Jaka aplikacja do odtwarzacza (na bazie windowsa)?

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Jaka aplikacja do odtwarzacza (na bazie windowsa)?

#1

Post autor: dale »

Posiadam coś takiego jak Dell WYSE, całkiem przyzwoity pecet chłodzony pasywnie, do tej pory chodził jako domowy serwer minecrafta (dzieci) oraz z racji mało inteligentnego TV, jako źródło netflixa czy innych serwisów.
Przyzwoity dac to też nie problem, zastanawiam się tylko czy jest jakaś aplikacja która zainstalowana na takim komputerze pozwalała by w miarę prosto, przy pomocy telefonu z androidem, odpalić np. Tidala. Niby nie problem włączyć TV i poklikać, ale wolał bym jakieś prostsze rozwiązanie.
Wiem że niektóre playery odpalane na malince mają takie funkcje, a jak to się ma na PC?

ps. nie chodzi mi o zmianę systemu, raczej o aplikację działająca w tle
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka aplikacja do odtwarzacza (na bazie windowsa)?

#2

Post autor: wydra »

Jeśli masz windowsa 10, jest aplikacja spotify i tidal na MS store, włączysz im uruchamianie przy starcie systemu i smartfon ci je wykryje po podłączeniu do sieci. Do tego jeśli chodzi o pliki polecam foobara. Do Foobara UPNP media serwer dzieki temu będziesz mógł puszczać muzykę zdalnie a żeby sterować z telefonu to dobra jest aplikacja foobar Connect.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka aplikacja do odtwarzacza (na bazie windowsa)?

#3

Post autor: dale »

O, dzięki bardzo :) Nie wiedziałem że Tidal taki mądry jest :) To jestem w domu - na razie, bo za jakiś czas pewnie łapy będą mnie swędziały i złożę player :) Poeksperymentuję z Tidalem :)
ODPOWIEDZ