Baleron466 lub inne podroby

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Pablo-X
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:11

Baleron466 lub inne podroby

#1

Post autor: Pablo-X »

Uszanowanie,
mam na imię :shhh: a mój ulubiony kolor to.... :shhh:
jakiś czas temu odnalazłem w piwnicy mój stary gramofon który 10 lat temu służył do zrobienia "skreczów" w takim jednym kawałku (muzycznym)...stare dzieje. Odnalazłem też skromną bazę płyt gramofonowych i postanowiłem uruchomić sprzęt - Unitra Cyryl. Tak jakoś trafiłem na to forum i dowiedziałem się, że nie warto niszczyć płyt tym sprzętem z wkładką piezoelektryczną. Nie chciałem inwestować w inny gramofon, ale przerabianie okazało się jeszcze mniej sensowne. Postanowienie - kupię coś do 200pln. Po jakimś miesiącu oswajania siebie z tą myślą zakupiłem DUALa 496. Zakup okazał się dla mnie udany. Sprzęt bardzo mi się podoba wizualnie i posiada wszystko co chciałem mieć w gramofonie (antyskating, wkładkę MM, strobo, pełen automat i direct drive).
Na razie stoi na szafie niepodłączony i nieskalibrowany gdyż....nie mam gdzie go w domu postawić :? Nie może stać zbyt nisko gdyż moja ukochana córka rozniosłaby go na strzępy :mrgreen: (pierwsze co zrobiła po zobaczeniu gramofonu to chwyt za igłę, dobrze, że uratowałem ramię od wyrwania :pray: ). Więc czekam na nową szafkę pod sprzęt RTV, wtedy rozłożę sprzęt i wreszcie będę mógł go użytkować. Zbieram także po rodzinie i znajomych wszelkie płyty winylowe jakie tylko chowają ich strychy/piwnice/szafy. Jak zorientowałem się po ile chodzą winyle na allegro....wolę poszukać wpierw "okazji" a potem dokupić te winyle na których mi zależy.

PS.
ksywka baleron466 to taka moja ksywka "anonim", jestem wyczulony na prywatność w necie i nie wykładam wszystkich kart od razu na stół. Jak się zadomowię na tym forum to przekonwertuję się na moją realną ksywkę i będę występował jako JA :mrgreen: Liczę na zrozumienie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41485
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Baleron466 lub inne podroby

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć baleron
baleron466 pisze:ksywka baleron466 to taka moja ksywka "anonim", jestem wyczulony na prywatność w necie i nie wykładam wszystkich kart od razu na stół. Jak się zadomowię na tym forum to przekonwertuję się na moją realną ksywkę i będę występował jako JA :mrgreen: Liczę na zrozumienie.
Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć takiej taktyki, ale OK. Jak dojdzie do tego momentu to daj mi znać, zmienimy tobie login ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Baleron466 lub inne podroby

#3

Post autor: kaZ »

baleron466,
gramiak + dzieci = nieszczęście ;) Wiem coś o tym.Mój stoi na szafie.

Co do nicka,
jak tam uważasz...
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Baleron466 lub inne podroby

#4

Post autor: bysy »

Kolega pewnie jakiś celebryta ;) A co do dzieci + gramofon - widoczne na zdjęciu obok - tylko czeka by coś... ---------->
Pablo-X
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 15:11

Re: Baleron466 lub inne podroby

#5

Post autor: Pablo-X »

bysy pisze:Kolega pewnie jakiś celebryta ;)
:shhh: ale nikomu nie mów.

;)


Wczoraj wziąłem jakiś karton aby "wyjść poza zasięg rąk" mojej córki i podłączyłem gramiaka. Okazało się, że ustawienie ramienia to nie taka prosta rzecz jakby się zdawało... ogólnie jest w miarę zrobione, ale w krótkim czasie będę musiał to "na spokojnie" zweryfikować (czyli wczytać się w forum).


podpisano:
Krzysztof Ibish
ODPOWIEDZ