Oprawa graficzna

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Oprawa graficzna

#1

Post autor: Wuwuzela »

Siema siema, czy będzie jakaś nowa oprawa graficzna forum? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Oprawa graficzna

#2

Post autor: Wojtek »

Nie planuję zmian w tym temacie, poza wstawieniem w końcu logo, które już chyba od roku jest gotowe :D

A co? Jakieś propozycje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Oprawa graficzna

#3

Post autor: Wuwuzela »

Ja się na tym nie znam, ale można by było trochę odświeżyć wygląd :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Oprawa graficzna

#4

Post autor: Wojtek »

Ja też się na tym nie znam, i koło się zamyka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Oprawa graficzna

#5

Post autor: Jaskier »

Pewnie nikt tutaj się na tym nie zna, więc wątek można zamknąć :lol:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Oprawa graficzna

#6

Post autor: Sindsoron »

hmm... ja nie bardzo mam chęci się teraz za coś takiego brać ale postaram się namówić znajomego na zaprojektowanie całego layoutu dla forum, bo on teraz nie ma i tak nic lepszego do roboty ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Oprawa graficzna

#7

Post autor: Wojtek »

Jeśli znasz takiego człowieka to mógłby się ze mną skontaktować i coś wymyślimy. Czarna tonacja raczej by pasowała do tego miejsca :)

Ja niby się znam, ale nie znoszę webmasterki od strony styli, kolorów itd. Nie moja działka po prostu. Tak więc jak już byłby ktoś chętny do roboty to oczywiście go wspomogę, również od technicznej strony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Oprawa graficzna

#8

Post autor: Sindsoron »

pogadam z nim dzisiaj albo jutro i postaram się go namówić żeby coś zrobił... on robi dość fajne stronki jeśli chodzi o oprawę graficzną ;p i całkiem sporo wprawy ma ;) jak coś z nim wyjdzie to podam mu Twoje GG i jakoś się dogadacie już razem ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Oprawa graficzna

#9

Post autor: cuttie »

Hej, odkopuję stary temat ale mam taką małą uwagę. ;)
Jest to mój pierwszy dzień na forum, jestem całkiem świeżym użytkownikiem i muszę przyznać, że zmiana layoutu mogłaby wyjść stronie na dobre. Mnie osobiście jej wygląd nie przeszkadza - z założenia jestem raczej minimalistką (a na dodatek "nie ocenia się PŁYTY po okładce",nie?;)) - ale da się zaobserwować aktualnie w Internecie tendencję do "zachęcania użytkowników" nowym wyglądem. Portale poprzez grafikę próbują się wyróżniać.
Strony z oryginalną skórką PHP wyglądają trochę jak porzucone, mało zadbane - sama kiedy weszłam tu po raz pierwszy nie byłam pewna czy forum działa, zanim sprawdziłam ostatnie aktywności użytkowników.
Myślę, że rozsądnym krokiem byłoby zastanowić się nad drobną zmianą (i zaznaczam - nie mówię tu o mnóstwie kolorowych, kiczowatych grafik i ruchomych obrazków, ale raczej o poprawkach estetycznych, które na pierwszy rzut oka udowodnią, że o forum ktoś dba). ;)
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Oprawa graficzna

#10

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Strony z oryginalną skórką PHP wyglądają trochę jak porzucone, mało zadbane
Małe sprostowanie - phpBB :) (nie byłbym sobą gdybym się nie doczepił). Poza tym - zgadzam się z Tobą (jako ceniący prostotę i minimalizm także).
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Oprawa graficzna

#11

Post autor: cuttie »

Niestety nie jestem biegła w tych wszystkich kodach, językach (czymkolwiek jest phpBB), musicie mi wybaczyć ;)) ale z tego co wiem nie jest wcale trudną rzeczą zrobić taką "skórkę".
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oprawa graficzna

#12

Post autor: krolix »

Jest pełno gotowych skórek do wyboru: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/?from=submenu :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Oprawa graficzna

#13

Post autor: Wojtek »

Tak, wiem, są gotowce, ale ze względu na to że nasze forum nie jest tak do końca szablonowe (mimo że może dla niektórych tak wygląda), to nie jest to taka hop-siup podmianka. Tak czy siak wkładam w to nieco roboty.

Pewnie, zrobić skórę nie jest niby rzeczą trudną, ale mimo to jakoś jak dotąd nie było chętnego do podjęcia się tego :)
Stąd zacząłem nawet mówić o "rzuceniu grosza" za to, bo to pewnie będzie lepszy motywator.

Ja od technicznej strony forum nie mam żadnych problemów. Mamy nawet u siebie parę autorskich modyfikacji.
Jednakże jeśli chodzi o grafikę/design to po prostu ze względu na mój artyzm (a raczej jego brak) to wolę się za to nie zabierać, bo nie jestem z tej strony mocny.

Gdyby to ode mnie zależało to mogłoby nawet zostać tak jak jest, serio :D Bo nie uważam że szata graficzna definiuje to jak jest postrzegane forum dyskusyjne.

Układ stylu prosilver, czyli domyślnej dla oprogramowania phpBB3, z jakiej obecnie korzystamy, jest moim zdaniem bardzo fajny, czytelny, a przede wszystkim powszechny, tak więc z samym układem/strukturą stron, przycisków itd. raczej nie ma co kombinować.
Jedynie kolorostyka itp. rzeczy będzie do zmiany, moim zdaniem.

Tak więc ja działam w tym kierunku na tyle ile mogę, z czasem będzie tak jak trzeba :) Wasze sugestie i pomysły na pewno się przydadzą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Oprawa graficzna

#14

Post autor: kaczy »

Wojtek pisze:Pewnie, zrobić skórę nie jest niby rzeczą trudną, ale mimo to jakoś jak dotąd nie było chętnego do podjęcia się tego :)
Stąd zacząłem nawet mówić o "rzuceniu grosza" za to, bo to pewnie będzie lepszy motywator.
Zgłosiłem się już w innym wątku jako chętny. Resztę ustalimy na PW - może coś wyniknie dobrego ze współpracy :)
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Oprawa graficzna

#15

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:może coś wyniknie dobrego ze współpracy :)
No to czekamy na efekty, mam nadzieję, że coś fajnego się z tego "urodzi". ;)
ODPOWIEDZ