Nygen z Wrocławia

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Nygen z Wrocławia

#1

Post autor: Nygen »

Witam wszystkich

Na winylowe tory wepchnął mnie jazz, zupełnie niedawno zresztą. Od paru latek wgryzam się w tę muzykę i żarłocznie ją poznaję. Do tej pory zwykle bazowałem na plikach mp3 i cyfrowych wznowieniach ale pomimo braku audiofilskiego zacięcia ciągle coś mi w tych nagraniach przeszkadzało. No i zacząłem drążyć temat. Jak to się słuchało muzyki kiedyś, w czasach kiedy wychodziły te wszystkie wspaniałe płyty i zmieniały ludziom życia. Tak trafiłem na między innymi to forum i w rezultacie stałem się szczęśliwym posiadaczem gramofonu.
I co? I jestem oczarowany.
Po prawdzie to całkiem kosztowne zachwyty i na dodatek część nagrań nie pozbawiona jest wad i rozczarowań ale wiem przynajmniej nie nie ma innej opcji. Jeżeli nie tak to tylko gorzej ;)
Teraz stale poluję na płyty a moja skromna kolekcja stale się rozrasta. Choć łatwo nie jest I to jest dodatkowy, znany wam wszystkim zresztą, smaczek

Jestem raczej czytelnikiem forumowym niż zdeklarowanym postotwórcą i raczej siedzę cichutko, ale przywitać się w końcu zdecydowanie wypada.
Wobec czego witam wszystkich
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Nygen z Wrocławia

#2

Post autor: kaZ »

Witaj.JAZZ jest fajny:-)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Nygen z Wrocławia

#3

Post autor: JacK »

Cześć, jazz to żywa muza smakowanie jej z płyt jest fajne ale lepiej iść na jakiś koncert do czego zawsze wszystkich namawiam.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nygen z Wrocławia

#4

Post autor: Wojtek »

Cześć Nygenie z ukrycia :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Nygen z Wrocławia

#5

Post autor: Nygen »

JacK pisze:Cześć, jazz to żywa muza smakowanie jej z płyt jest fajne ale lepiej iść na jakiś koncert do czego zawsze wszystkich namawiam.
Pełna zgoda!Na żywo słucham regularnie kiedy jest tylko możliwość. Niestety coraz mniej starych mistrzów można posłuchać na żywo, a to dla starych nagrań zagościł u mnie gramofon
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Nygen z Wrocławia

#6

Post autor: loamesoile »

Witamy, witamy :)
Ja ostatnio po długiej przerwie znowu poczułem się jakoś związany emocjonalnie z jazzem i może właśnie jakiś dobry jazzowy winyl to to, czego mi teraz brakuje? ;)
A jaki jazz najbardziej lubisz, bo to bardzo szerokie pojęcie :)
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Nygen z Wrocławia

#7

Post autor: Nygen »

Oj szerokie to prawda. Najchętniej sięgam po hard bopowe nagrania i ogólnie rzeczy, które nagrywano w końcu piędziesiątych i przez lata sześćdziesiąte. Złota era jazzu. Davis, Hubbart, Silver, Adderlley, Lee Morgan, McLean, Hancock. MCCoy Tyner, Shorter, Joe Henderson, Rollins i wielu, wielu innych. Ale nade wszystko John Coltrane!
Ostatnio coraz bardziej się otwieram na bardziej avangardowe granie i polski jazz (Stańko!), o którym miałem nikłe pojęcie. Kurde dużo tego. Naprawdę sporo poszukiwania
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Nygen z Wrocławia

#8

Post autor: kaZ »

Nygen,zawsze możesz wkleić coś ciekawszego do WRZUTY.Trochę jazzu sam tam wrzuciłem.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Nygen z Wrocławia

#9

Post autor: Nygen »

Kurde, nie od razu załapałem o czym mówisz właściwie. Na wrzutę? Ale po co?!! :D Dopiero teraz znalazłem ten wątek, który mi się jakoś chował wcześniej. :lol:
No to teraz sobie przeglądam, słucham i zapewne cosik też dołożę. Dużo fajnej muzyki tam widzę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nygen z Wrocławia

#10

Post autor: Wojtek »

Od siebie dodam tylko, że nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić gatunkową wrzutę. Ta "główna" jest bardzo ogólna :)
Jak kto woli ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ