Nowy wita

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Nowy wita

#1

Post autor: Klimek »

Witam wszystkich.
Właśnie zaczynam moją przygodę z winylem. Najpierw kupiłem 50 płyt, póżniej Rega P3 a teraz Shure M91GD. Dzięki temu forum zamierzam podszkolic swoje nikłe wiadomości dotyczące winyli. Muzyka to house taki niekomercyjny, jazz taki komercyjny a czasami jak mnie coś najdzie to słucham klasyki... Jak wspomniałem na początku dopiero zaczynam zabawę więc na 100% będę uderzał do Was z problemami czysto technicznymi dotyczącymi sprzętu. Mam nadzieję że mogę liczyć na pomoc ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy wita

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć Klimek

Rega P3 z ramieniem RB 300 i starszy Shure M91 GD? Bardzo dobre połączenie (zarówno muzykalnie jak i technicznie).
Czemu zdecydowałeś się na starszą wkładkę Shure? Nie żeby to był zły wybór, po prostu jestem ciekaw.

Shure M91 jest praktycznie taki sam co model M75. Różnica leży w obudowie, która jest inna. O to właśnie chodziło producentowi :)
Otóż igły pasujące do M75 pasują do wkładki M91, ale na odwrót już nie.
Dodatkowo, M91 miał parę lepszych igieł, których nie było dostępnych dla użytkowników M75. Ot cały myk.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: Nowy wita

#3

Post autor: Klimek »

Wojtek pisze: Rega P3 z ramieniem RB 300 i starszy Shure M91 GD? Bardzo dobre połączenie (zarówno muzykalnie jak i technicznie).
Czemu zdecydowałeś się na starszą wkładkę Shure? Nie żeby to był zły wybór, po prostu jestem ciekaw.
Cieszę że to bardzo dobre połączenie. Kupiłem ją po namowie pana który zbudował dla mnie preamp i przerobił moją Jolidę JD302B. On sam używa takiej wkładki a miał dwie ( to jeszcze MADE IN USA ) więc jedna wylądowała u mnie. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy wita

#4

Post autor: Wojtek »

Klimek pisze:( to jeszcze MADE IN USA )
Jak chyba każda wkładka Shure przed 1994 rokiem (wtedy otwarli fabrykę w Meksyku), więc nie rozumiem wyróżnienia w tym przypadku :)

To korzystałeś przedtem z jakiegoś innego gramofonu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nowy wita

#5

Post autor: JacK »

Bardzo fajny sprzęt masz Klimek, pozazdrościć. Jak to nasz admin kiedyś napisał taki współczesny audiofilski minimalizm, niezbyt popularny na tym forum. Tutaj raczej im więcej guziczków i pokręteł tym lepiej, a jak sprzęt ma ze 30 lat to już bomba :) Ale mi się podoba, ciekawe jak gra... jakich kolumn używasz ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: Nowy wita

#6

Post autor: Klimek »

To mój pierwszy gramofon a głośniki jakich używam to Dynavoice M-65 EX. Produkowane w Szwecji, zdobyły tutaj kilka nagród m.in tytuł głośników roku 2006-2007.Gra to rewelacyjnie ale podobno może grać jeszcze lepiej. Plan na przyszły rok to zakup monitorów starszej konstrukcji które lepiej pasują do takiego toru w pełni analogowego. Jak się uda to w przyszłym tygodniu wrzucę jakieś zdjęcia gratów tylko żona musi zrobić. Pozdrawiam. Idę spać
ODPOWIEDZ