Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
krzychu;-)
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:27

Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#1

Post autor: krzychu;-) »

Witam
Mój nick zdradza moje imię - Krzysiek. Od wielu lat interesowałem się muzyką ( jej słuchaniem) a od około 5 postanowiłem zacząć kolekcjonować płyty winylowa i sprzęt. Nie mam porażającej kolekcji- około 40 płyt i kilka gramofonów. Z reguły nie sprawne lub wymagające konserwacji ale lada dzień przybędzie nowy w kolekcji który stanie się głównym grajkiem w domu.
Zawodowo daleko mi do muzyki - zajmuję się sprzętem survivalowo-wojsko-militarnym, ale po pracy trzeba jakoś się zrelaksować. Muzycznie szeroko pojęty rock z naciskiem na ska, punk i pokrewne gatunki ( szukam od lat płyt Laurena Aitkena - w Polsce ciężkie do zdobycia) ale w kolekcji mam i muzykę klasyczna, jazz, blues i metal. Wszystko zależy od nastroju.
Od 4 lat działam także radiowo. Wraz z grupą zapaleńców współtworzymy audycję "Klub 33 i 1/3" na antenie Polskiego Radia Łódź a od września wraz z grupą znajomych prowadzimy imprezy pod nazwą "Siła Winyla" w łódzkim pubie Iron Horse. W najbliższy piątek trzecia impreza która mam nadzieję uda się jak poprzednie. Cały czas się uczymy jak ją prowadzić.

Forum znam od dawna. Zalogowałem się pierwszy raz w październiku i od razu dostałem po twarzy. Wiedza jaką tu znalazłem pozwoliła na rozwianie sporej liczby problemów. Poznałem sprzęt, technikę i pogłębiłem swoją wiedzę. Sam prowadzę forum hobbystyczne ( nie związane z muzyką) i wiem że jak ma sie problem to takie miejsca są najlepszym sposobem uzyskania informacji. To tyle w skrócie o mnie.

Pozdrawiam
Krzychu
Grupa Electrola Winylowa
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#2

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
markoss
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2010, 11:16
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#3

Post autor: markoss »

witam
Korzenie to blues. Reszta to owoce.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#4

Post autor: Wojtek »

Cześć Krzychu :)
krzychu;-) pisze:Nie mam porażającej kolekcji- około 40 płyt
No jak na 5cio letnią metrykę kolekcjonera to faktycznie mało.
krzychu;-) pisze:Z reguły nie sprawne lub wymagające konserwacji ale lada dzień przybędzie nowy w kolekcji który stanie się głównym grajkiem w domu.
To pochwal się co masz i co ma przybyć :) Lubisz naprawiać stary sprzęt, że trzymasz także te niesprawne?

Swoją droga miło słyszeć, że jesteś użytkownikiem powracającym, który już od jakiegoś czasu korzysta z treści dostępnych tutaj :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
krzychu;-)
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:27

Re: Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#5

Post autor: krzychu;-) »

Ze sprzętu:
Bambino (model sprawdzę rano, brak wkładki), Unitra WG 550 - walizkowy (problem z dźwiękiem - czeka na dłuższą chwilę i rozebranie), radio Preludium z gramofonem ( tutaj silnik do naprawy i wymiana dwóch lamp, dźwięk idzie i pali się "zielone oko", łapie fale ale przez uszkodzoną lampę coś nie halo) i "chińczyk" z reala ( g.... do wywalenia za okno ale słuzy do sprawdzania podłączenia kabli w kolumnach i wkurzania znajomych jak chcę puścić płytę). W weekend dojdzie mikser DiscoMixingConsole M3209 ( w pełni sprawny i sprawdzony - miałem okazję z niego korzystać) i gramofon PHILIPS F7112 Synchro Drive z wymienioną wkładką i igłą ( odsłuchany i sprawdzony po remoncie, lekkie rysy). Kolumny to koszmar NRD od gramofonu Rubin ( stoi u rodziców i gra na innych kolumnach i ampli unitry) an 6 Ohm i około 20 W, jednokanowe ( aktualnie w wolnych chwilach przerabiane -montaż gniazdka i wymiana kabli. Robię to dla nabrania wprawy w lutowaniu i dla zabicia nadmiaru czasu).
Mała ilość płyt podyktowana szerokim spektrum zainteresowań i związanych z tym wyjazdami ( cały czas brakuje kasy) ale ostatnio ( od około 6 miesięcy) staram się zakupić przynajmniej dwie płyt na miesiąc. Szukam głównie tych pozycji które mnie interesują. Nie liczę płyt, które leżą u rodziców ( też słuchają czarnych płyt i czasami jak trafiam na coś z ich gustów to im kupuję).
Wzmacniacz niestety był i teraz szukam czegoś nowego. Korcą mnie lampy ale to w przyszłości. Preampek to składak ze sklepu z elektroniką (bez obudowy na razie i kiepsko polutowany - z wykształcenia budowlaniec a pracuję z bronią ;) )
Z planów zakupowych porządne kolumny i kolejne gramofony ( kocham starocie i poluje na gramofon z lat 20 lub 30 z tubą na płyty szelakowe które leżą i się kurzą). Myślę, że do czterdziestki jeszcze sporo przybędzie ( zostało mi tylko 10 lat).
To w sumie tyle. Nic specjalnego ale z każdym sprzętem łączy mnie sentyment.
Gramofony użytkuję od wielu lat ale dopiero od czasu jak trafiłem tutaj i zaczęła się zabawa ;-p

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#6

Post autor: Wojtek »

No to kawał "demobilowego" sprzętu innymi słowy :) Do czego potrzebny mikser?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
krzychu;-)
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:27

Re: Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#7

Post autor: krzychu;-) »

Na imprezy głównie. Docelowo będą do niego podłączone gramofony i inny sprzęt grający. A co demobilu to pasuje jak ulał do innych rzeczy walających się po mieszkaniu ;-)
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przyjmiecie nowego w swoje szeregi?

#8

Post autor: BACKspacer »

Cześć Krzychu;-) :)
new guy in (vinyl) town
ODPOWIEDZ