Witam wszystkich!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SantiagoOo
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2010, 22:20
Gramofon: Dual 622
Lokalizacja: P-ń

Witam wszystkich!

#1

Post autor: SantiagoOo »

Mam na imię Kuba i mieszkam w Poznaniu :) Ze względu na młody wiek (19 lat) i bardzo mało funduszy, dopiero od niedawna jestem wkręcony w płyty winylowe. To niezwykle uzależniające i drogie hobby, ale dające sporą frajdę :D

Mój pierwszy gramofon - Bernard - miał bardzo słaby silnik, dla którego każdy pasek był za ciasny. Dlatego prędkości spowalniały po 10 minutach pracy gramofonu, co doprowadzało mnie do szału. Dopiero po zmianie na Pioneera PL-320 (oczywiście napęd bezpośredni) mogę bezstresowo cieszyć się muzyką z płyt, które w międzyczasie kupowałem :) Chociaż doświadczenia z paskowym gramofonem przyprawiły mnie o taką traumę, że jeszcze kilka tygodni po zmianie sprzętu potrafiłem bacznie wpatrywać się w stroboskop i sprawdzać, czy na pewno wszystko działa :D

Jak chodzi o płyty, to mam dopiero około 40-stu pozycji, aczkolwiek jest wśród nich trochę takich smaczków jak The Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Ike & Tina Turner, The Beatles, Janis Joplin... :)

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich!

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć Kuba :)

Silniki to chyba szczególnie słaby punkt Bernardów. Słyszałem o takich sytuacjach oraz sam miałem jednego... strasznie głośny.

Nie wiem co takiego oczywistego w napędzie bezpośrednim :)

Miło, że się wkręciłeś w starą muzykę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witam wszystkich!

#3

Post autor: kaZ »

Witaj Kuba :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
ODPOWIEDZ