Witam wszystkich

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Witam wszystkich

#1

Post autor: stones thrower »

Widzę, że w dobrym smaku byłoby napisanie paru słów o sobie, więc zaczynam: oto ja, prosty fascynat nośnika winylowego, urodzony o wiele za późno, zakochany w muzyce poszukiwacz. Przygodę z winylem zacząłem parę lat temu; moja kolekcja stale rośnie, jednak w dosyć powolnym tempie, ponieważ ostatnio staram się uzupełniać ją o wydawnictwa z wyższej półki, a to, jak wiadomo, kosztuje... cenię sobie takie wytwórnie, jak np. Ninja Tune, Stones Throw, Epic, Columbia, Motown, Casablanca... co tu dużo wymieniać - powiem tyle, że zróżnicowanie i rozrzut pomiędzy gatunkami są dosyć duże. Przyswajam wszystko, co wpada mi w ucho, oddziałuje na mnie w sposób, który mi odpowiada. Staram się być wszechstronny i rozwijać swoją wiedzę w wielu kierunkach. Liczę, że dołączając do forum, dowiem się czegoś więcej od jego uczestników, a może nawet sam się czymś podzielę. Pzdr!
st
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich

#2

Post autor: Wojtek »

Witaj stones thrower :)

Jakiego sprzętu używasz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witam wszystkich

#3

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich

#4

Post autor: stones thrower »

Na razie mam w domu Technicsa SL D2 z automatycznym ramieniem ale powoli przymierzam się do zakupu 1200 lub 1210 :)
st
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Witam wszystkich

#5

Post autor: motown »

Siemanko ;)
stones thrower pisze:przymierzam się do zakupu 1200 lub 1210 :)
Dlaczego akurat 1200? I nowy czy używany? :)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Witam wszystkich

#6

Post autor: stones thrower »

Dlatego, że oba te modele Technicsa uważam za klasyki tej firmy, a poza tym 1200 różni się od 1210 raptem kolorem, a mi to nie robi różnicy. Mam znajomego który jest posiadaczem Technicsa 1200 już od dłuższego czasu, więc miałem okazję przy nim trochę pogrzebać ;) zależy mi żeby był to sprzęt już z napędem bezpośrednim, bo zaczynają mnie już denerwować te ślamazarne ruchy ramienia ;) nowy czy używany pytasz... raczej nie liczę na to, że uda mi się znaleźć nowy (wszak zakończyła się już chyba produkcja tego modelu, czy się mylę?), a jeśli nawet, to w kosmicznej cenie... jestem przygotowany na zakup sprzętu używanego, byle w dobrej kondycji technicznej. No i oczywiście nie chciałbym, żeby był bardzo zarżnięty wizualnie ;)
st
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Witam wszystkich

#7

Post autor: Sindsoron »

ja na twoim miejscu rozejrzałbym się za SL-16x0/17x0 mkII ;) to samo co SL-12x0 tylko że automatyczna/półautomatyczna obsługa ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Witam wszystkich

#8

Post autor: stones thrower »

Co masz na myśli pisząc "półautomatyczna"?
st
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Witam wszystkich

#9

Post autor: Sindsoron »

półautomatyczna czyli ramie po dojściu do końca płyty samo wraca na miejsce spoczynku
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich

#10

Post autor: Wojtek »

Technics SL-D2 to bardzo fajny gramofon :)

SL-1200 ok, ale chodzi o mk1 czy późniejsze wersje? :)
stones thrower pisze: zależy mi żeby był to sprzęt już z napędem bezpośrednim, bo zaczynają mnie już denerwować te ślamazarne ruchy ramienia ;)
Nie wiem czy dobrze rozumiem albo czy ty dobrze wiesz o czym piszesz :)
Po pierwsze, w SL-D2 też przecież masz napęd bezpośredni (od tego ma D w nazwie modelu ;) ), a po drugie, nie ma przecież związku między napędem talerza, a ruchem ramienia gramofonu :)

Co masz na myśli przez "ślamazarne ruchy"?
stones thrower pisze:Co masz na myśli pisząc "półautomatyczna"?
Rozwaliło mnie to pytanie, zadane przez posiadacza półautomatycznego gramofonu :)
Technics SL-D2 jest półautomatem, więc pewnie znasz już jego zachowanie :) Modele SL-12x0 to gramofony manualne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam wszystkich

#11

Post autor: JacK »

Witaj stones thrower.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich

#12

Post autor: stones thrower »

Wojtek pisze:Technics SL-D2 to bardzo fajny gramofon :)

Bynajmniej nie narzekam :)

SL-1200 ok, ale chodzi o mk1 czy późniejsze wersje? :)

Chodzi mi o modele MKII.
stones thrower pisze: zależy mi żeby był to sprzęt już z napędem bezpośrednim, bo zaczynają mnie już denerwować te ślamazarne ruchy ramienia ;)
Nie wiem czy dobrze rozumiem albo czy ty dobrze wiesz o czym piszesz :)
Po pierwsze, w SL-D2 też przecież masz napęd bezpośredni (od tego ma D w nazwie modelu ;) ), a po drugie, nie ma przecież związku między napędem talerza, a ruchem ramienia gramofonu :)

Co masz na myśli przez "ślamazarne ruchy"?

stones thrower pisze:Co masz na myśli pisząc "półautomatyczna"?
Rozwaliło mnie to pytanie, zadane przez posiadacza półautomatycznego gramofonu :)
Technics SL-D2 jest półautomatem, więc pewnie znasz już jego zachowanie :) Modele SL-12x0 to gramofony manualne.
Ok, już rozumiem. Otóż pod określeniem "ślamazarne ruchy" chodziło mi właśnie o cechę "półautomatu" (tyle, że ja zawsze używałem określenia "automat", stąd może nie do końca zrozumiałem o co chodzi - nie jestem fachowcem w tej dziedzinie), czyli, że ilekroć chcę zmienić płytę, muszę zaczekać, aż ramię wróci na swoje miejsce - oczywiście mógłbym to zrobić ręcznie, ale przecież nie o to chodzi. I w związku z tym chciałbym mieć gramofon, w którym będę mógł to wszystko robić samemu. Czy to jest jasne?
st
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Witam wszystkich

#13

Post autor: loamesoile »

Witamy na forum :)
Ostatnio przybywa userów z nazwami wytwórni w nickach :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich

#14

Post autor: Wojtek »

stones thrower pisze:oczywiście mógłbym to zrobić ręcznie, ale przecież nie o to chodzi. I w związku z tym chciałbym mieć gramofon, w którym będę mógł to wszystko robić samemu. Czy to jest jasne?
Niezbyt.

Z jednej strony piszesz, że mógłbyś po prostu ręcznie podnosić ramię przy końcu płyty, ale tego nie robisz bo "przecież nie o to chodzi"(?), a z drugiej strony chcesz mieć gramofon, przy którym będziesz musiał ręcznie podnosić ramię jak się płyta skończy, bo samo się nie podniesie :)

Także chyba nadal czegoś nie rozumiem w tym rozeznaniu, bo wydaje się być mało logiczne.

Poza tym, jest też opcja łatwego przerobienia twojego SL-D2 na manualny, jeśli ten automatyczny powrót ramienia tak bardzo przeszkadza :)
Myślę, że wystarczyłoby wyregulować punkt załączenia auto-powrotu na tak daleki, że aż wchodziłby na label, dzięki czemu ramię już nigdy samo nie powróci (chyba że wciśniesz przycisk). Punkt auto-powrotu jest regulowany śrubką dostępną z zewnątrz, także nawet nie trzeba by było rozbierać gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
stones thrower
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich

#15

Post autor: stones thrower »

"oczywiście mógłbym to zrobić ręcznie, ale przecież nie o to chodzi" w tym gramofonie. Chyba po coś ma to automatyczne ramię?

Jak już wspomniałem, nie jestem fachowcem w dziedzinie sprzętu i nie musisz się naigrawać, że chcę kupić gramofon z manualnym ramieniem, zamiast zrobić z automatycznego manualny. Kwestia ramienia to nie był jedyny powód, dla którego chciałbym zmienić sprzęt, tylko podany jako jeden z przykładów, a ty się bez sensu uczepiłeś.

Jestem tu po to, żeby poszerzać swoją wiedzę na temat winyli, a nie po to, żeby się wymądrzać w dziedzinach, o których nie mam pojęcia lub mam niewielkie, a przerabianie ramienia nie jest kwestią, która mnie interesuje.

pzdr
st
ODPOWIEDZ