Shure M75 / M91 i pochodne

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
qba43
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2014, 12:55

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#136

Post autor: qba43 »

Nie zauważyłem, że to mr.T. Generalnie moje wątpliwości budzi już sam kolor plastiku, który jest inny niż na japońskiej stronie.
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#137

Post autor: yamahafan »

Od kilku dni mam świetnie utrzymanego Duala 1019 właśnie z M91. W zamian za brak igły właściciel dorzucił mi zapasowy silnik i szablon do kalibracji wkładki ;-) Skoro M91 to brzmieniowo to samo co M75 to warto zainwestować w igłę, szczególnie na początek. Pytanie jaką najlepszą - prócz SAS - warto w tym przypadku kupić ? Najpewniej zamówię ją bezpośrenio od JICO. Przyznam, że trochę się jeszcze gubię w tej całej igłowej plątaninie ...
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#138

Post autor: Wojtek »

Kup po prostu eliptyka od JICO. Wystarczy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blasko
Posty: 14
Rejestracja: 21 gru 2014, 20:18

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#139

Post autor: blasko »

Chcę wymienić igłę w SL-1900, wkładka M75D.
Czy na ten moment najlepszy wybór (stosunek jakość/cena) to JICO?
Z jakim symbolem będzie najlepsza do tej wkładki?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#140

Post autor: Wojtek »

blasko pisze:Czy na ten moment najlepszy wybór (stosunek jakość/cena) to JICO?
Raczej tak, szczególnie że są wątpliwości co do tego czy sklep Thakker z Niemiec faktycznie sprzedaje igły JICO (a są u niego tańsze), także póki co bezpieczniej zamawiać bezpośrednio z Japonii.
blasko pisze:Z jakim symbolem będzie najlepsza do tej wkładki?
Pytasz o te ze szlifem eliptycznym? Jakiekolwiek ED. Różnią się kolorem oprawki. Cena i igła jest ta sama.
Najlepszy i zarazem byłby SAS, ale chyba nie to Cię interesuje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blasko
Posty: 14
Rejestracja: 21 gru 2014, 20:18

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#141

Post autor: blasko »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#142

Post autor: Wojtek »

blasko pisze:czyli którąś z tych za $33?
Tak. Wybierz sobie kolor :)
blasko pisze:a jaka jest różnica między tą za $22?
Szlif sferyczny (spherical/conical) kontra eliptyczny (elliptical). Sferyczne/stożkowe igły z reguły są tańsze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#143

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:Kup po prostu eliptyka od JICO. Wystarczy.
W takim razie co wpływa na różnicę w cenie między tymi dwiema igłami - obie eliptyczne ? Bo różnica - jak widać - jest całkiem spora, de facto obie igły wyrzuca jako kompatybilne z Shure N91. Masz tu Wojtku jakieś panaceum ? :)

http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1580

vs.

http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1024
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#144

Post autor: Michalek »

Czekam już prawie miesiąc na igiełkę od Jico, a jeszcze na poprawę humoru dołożyli mi cło £20... :(
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#145

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze:W takim razie co wpływa na różnicę w cenie między tymi dwiema igłami - obie eliptyczne ?
Ta droższa (ED) najprawdopodobniej ma nieco lepszy grot (nagi diament) względem tej tańszej, zgodnie z oryginalnymi igłami N91 ED od Shure, ale dla pewności zapytałbym jeszcze JICO.
Nie pamiętam czy poruszaliśmy tę kwestię na łamach tego wątku, ale warto go przejrzeć od początku. Może o czymś zapomniałem.
Michalek pisze:Czekam już prawie miesiąc na igiełkę od Jico
Nadal? To już mija miesiąc.
Michalek pisze:a jeszcze na poprawę humoru dołożyli mi cło £20...
Skoro naliczyli opłaty celne to znaczy że przesyłka już jest w kraju docelowym, ale 20 funtów? Cena N75 ED/2 razem z wysyłką EMS to nieco ponad 50 dolarów, skąd im w ogóle takie opłaty wyszły?
No chyba że tak naprawdę kupiłeś SASa za 133 dolary, wtedy jest to zrozumiałe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#146

Post autor: Michalek »

Miesiąc dokładnie minie 28. Zgadza się, jest już w kraju. Dzisiaj dostałem list od firmy kurierskiej (Parcel Force) w którym informują mnie o naliczonym podatku vat 5,84 oraz opłacie za odprawę celną 13,34. Igiełkę Wojtku zamówiłem za 33$, chyba że czeka mnie niespodzianka :D
Tak się zastanawiam, przy ewentualnie kolejnych zakupach w Jico adres wysyłki podam do rodziców w Polsce. Z tego co czytałem w tym, wątku nic nie kasują.
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#147

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:
yamahafan pisze:W takim razie co wpływa na różnicę w cenie między tymi dwiema igłami - obie eliptyczne ?
Ta droższa (ED) najprawdopodobniej ma nieco lepszy grot (nagi diament) względem tej tańszej, zgodnie z oryginalnymi igłami N91 ED od Shure, ale dla pewności zapytałbym jeszcze JICO.
Nie pamiętam czy poruszaliśmy tę kwestię na łamach tego wątku, ale warto go przejrzeć od początku. Może o czymś zapomniałem.
Właśnie przejrzałem wątek ale nie mam odpowiedzi, dlatego pytam o te różnice. Wyślę zaraz maila z pyt. do JICO, dam znać jak cokolwiek mi odpowiedzą. Niemniej jednak zakładając, że jest tak jak piszesz Wojtku, warto dopłacać do tej droższej czy pozostać przy tej tańszej ?
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M75 / M91 i pochodne

#148

Post autor: Wojtek »

Michalek pisze:Dzisiaj dostałem list od firmy kurierskiej (Parcel Force) w którym informują mnie o naliczonym podatku vat 5,84 oraz opłacie za odprawę celną 13,34. Igiełkę Wojtku zamówiłem za 33$, chyba że czeka mnie niespodzianka :D
W takim razie wychodzi na to, że taka już jest specyfika importu tego typu towarów do UK, chociaż i tak się dziwię bo taka wartość towaru powinna wykluczyć cło... no ale ja to mogę sobie gadać jedynie z perspektywy PL, choć i tak wszyscy jesteśmy w jednej unii ;)
Michalek pisze:Tak się zastanawiam, przy ewentualnie kolejnych zakupach w Jico adres wysyłki podam do rodziców w Polsce. Z tego co czytałem w tym, wątku nic nie kasują.
A nawet jeśli to większość kasy zjada VAT, a nie cło :)
yamahafan pisze:Niemniej jednak zakładając, że jest tak jak piszesz Wojtku, warto dopłacać do tej droższej czy pozostać przy tej tańszej ?
Myślę, że warto.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
robertek
Posty: 42
Rejestracja: 14 mar 2011, 14:53

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#149

Post autor: robertek »

Michalek pisze:Czekam już prawie miesiąc na igiełkę od Jico, a jeszcze na poprawę humoru dołożyli mi cło £20... :(
ja już dawno dostałem tę igłę, chyba 12 stycznia a wysłali 6. Dziwne, bo chyba zamawialiśmy w tym samym dniu,. Dostawa do domu w Polsce, bez żadnych opłat. Super opakowanie. Żadnych zarzutów. No i co najważniejsze - gra cudownie. Różnica jest odczuwalna. Nawet moja żona, która raczej nie zwraca uwagi na moje płyty zdziwiła się, że dzwięk jest całkiem inny. Ciekawe jak to jest z tymi igłami SAS. Nie wiem, czy się kiedyś przekonam :lol:
robertek
Posty: 42
Rejestracja: 14 mar 2011, 14:53

Re: Shure M75 / M91 i pochodne

#150

Post autor: robertek »

Zamawiaj od JICO te za $33. Żaden problem. Satysfakcja gwarantowana. Teraz odkrywam moje płtyy na nowo. Są spore zaskoczenia. :mrgreen:
ODPOWIEDZ