Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4261
Post
autor: piotrjazz » 09 kwie 2025, 18:18
daru0105 pisze: ↑ 09 kwie 2025, 13:31
XRCD to jak UHQR czy One -Step wsród winyli
Świetne porównanie.
Faktycznie to chyba najlepsze wydania.
Pacuła obszernie opisał XRCD tu
https://highfidelity.pl/@main-3265&lang=
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4262
Post
autor: piotrjazz » 10 kwie 2025, 11:27
The Oscar Peterson Trio
We Get Requests
Kolejny album z cyklu "na bezludną wyspę".
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
daru0105
Posty: 2270 Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24
#4263
Post
autor: daru0105 » 10 kwie 2025, 15:28
piotrjazz pisze: ↑ 10 kwie 2025, 11:27
The Oscar Peterson Trio
We Get Requests
Kolejny album z cyklu "na bezludną wyspę".
20250405_100850.jpg
OżeszQ
To jest też wydanie zaje....
K2 Fim, może i lepsze od XRCD, na pewno nie gorsze.
To jest rarytasik
Micro Seiki DD-8, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
daru0105
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4264
Post
autor: piotrjazz » 10 kwie 2025, 19:15
daru0105 pisze: ↑ 10 kwie 2025, 15:28
K2 Fim, może i lepsze od XRCD, na pewno nie gorsze.
To jest rarytasik
Zgadzam się K2HD jest porównywalne z XRCD,
a FIM produkcje były naprawdę rewelacyjne.
No i faktycznie obecnie to rarytas, więc jak się pojawiło na eBayu w normalnej cenie, nie zastanawiałem się ani chwili.
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
blispx
Posty: 4765 Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32
#4265
Post
autor: blispx » 10 kwie 2025, 19:53
jedna rzecz jest na czasie z tym że to na pewno zgra się ze wszystkimi tanimi przetwornikami C/A i stąd ta większa przestrzeń bitowa, czemu na starych 16-bitowych TDA wszystko brzmiało zajebiście?
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2025, 19:55 przez
blispx , łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000 > RMG-309i/SME3012 > SPU/MPU > Lundahl > AN Kondo/ANK > 300B > Audio Nirvana
CM4 Diretta Host > Holo Red Diretta Target (DDC Mode) > Holo Cyan 2 > AN Kondo > 300B > Audio Nirvana
blispx
martin.h
Posty: 1204 Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI
#4266
Post
autor: martin.h » 10 kwie 2025, 19:54
Tydzień temu byłem na koncercie Niechęci w Hipnozie, dzisiaj Hipnoza z Niechęcią u mnie
Zapis koncertu z 8 kwietnia 2018 roku.
Niechęć - Live at Jazz Club Hipnoza
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 + AT VM540ML + Nagaoka MP-110/ Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
martin.h
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4267
Post
autor: piotrjazz » 11 kwie 2025, 03:07
Craft Recordings zapowiedziało aż sześć nowych tytułów:
30 maja Bill Evans "Interplay" i "Moon Beams"
27 czerwca Lee Morgan – "Here’s Lee Morgan" i Wayne Shorter – "Introducing Wayne"
25 lipca Benny Golson – "Gone With Golson"
i Ken McIntyre & Eric Dolphy – "Looking Ahead"
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
Mawis
Posty: 7144 Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia
#4268
Post
autor: Mawis » 11 kwie 2025, 08:39
Znowu trzeba bedzie zadzwonić do Pana Kwinto...
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------
“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Mawis
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4269
Post
autor: piotrjazz » 12 kwie 2025, 18:00
Herbie Hancock
Takin' Off
Mistrz kończy dziś 85 lat!!!
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4270
Post
autor: piotrjazz » 13 kwie 2025, 16:27
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4271
Post
autor: piotrjazz » 14 kwie 2025, 16:57
Clifford Brown
Clifford Brown Memorial
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4273
Post
autor: piotrjazz » 16 kwie 2025, 14:56
Anna Maria Jopek
& Brandford Marsalis
Ulotne
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
piotrjazz
Posty: 4494 Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: ジャズ喫茶
#4274
Post
autor: piotrjazz » 17 kwie 2025, 21:11
Al Di Meola
John McLaughlin
Paco De Lucia
Friday Night In San Francisco
Accuphase DP-400, Reimyo DAP-999EX
Accuphase E-280, Harbeth C7ES-3 XD
piotrjazz
martin.h
Posty: 1204 Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI
#4275
Post
autor: martin.h » 17 kwie 2025, 21:28
Yussef Dayes - Black Classical Music
Londyńska scena kwitnie, płyta już stara bo z 2023 roku, ale dla mnie jedna z lepszych płyt współczesnego jazzu. Zarówno muzycznie jak i brzmieniowo.
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 + AT VM540ML + Nagaoka MP-110/ Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
martin.h