Witam wszystkich!

Pozwól innym poznać Ciebie
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Witam wszystkich!

#1

Post autor: kielek »

Witam!
Powinienem zacząć swój pierwszy wpis na forum od tego tematu,ale jakoś przeoczyłem tą stronę za co na wstępie przepraszam.Chcąc się przedstawić to napiszę krótko,że na imię mam Krzysiek,mój wiek sięga już czterdziestu wiosen,a mieszkam od urodzenia w Gdyni.Moje pierwsze zainteresowanie winylami nastąpiło jakieś 25 lat temu,ale niestety będąc młodym i głupim porzuciłem je na rzecz cyfrowych" kompaktów".Będąc starym i głupim dalej brnąłem w płytach CD,choć z racji amatorskiego podejścia do muzyki nie nazbierałem ich jakiejś dużej ilości.Rok temu spoglądając na "kolekcję"swoich kilkunastu winyli z lat młodzieńczych postanowiłem nieco się odmłodzić i wrócić do owych lat.Niestety źle się do tego zabrałem i swoje oszczędności wpakowałem w nowy sprzęt Denona z dosyć niskiej półki,który może nie kosztował zbyt wiele(choć jak dla mnie to tak),ale po czasie wiem że był to błąd,gdyż za te pieniądze w "używkach"można by było o wiele więcej zdziałać w kwestii jakości dźwięku.
Zapędów audiofilskich nie mam i nie będę miał(choćby z racji funduszy),ale kocham słuchać muzykę i na razie muszę się nieco "pomęczyć"na tym co mam(DP-300f,AVR-1509,Crystal 2-30).Muzyki jakiej słucham to szeroko pojęty rock z dużym naciskiem na twórczość Stranglersów :) .Mam nadzieję,że koledzy podejdą z wyrozumiałością do nieco podstarzałego nowicjusza i amatora w kwestii winyli ;) .Wiem,że dobrze nie rokuję na przyszłość jako "winylowiec",ale chciałbym za pomocą Waszych rad i wskazówek nieco się podszkolić w tym temacie i z czasem przejść na wyższy poziom zarówno jeśli chodzi o wiedzę,jak i sprzęt.
Jeszcze raz gorąco pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Witam wszystkich!

#2

Post autor: Wuwuzela »

Witaj :)

Jaka jest Twoja osobista opinia o DP-300f? ;)
Obrazek
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam wszystkich!

#3

Post autor: kielek »

Wuwuzela pisze:Witaj :)

Jaka jest Twoja osobista opinia o DP-300f? ;)
Ciężko mi porównać,bo wcześniej miałem jakąś pół automatyczną Fonicę,ale jeśli chodzi o stronę wizualną to ten Denon prezentuję się dość ładnie,napęd paskowy a więc mniej precyzyjny,ale za to tańszy w razie naprawy.Ramię leciutkie i na dodatek pełen automat,a więc u audiofilii na odstrzał taki sprzęt.Wkładka "no name" i nie raczej z tych AT co podają niektórzy na forach(3600,91 itp),wymieniłem na AT-120 E i gra nieco lepiej,ale różnica nie była powalająca,co znaczy,że ta "startowa" w tym gramofonie nie jest,aż taka zła jak o niej piszą.Ogólnie w tym przedziale cenowym szału nie ma (do wyboru miałem Pro Jecta,ale jakoś mi nie przypadł do gustu,choć mówią,że jest lepszy),mam go ponad rok i żadnych kłopotów technicznych nie było,a że to nie jest żaden cud techniki to zdawałem sobie sprawę.Na pewno ani ten Denon,ani też Pro Ject są zbyt drogie w stosunku do tego co oferują,ale w tej cenie nie ma praktycznie w nowych gramofonach żadnego wyboru.Z używek w tej kwocie kupisz już "rakietę",ale to też zawsze ryzyko z awaryjnością,stanem faktycznym czy częściami zamiennymi.Kończąc podsumowanie,to ładny,poręczny i prosty w budowie,ale za drogi jak na klasę którą prezentuje a sporą część ceny zawiera logo firmy,czyli "Denon".
Awatar użytkownika
marek_c4
Posty: 102
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam wszystkich!

#4

Post autor: marek_c4 »

Witaj na forum
==========
Gramofon - Sony PS-515
CD - Onkyo DX-6900
Tuner - ITT-8065
Wzmacniacz - ITT-8045
Deck - ITT-8025
Kolumny - ITT-8093
http://www.winyl.net/download/file.php? ... &mode=view
==========
Pozdrawiam z Poznania
Marek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam wszystkich!

#5

Post autor: Wojtek »

Hej kielek :)

Nie musisz się tak dobijać, będzie dobrze ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Witam wszystkich!

#6

Post autor: kaZ »

Cześć :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Witam wszystkich!

#7

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Hej kielek :)

Nie musisz się tak dobijać, będzie dobrze ;)
No,sorki za wykrzyknik :oops:
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich!

#8

Post autor: wojciech06 »

Witaj :!:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Darek

Witam wszystkich!

#9

Post autor: Darek »

Czesc :mrgreen:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Witam wszystkich!

#10

Post autor: JacK »

Cześć :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ