TTC

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

TTC

#1

Post autor: szczepan_def »

Tytułowym TTC ma być Tube Tone Control :idea: oczywiście lampowy tak żeby czasem pokręcić gałką bez zbędnego puryzmu... Przy winylach widzę/słyszę taką potrzebę z uwagi na zróżnicowanie płyt pod względem ich przygotowania do tłoczenia... Jeszcze nie wiem co to będzie ale na pewno coś powstanie... Może 12ax7 18db +12au7 jako wtórnik? Szukam schematów

Co myślicie o używaniu regulatorów barwy, korzystacie z tego? Jakieś fajne rozwiązania? 2 czy 3 pokrętła?
Too many tubes, too little time...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: TTC

#2

Post autor: szczepan_def »

Zadanie trochę trudniejsze niż myślałem...
Zaczynamy od stopnia wejścia. Duża impedancja wejściowa mala wyjściowa...Do wysterowania filtrów korekcji... Ecc88 w układzie wtórnika katody z 2ga swoją triodą w obciążeniu katody... Niskie napięcia, duże prądy wydaje się ok....
Too many tubes, too little time...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: TTC

#3

Post autor: szczepan_def »

versja 1
3 triody ecc83 na kanał - tą 4 tą gdzieś wcisnę żeby w kanale nie mieszać
ale jest materiał wyjściowy. dosyć linowy w pozycji martwych potencjometrów
10Hz - 100kHz
TTC v1.png
TTC v1 zakres.png
Too many tubes, too little time...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: TTC

#4

Post autor: szczepan_def »

TTC-ver2 - zlutuje na desce i zobaczę jak to działa
TTC v2.png
Too many tubes, too little time...
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4593
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: TTC

#5

Post autor: zelazny »

szczepan_def pisze:
07 cze 2022, 22:40
Tytułowym TTC ma być Tube Tone Control :idea: oczywiście lampowy tak żeby czasem pokręcić gałką bez zbędnego puryzmu... Przy winylach widzę/słyszę taką potrzebę z uwagi na zróżnicowanie płyt pod względem ich przygotowania do tłoczenia... Jeszcze nie wiem co to będzie ale na pewno coś powstanie... Może 12ax7 18db +12au7 jako wtórnik? Szukam schematów

Co myślicie o używaniu regulatorów barwy, korzystacie z tego? Jakieś fajne rozwiązania? 2 czy 3 pokrętła?
Nie korzystam i zawsze mam ustawienie neutralne dla basu i wysokich. Dlatego też chciałbym wzmak lampowy w klasie A bez regulacji barwy.
ODPOWIEDZ