Witam :)

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Witam :)

#1

Post autor: amperrr »

Jak w tytule, witam "kolegów po fachu" :)
Od dawna chciałem mieć gramofon. A raczej sprawny gramofon, bo u mnie w domu mamy go od nowości, jakieś 30 lat albo i więcej. Jak byłem mały to rozwaliłem igłę :)
Dziś w ramach rekompensaty naprawiłem sprzęt, tj. niekręcący się talerz oraz igłę - i oto jestem :) Dobrze że się znam na elektronice, nie na darmo jednak do takiej szkoły poszedłem - więc w razie potrzeby można mnie pytać, pomogę :)

Mój sprzęcik to Unitra Fonica GS-434 "Bernard", wraz z oryginalną wkładką, oraz igłą (Wkładka Mf-100, nóweczka dziś włożona, piękny sprzęt). Jestem zaskoczony jakością, oczekiwałem trzasków jak na filmach z winyli starych, a to odtwarza jak jakieś AudioCD porządnej jakości :)
Audio wędruje przez wzmacniacz Unitra Radmor OR-5102 do kolumn Unitra ZG-25C. Obok stoi sobie Unitra ZRK "Aria" M 2408 SD - czyli magnetofon szpulowy.

Jak łatwo zauważyć, jestem fanem polskiego audio. Żaden aktualnie produkowany sprzęt nie ma takiej jakości dźwięku i 30-40 lat na karku! Po prostu to kocham...

Mam małą kolekcję winyli, jakieś około 25-35. Obracam się w rocku i mu podobnych. Shakin Stevens, Rolling Stones, Trojanowska, Smokie - to wśród mojej kolekcji czarnego krążka się znajdzie.

Zarejestrowałem się, ponieważ oczekuję rad, co robić, by moje audio grało dotąd, aż teraz moje dziecko urwie diamentowe ostrze sferyczne od wkładki indukcyjnej :D

Więc witam serdecznie wszystkich, i pozdrawiam :)
Darek

Witam :)

#2

Post autor: Darek »

Witaj :mrgreen:
amperrr pisze:Radmor
Ah Radmor. :D i Daniel :D jak tego sie sluchalo :D
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Witam :)

#3

Post autor: nasiaka »

Witaj :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam :)

#4

Post autor: Wojtek »

Hej amperr
amperrr pisze:(Wkładka Mf-100, nóweczka dziś włożona, piękny sprzęt)
Oj...
amperrr pisze:Jestem zaskoczony jakością, oczekiwałem trzasków jak na filmach z winyli starych
Zgadza się, taki trochę krzywy obraz przedstawiają media :)
amperrr pisze:a to odtwarza jak jakieś AudioCD porządnej jakości :)
Na MF-100? Oj...
amperrr pisze:Jak łatwo zauważyć, jestem fanem polskiego audio.
No właśnie. Oj...
amperrr pisze:Żaden aktualnie produkowany sprzęt nie ma takiej jakości dźwięku i 30-40 lat na karku!
Oj...

Krótko mówiąc: ojojojoj... Teraz Polska! :D

Ale i tak jest dobrze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam :)

#5

Post autor: JacK »

Cześć
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Witam :)

#6

Post autor: kielek »

Witaj :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Witam :)

#7

Post autor: eenneell »

:text-welcomeconfetti: :text-welcomeconfetti:
Mimo,że używałem Mf-101 to teraz polecam zamienić np. na Shura (nawet z igłą zamiennikiem) :!: natychmiast :D
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam :)

#8

Post autor: wojciech06 »

Witaj :!: :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ