Moje przeróbki gramofonowe

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Moje przeróbki gramofonowe

#1

Post autor: Jurczyk »

A dziękuję. Zająłem się przerabianiem plastikowych plint na plinty z MDF-u i drewna. Najczęściej w tych gramofonach są brzydkie ramiona z którymi się męczę i często brakuje mi pomysłu. Te Twoje ramię jest obłędne, pasowałoby do Lenco.

EDIT:
przeniesione z wątku o DIY ramieniu Pawelca
Załączniki
Więcej moich projektów na www.mariorecords.co
Więcej moich projektów na www.mariorecords.co
img_20190624_163533.jpg
img_20190219_113507.jpg
img_20181206_161523.jpg
img_20181128_193824.jpg
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: [ Ramię gramofonowe] DIY Tonearm

#2

Post autor: Jurczyk »

I jeszcze może moje przerobione ramię
Załączniki
imgp2021.jpg
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Moje przeróbki

#3

Post autor: Jurczyk »

Od pewnego czasu zafascynowały mnie gramofony ale nie te HI-END-owe tylko te tanie plastikowe. Wiele z nich jest bardzo ciekawymi modelami opakowaniami w tandetne plinty. Chciałbym zachęcić osoby do pochwalenia się swoimi projektami, pracami, a może kogoś zachęcę do przerobienia swojego gramofonu.
Na początek może Philips Electronic 212 kupiony za grosze. Wygląda jak zabawka, pracuje jak szwajcarski zegarek.
Załączniki
img_20190305_201920.jpg
img_20190311_121452.jpg
img_20190311_121502.jpg
img_20190313_155407.jpg
img_20190605_185754.jpg
img_20190628_104739.jpg
img_20190629_135137.jpg
img_20190924_165323.jpg
imgp2728.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje przeróbki

#4

Post autor: Wojtek »

Moim zdaniem to dopiero po Twojej przeróbce gramofon zaczął wyglądać zabawkowo :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Moje przeróbki

#5

Post autor: ISOPHON »

W zasadzie to..de gustibus non est disputandum..aczkolwiek masz specyficzny gust.Dla mnie to maszkaron ;) ;)
A od strony technicznej to robi wrażenie ta nowa plinta z cieniutkiej dykty :shock: :shock:
W skrócie nie tędy droga :D :D
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 12:45 przez ISOPHON, łącznie zmieniany 1 raz.
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Moje przeróbki

#6

Post autor: andre »

Mogłoby tego napisu nie być bo to trochę tak jak wielki napis na drzwiach w starym Audi.
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje przeróbki

#7

Post autor: łobuz »

Ale ogólnie to pełen szacunek dla twojej pracy wykonanie na 5 :clap:
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Moje przeróbki

#8

Post autor: szczepan_def »

Ja tam się nie znam na takich przeróbkach, wydaje sie najważniejsze żeby pudło nie rezonowało na wkladkę i nie rozpadało się w rękach itp. techniczne tematy. Jeden pociąga vsop-y drugi zachwyca się deptaną z cukru i o tym się nie dyskutuje :naughty: z mojej strony wielki szacun za włożoną prace która ludzi uszlachetnia. :text-bravo:
Too many tubes, too little time...
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje przeróbki

#9

Post autor: grzehu82 »

Również szacun, kupę pracy włożyłeś :clap: . Choć rozumiem że części może się się nie podobać, zależy co kto lubi. Najważniejsze że tobie się podoba, no iże nie pogorszyłeś działania oryginału.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#10

Post autor: Jurczyk »

Dziękuję za wszystkie opinie. Wojtku, co do Philipsa to zgadzam się, że po przeróbce może i tak wygląda. Rzecz gustu oczywiscie. Faktycznie ta rama z płyty wiórowej i okleiny nadawała mu klasy ale on ze względu na swoje ramię zawsze wyglądał zabawkowo. Co do innych moich przeróbek muszę się obronić. Czy plastikowa plinta nie wygląda zabawkowo? Generalnie kupuje gramofony uszkodzone, takie złomowe. Ten konkretny Philips miał porysowaną plinte spalony zasilacz, powyginaną slipmate. Pewnie jakbym go nie kupił wylądowałby na śmietniku. Teraz kolejna rzecz.
Isophon - czyli wolisz plastikowe plinty?
No proszę Was. MDF jest bardzo dobrym materiałem nie bez powodu produkują z niego systemy nagłośnieniowe. Jest świetnym materiałem tłumiącym. Ma swoją, masę, odpowiednią gęstość. Jak się mylę to mnie poprawcie proszę. Dla kochających drewno proszę Lenco. Drewno "Różowe serce" pokryte bezbarwnym lakierem. Po prostu, niektóre modele gramofonów muszą mieć skórę drewnianą, a niektórych nie da się w nie wpakować i zostaje albo plastik albo MDF. Teraz pracuje nad NAD 533 będzie futurystyczny i osoby które kochają klasykę to się nie spodoba, na swoją obronę mam tylko to, że NAD w wersji oryginalnej jest jednym wielkim oszustwem ceny do jakości i materiału z jakiego jest wykonany.
Załączniki
imgp3808 (1).jpg
imgp3773-1.jpg
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#11

Post autor: Jurczyk »

ISOPHON pisze:
17 maja 2020, 12:35
W zasadzie to..de gustibus non est disputandum..aczkolwiek masz specyficzny gust.Dla mnie to maszkaron ;) ;)
A od strony technicznej to robi wrażenie ta nowa plinta z cieniutkiej dykty :shock: :shock:
W skrócie nie tędy droga :D :D
Uważasz, że cienka dykta będzie miała gorszy wpływ na dźwięk? Ta milimetrowa oryginalna aluminiowa płyta jest naprawdę pięknie wykonana i ślicznie wygląda ale niestety komuś się rozpuścił pasek, który wżarł się w powłokę osłonną, która nadawała taki aksamitny matowy wygląd płyty, poza tym była zniszczona w kilku miejscach. Miałem dwa wyjscia albo zrobić nową osłonę z aluminiowej płyty i ją pomaować albo dać MDF i uzyskać lepcze tłumienie i izolację od elektroniku i mechaniki.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#12

Post autor: ISOPHON »

..Są tworzywa i tworzywa.W takim Sony mimo że to tworzywo to jest to naprawdę wysokiej klasy tworzywo.Tak samo w Telefunkenie S-500/600 tzw."modern plastic".Nie ma znaczenia czy jest to "drewno" czy "plastik" tylko jak tłumi wibracje i czy jest odpowiedniej grubości i jakości.A MDF..no cóż nie czarujmy się-stosuje się bo jest tani i łatwy w przemysłowej obróbce.Porządne vintagowe uznane konstrukcje głośnikowe nie są wykonane z tego materiału.Lenco które pokazałeś jest już ok.może oprócz tych nóżek.."jeże" tłumiące są lepsze.Oczywiście to moje zdanie i nie musisz go podzielać..nie jestem fanatykiem :D :D
A co do NAD 533 (czyli REGI) szkoda Twojego czasu i pracy.To jest szajs niemożebny.Miałem coś podobnego (NAD C555i-kupiłem dla wkładki).
W skrócie "z gówna bata nie ukręcisz"
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#13

Post autor: Jurczyk »

Lenco jest zawieszony na sprężynach. W oryginale miał małe stopki podobne jak przy szafkach komunistycznych. Więc co bym nie dał będzie lepsze niż było w oryginale, a wygląd ma znaczenie. Co do plastiku to nie zgodzę się z Tobą. MDF jest dobrym materiałem tłumiącym, dobrze pochłania dźwięki, oczywiście jest tani i łatwy w obróbce dlatego go polubiłem ;). Plastik, nawet ten najlepszy jest to szajs. I jeszcze dochodzi ostatnia kwestia, o której tu nikt nie wspomina. Jedna z najważniejszych w dizajnie. Dotyk. Gałka, jaka by nie była piękna z plastiku przegra z gałką metalową, tak samo plastik przegra z drewnem i moim zdaniem z MDF-em pomalowanym wysokiej klasy dwuskładnikowym lakierem, który trzeba nakładać w minimum 12tu warstwach i polerować parę godzin. Co do NAD-a, zgadzam się z Tobą ale robię to dla osoby, która się w nim zakochała i chce właśnie tego, nic nie poradzisz. Jak skończę to prześlę zdjęcia. Dziękuję oczywiście za opinię i za Twoje zdanie, które bardzo szanuję.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#14

Post autor: kriss »

Kolega robi fajną robotę (oceniam nakład pracy i dokładność) ale pomijam design. Aczkolwiek wierzę, że są ludzie z różnych środowisk, którzy będą się tym jarać. Nie każdemu pasuje vintydż. A dla wielu z nich gramofon jest "ozdobą" salonu.
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Moje przeróbki gramofonowe

#15

Post autor: Jurczyk »

Dzięki Kriss za docenienie. Pierwszym moim gramofonem był Lenco b55. Jak go zrobiłem mój syn powiedział mi. Piękny ale dla dinozaurów. Od tamtego momentu staram się nie robić gramofonów dla dinozaurow. Postanowiłem zrobić coś zupełnie nowego. I przerabiać takie gramofony których nikt nie przerabia. Czy się podobają? Zdania są podzielone ale nie narzekam na amatorów moich pomysłów. Technicznie staram się robićj ak najlepiej, tak by pracowały jak szwajcarskie zegarki ;)
ODPOWIEDZ