Coral 777e

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Coral 777e

#1

Post autor: KUTI »

Mam pytanie o wkładkę Coral 777e, czy miał ktoś z nią do czynienia i moze udzielić mi jakis info na jej temat. Doszukałem sie, ze jest to MC i to wszystko...
Załączniki
image.jpg
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka to wkładka?

#2

Post autor: MISSE »

Mało popularna wkładka zwłaszcza w Polsce

Rok produkcji 1979 chyba tłumaczy dlaczego. Pewno przeczytałeś już wszystkie wypociny w goglach więc napisz co konkretnie chciałbyś wiedzieć ???
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#3

Post autor: KUTI »

Witam :D i kto oczywiście sie odezwał? Przy okazji zdrowych Wesołych Świąt!!!
A wiec, za dużo to o niej nie znalazłem, oczywiście specyfikacje i same wypociny w google... Do jakich wkładek mozna ją zaliczyć, z których konkurencyjnych firm stoi w porównaniu w rankingu i czy jest rzeczywiście taka wartościowa...
Ta konkretna chyba nie jest juz w takim doskonałym stanie (rysik)
Znajomy chce, żebym podjechał zobaczyć do jego sąsiadki? bo wisi ona na luxmanid pd 282 i byłaby skłonna oddać to za dooobrą kasę... Dla mnie to nie problem podjechach, nawet z samej ciekawości, o ile będzie możliwość odsłuchiwa u niej, bo to 130 mil. Pozdrawiam
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Coral 777e

#4

Post autor: Wojtek »

KUTI pisze:A wiec, za dużo to o niej nie znalazłem
Niech zgadnę: szukałeś informacji tylko po polsku? Bo jeśli po angielsku to chyba używamy innego google ;)
KUTI pisze:Ta konkretna chyba nie jest juz w takim doskonałym stanie (rysik)
Igła nie jest wymienialna, więc jeśli chcesz jej przywrócić świetność to będzie potrzebny konkretny retipping.

Poza tym, masz w ogóle czym napędzić wkładkę typu MC LO?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#5

Post autor: KUTI »

Mimo wszystko zbieram sie żeby obejrzeć cały sprzęt ( Luxman PD 282 z Coralem 777E ), a podpiąć mam do czego, nie jest to forumow Nuda, ale wystarczy na sprawdzenie: CA 651P
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Coral 777e

#6

Post autor: Wojtek »

Pewnie, Luxmana warto obczaić, a Corala najwyżej schowasz do szuflady na lepsze czasy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Coral 777e

#7

Post autor: KUTI »

Dopiero zaczynam przygodę z winylami, ale bardzo mnie to wciągnęło i tak to niezła zmiana z Debuta III z 2M Red na cos takiego w cenie ok £150, a sam Luxman jest niby w idealnym stanie. Najwyżej stracę tylko czas na podróż... Wojtek wiem ze nigdy sie nie rozpisujesz, chyba ze ciągnie sie Ciebie za język, wtedy potrafisz pisać eseje :D Czytałem o posty Pilota jak walczył z AS, ale ostatecznie nie wiem jak tez to sie skończyło.
Dam znać jak juz obczaję sprzęcik...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#8

Post autor: KUTI »

Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Coral 777e

#9

Post autor: Wojtek »

KUTI pisze:Czytałem o posty Pilota jak walczył z AS, ale ostatecznie nie wiem jak tez to sie skończyło.
Skończyło się tak, że sprzedał Luxmana ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#10

Post autor: KUTI »

Ok Pilot sprzedał, a ja jednak kupiłem i jak dla mnie w stanie idealnym. Różne gusta ludzie mają i to dobrze, przynajmniej zbierają doświadczenia, byle nie bolesne!!! Poza tym bardzo miłe małżeństwo, które dostało sprzęt w spadku po wujku, opuścili mi jeszcze za fatygę przyjazdu kawałek drogi, wiec oddali go za £120.
Pierwsze wrażenia po porównaniu z Debutem III i 2M RED / nie ma porównania!!! Mimo ze dalszy tor wymaga zmiany to i tak na tą chwile jest cudownie, cała sceneria dostała przejrzystości, teraz mam porównanie jeżeli czytam jak ktoś pisze, ze jest więcej powietrza... bas jest zdecydowanie pod kontrolą, bardzo precyzyjny i mniej rozlazły, środek bardziej słychać szczegóły, jest on zdecydowanie słyszalny w kawałkach Simpley Red( to tak na szybko zaraz po przyjeździe ) góra jest bardzo detaliczna / talerze brzmią zdecydowanie inaczej.Jestem bardzo zadowolony z zakupu porównując ceny rynkowe w UK, tym bardziej, ze był to spontan i jest to mój drugi gramofon w ciagu m-ca. Bardzo mnie wciągnął ten temat i będąc tutaj na tym forum wstawiając posty, człowiek szuka opini osób znających się i obeznanych w tej dziedzinie, a czytając niektóre wątki, nie zawsze tak bywa ze strony niektórych osób ( przykład mojego 2M Bronze) z którego wyciągnąłem wnioski, ze jednak warto go zmienić niż modyfikować. Jak mi napisał Missy, nie od razu Rzym zbudowali :D i z tym ma rację!!! bardzo miła i pozytywna osoba 8-) jest bardzo rzeczowy w udzielaniu informacji, za co mu dziękuję!!!
A wracając do tematu, to z jaką w końcu wkładką można sklasyfikować tą konkrenie wkładkę? bo do tej pory nadal nie wiem...
Pozdrawiam i życzę Zdrowych Wesołych Świąt czytającym ten wątek!
Alleluja :D

MISSE sorry, wkradła mi sie literówka przy Twoim Nick-u.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Coral 777e

#11

Post autor: Wojtek »

Żeby zrobić sensowniejsze porównanie gramofonów, przełóż swojego 2M Red na Luxmana.

Co do brzmienia Corala to fajnie że Ci się podoba ;)
KUTI pisze:nie zawsze tak bywa ze strony niektórych osób ( przykład mojego 2M Bronze) z którego wyciągnąłem wnioski, ze jednak warto go zmienić niż modyfikować.
Naprawdę nie wiem co masz do tamtej dyskusji, skoro chyba każdy z nas Tobie odradzał brnięcie w 2M Bronze w Twojej ówczesnej sytuacji ;)
KUTI pisze:A wracając do tematu, to z jaką w końcu wkładką można sklasyfikować tą konkrenie wkładkę? bo do tej pory nadal nie wiem...
To nie jest proste pytanie.
Wg mnie możliwe że blisko jej np. do Ortofon MC3 Turbo.

Oczywiście możemy rozważać tylko porównanie klasowe, bo z perspektywy brzmieniowej to każda z tych wkładek jest inna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#12

Post autor: KUTI »

Dzieki Wojtek, dla obeznanych w temacie pewne zagadnienia są znacznie prostrze, w moim przypadku dopiero zaczynam i czasami trzeba to bardziej klarować....

Wojtek »
Żeby zrobić sensowniejsze porównanie gramofonów, przełóż swojego 2M Red na Luxmana.

Mam zamiar tak tez zrobic i porównać, tak będzie wiarygodnie.

KUTI pisze:
nie zawsze tak bywa ze strony niektórych osób ( przykład mojego 2M Bronze) z którego wyciągnąłem wnioski, ze jednak warto go zmienić niż modyfikować.

Chodziło mi bardziej o tą wypowiedż:

Re: Ortofon 2m Bronze
Postautor: Ukaniu » 15 mar 2015, 23:22
No to musisz poświęcić niecałe 7 dni pracy. Pomyśl, że u nas to musiał byś z rok pracować albo i lepiej :lol:
Dual - w poszukiwaniu ideału.
Awatar użytkownika
Ukaniu

Człowiek cieszy sie na początku z każdego zakupu, a złośliwość moze spotkać mimo wszystko...

Co do klasyfikacji: jak dla mnie nie mam w ogole doświadczenia, wiec jest to niemożliwe żebym to porównał osobiście.
Brzmieniowo to juz wiem, ze każda daje inne doznania( tyle juz doczytałem na forum )

A to gramiak ;)
Załączniki
image.jpg
image.jpg (14.89 KiB) Przejrzano 424 razy
image.jpg
image.jpg
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3227
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Coral 777e

#13

Post autor: Pawelec »

Ja mam wielki sentyment dla Luxmana. Jest to dla mnie połączenie piękna z bardzo solidnym wykonaniem. Cieszę się za każdym razem gdy ktoś dokona takiego wyboru. :clap: :clap: :clap:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Coral 777e

#14

Post autor: KUTI »

Pawelec pisze:Ja mam wielki sentyment dla Luxmana. Jest to dla mnie połączenie piękna z bardzo solidnym wykonaniem. Cieszę się za każdym razem gdy ktoś dokona takiego wyboru. :clap: :clap: :clap:
Witam Cię Pawelec, wiem bo czytałem Twoje posty ;) MISSE tez podesłał mi link do Twoich Thorensów, całość współgra cudownie, ale dla mnie jeszcze nie teraz. Moze zaradzimy cos z Twoich plint, bo napewno będzie jeszcze u mnie w przyszłości Telefunken S600, wiec moze sie dogadamy...
Biorąc pod uwagę Luxmana, cieszy moje oko i nie tylko, chcę podpiąć tylko jeszcze do sprawdzenia 2m Red na nim, bo Coral gra swietnie!!!
Dzieki za miłe słowa, pozdrawiam!!!
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Coral 777e

#15

Post autor: MISSE »

Kiedyś Ahaja napisał "prosty kołek MC (w odniesieniu do Denona 103) zagra lepiej niż każda MM"

To prawda ale musi mieć na czym i z czym :drool:

Złośliwością jest porównywanie wkładek MM i MC i nie będę denerwował :drool:

Ciężko twojego Korala porównać z inną MC, ale to Tobie ma sprawiać frajdę. Jak trafisz następną okazję z wkładką MC będziesz mógł sam porównać :drool:

Swoją drogą Bronze to zacna wkładka
ODPOWIEDZ