FAQ działów - propozycje

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

FAQ działów - propozycje

#1

Post autor: tollo »

W każdym z wymagających tego działów powstanie temat pod nazwą "FAQ działu XXX". Takiego FAQ dorobił się na razie temat gramofonów. Można sobie zobaczyć to pod tym adresem: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=5355

Jeżeli będziecie mieli jakieś propozycje jaki temat dodać do konkretnego FAQ to proszę o komentarz z sugestią.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

FAQ działów - propozycje

#2

Post autor: zoombie »

Bardzo fajny pomysł, tylko moim zdaniem, to nie jest FAQ.
FAQ kojarzy mi się z zestawem pytanie - odpowiedź. Może nie być pełna, może odsyłać do innego wątku (wątków) na forum, jednak jakaś odpowiedź powinna padać

To co jest teraz, to raczej skrócony spis najistotniejszych z punktu widzenia zadanych pytań wątków.

Może przerobić na FAQ Gramofon - podstawy, albo przynajmniej przykleić ten wątek?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FAQ działów - propozycje

#3

Post autor: JacK »

Uważam podobnie choć to tylko kwestia nazewnictwa, jako spis ważniejszych treści bardzo przydatne i powinno być na szczycie każdego technicznego działu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

FAQ działów - propozycje

#4

Post autor: kielek »

Jeśli to opcja zgrupowania wątków na określony temat to pomysł ok. Jeśli to miało by służyć jako przewodnik dla początkujących to nie bardzo,bo nikomu nie będzie się chciało czytać po kilkanaście stron,by znaleźć odpowiedź.W takim wypadku trzeba by było opracować na nowo ''całą kwintesencję'' a to jest czaso i pracochłonne.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

FAQ działów - propozycje

#5

Post autor: tollo »

zoombie pisze:To co jest teraz, to raczej skrócony spis najistotniejszych z punktu widzenia zadanych pytań wątków.
Właśnie taki był zamiar :)
JacK pisze:tylko kwestia nazewnictwa
Zastanawialiśmy się jaka nazwa będzie najlepsza: FAQ/Spis/Index
kielek pisze:Jeśli to miało by służyć jako przewodnik dla początkujących to nie bardzo,bo nikomu nie będzie się chciało czytać po kilkanaście stron,by znaleźć odpowiedź.
To FAQ jest na pewno skierowane głównie do nowych użytkowników co by im ułatwić znalezienie lektury. Nie mieliśmy zamiaru streszczać w jakikolwiek sposób tych wątków. Jeżeli ktoś ma problem to na pewno te kilka stron da radę przeczytać. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

FAQ działów - propozycje

#6

Post autor: Wojtek »

kielek, jakbym zaczął opracowywać "kwintesencję" to wyszłaby z tego książka, a nie artykuł na forum.
Chodzi tylko i wyłącznie o spis wątków odpowiadających na najpopularniejsze kwestie. Myślę że przyda się to tak nowym, jak i starszym użytkownikom (bo nie będzie trzeba szukać niektórych starych tematów po działach).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

FAQ działów - propozycje

#7

Post autor: kielek »

Mam propozycję,by administracja dodała do np. FAQ jakąś notkę,że wszelkiego rodzaju nowe ''gramofony'' za 200 zł typu nowe Pioneery,Sony,Kenwoody, Hyundai,ION,Lenco itd. nie są faktycznie gramofonami tylko urządzeniami gramofonopodobnymi i szkoda na nie kasy,gdyż nastąpił ostatnimi czasy wysyp nowicjuszy pytających niemalże codziennie o takiego typu wynalazki.
Tłumaczenie każdemu z nich z osobna uważam za irytujące i chyba nie tylko ja mam takie zdanie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

FAQ działów - propozycje

#8

Post autor: Wojtek »

Fakt, trzeba będzie coś z tym zrobić, dać ludziom jakiś kierunkowskaz bądź stałe odwołanie do którego warto kierować takich spadochroniarzy, ale mam jeszcze lepszy pomysł co do implementacji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: FAQ działów - propozycje

#9

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Fakt, trzeba będzie coś z tym zrobić, dać ludziom jakiś kierunkowskaz bądź stałe odwołanie do którego warto kierować takich spadochroniarzy, ale mam jeszcze lepszy pomysł co do implementacji :)
Ban za samo zapytanie :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

FAQ działów - propozycje

#10

Post autor: Wojtek »

Nie :) Po prostu podniesiemy rangę tematu napoczętego już przez Reymonta: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=6409#p92850
Każdego spadochroniarza z pytaniem o gramofon USB można przekierowywać na ten temat.

Względnie można by rozwinąć Twoją myśl ujętą tutaj: http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=92868#p92868

To drugie chyba byłoby sensowniejsze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

FAQ działów - propozycje

#11

Post autor: pan_winyl »

Względnie można by rozwinąć Twoją myśl ujętą tutaj: kielek @ Dlaczego nie warto kupować tanich nowych gramofonów
proponuję aby taki wątek pojawił się w okolicy banneru forum :) i dodać tam kilka modeli, które jeśli już ktoś się upiera, można kupić.

Taki Index przydałby się również w dziale nagłośnienie oraz w dziale zakupy- w ogóle.

Myślę że gdzieś powinno być umieszczone że nie wyceniamy płyt- może jako motto ?:D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ