wyglądała tak

Miles_Ahead.jpg
Miles_Ahead.jpg (46.05 KiB) Przejrzano 771 razy
Ale chyba w świadmości fanów utrwaliła się ta pierwsza. ;)
Na winylu mogę polecić japońskie wznowienie z

Url: https://www.discogs.com/release/2810974 ... iles-Ahead
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7144
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4841

Post autor: Mawis »

piotrjazz pisze:
12 mar 2026, 21:05
Mawis pisze:
12 mar 2026, 07:06
Tak widzialem. Tylka ta wysyłka...Choc jak sie zastanowić i brać pod uwagę cene :think:
Przesylka zazwyczaj drogą, więc nawet bez promocji trza ładować do koszyka ile się da. ;)
Andy05 pisze:
12 mar 2026, 09:43
Nie drażnij... :shifty:
"Nie strzelać do posłańca" ;)
Piotrze ale bez przesady, najtansza przesylka z AS to prawie 80 baksów. Dlaczego jak kupuje w Rhino to place 22$??🤔 Czyli można. Nie bede tam kupowal nawet jak albumy sa po 20 dolcow bo za ta wysylke sobie kupie w Rhino 2 plyty...
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4842

Post autor: piotrjazz »

Mawis pisze:
01 kwie 2026, 17:20
Piotrze ale bez przesady, najtansza przesylka z AS to prawie 80 baksów. Dlaczego jak kupuje w Rhino to place 22$??🤔 Czyli można. Nie bede tam kupowal nawet jak albumy sa po 20 dolcow bo za ta wysylke sobie kupie w Rhino 2 plyty...
No nie wiem za 3 płyty do UK 35 dolców, wiem że do Polski jest drożej. Ja tylko dałem info o wyprzedaży, czy się to komu opłaca nie wiem. A co do Rhino , to tam raczej płyt z Acoustic Sounds Series nie kupisz więc porównywanie cen wysylki nie ma raczej sensu.
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7144
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4843

Post autor: Mawis »

piotrjazz pisze:
01 kwie 2026, 21:57
Mawis pisze:
01 kwie 2026, 17:20
Piotrze ale bez przesady, najtansza przesylka z AS to prawie 80 baksów. Dlaczego jak kupuje w Rhino to place 22$??🤔 Czyli można. Nie bede tam kupowal nawet jak albumy sa po 20 dolcow bo za ta wysylke sobie kupie w Rhino 2 plyty...
No nie wiem za 3 płyty do UK 35 dolców, wiem że do Polski jest drożej. Ja tylko dałem info o wyprzedaży, czy się to komu opłaca nie wiem. A co do Rhino , to tam raczej płyt z Acoustic Sounds Series nie kupisz więc porównywanie cen wysylki nie ma raczej sensu.
No jest drozej bo 76$. Ja nie mam pretensji do Ciebie absolutnie. Pokazuje tylko ze mozna taniej a Rhino to też sroce spod ogona nie wypadlo i jest co nabyć...
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 4494
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4844

Post autor: piotrjazz »

Mawis pisze:
01 kwie 2026, 22:32
No jest drozej bo 76$. Ja nie mam pretensji do Ciebie absolutnie. Pokazuje tylko ze mozna taniej a Rhino to też sroce spod ogona nie wypadlo i jest co nabyć...
Ja osobiście nigdy nie kupiłem niczego z Acoustic Sounds Series u wydawcy bo wszystko było dostępne w Amazonie. Kiedyś do UK też tanio nie było i trzeba było naskładać w koszyku trochę żeby się opłacało. ;)
A Rhino też wymiata, warto popytać w polskich sklepach, może też sprowadzają w dobrej cenie.

W Europie napewno warto zajrzeć do tego sklepu

https://www.jpc.de/s/rhino

mają także pełną ofertę Speakers Corner.

No i mają niedrogą przesylke. ;)
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 7144
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#4845

Post autor: Mawis »

piotrjazz pisze:
01 kwie 2026, 23:19
Mawis pisze:
01 kwie 2026, 22:32
No jest drozej bo 76$. Ja nie mam pretensji do Ciebie absolutnie. Pokazuje tylko ze mozna taniej a Rhino to też sroce spod ogona nie wypadlo i jest co nabyć...
Ja osobiście nigdy nie kupiłem niczego z Acoustic Sounds Series u wydawcy bo wszystko było dostępne w Amazonie. Kiedyś do UK też tanio nie było i trzeba było naskładać w koszyku trochę żeby się opłacało. ;)
A Rhino też wymiata, warto popytać w polskich sklepach, może też sprowadzają w dobrej cenie.

W Europie napewno warto zajrzeć do tego sklepu

https://www.jpc.de/s/rhino

mają także pełną ofertę Speakers Corner.

No i mają niedrogą przesylke. ;)
Ja też do tej pory ASS kupowalem nie u wydawcy ale teraz maja dosc dobrą promocje jak wiesz. Niestety przesyłkacwszystko rozwala :lol:
Jpc znam, Szafot tam kupiłem ale obecnie ceny tez mocno w góre poszly. Coltrane od Rhino 59.99€ a u wydawcy 39.99. No nic, nikt nie mowil ze bedzie łatwo...
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
ODPOWIEDZ