Wzmacniacz lampowy MISSE na PCL86

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebi
Posty: 18
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:29
Gramofon: Ad Fontes
Lokalizacja: Gdańsk

Wzmacniacz lampowy MISSE na PCL86

#1

Post autor: Hebi »

Czołem,

Po przeczytaniu na forum opinii o wzmacniaczach Marka zapisałem się na "listę odsłuchową" wzmacniaczy: SE na ECC83 i EL34 oraz PP na JAN6U8A i EL36. Cieszyły one jednak kogo innego, więc Marek zaproponował mi na testy "mały" wzmacniacz na PCL86. Skorzystałem z okazji, chociaż nie byłem do końca przekonany, gdyż moje czteroomowe kolumny napędza Atoll IN100SE. Przecież lampa o mocy +/- 2W nie napędzi moich czteroomowych kolumn, prawda? Faktycznie nie napędzi tak jak Atoll, ALE... podanie dźwięku jest tak "organiczne", że nie chce się przestać słuchać. Atoll jest oczywiście szybszy, bardziej w punkt, ale i też przez to bardziej suchy. Lampa Marka dodaje środka, brzmienie staje się bardziej soczyste a jednocześnie nie gubi szczegółów. Wokale, wszelkiego rodzaju przeszkadzajki (dzwonki, trójkąty, talerze) brzmią świetnie. Intro do "Once upon a time in the west" Dire Straits... oooooo TAK.
Reasumując wiem, że lampa jest dla mnie i wiem, że Atoll będzie szukał nowego właściciela.

Miłego.
Nagaoka MP150 -> Ad Fontes -> EAR -> SE EL34 -> AA Phoebe III (Akkus mod).
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wzmacniacz lampowy MISSE na PCL86

#2

Post autor: Obywatel »

Z dawnych czasów pamiętam, że PCL86 była bodaj najczęściej padającą lampą w telewizorach, przez co w latach '80 stanowiła mocno deficytowy towar.

Fajnie przeczytać, że ludziom nadal chce się coś konstruować na lampach dając im drugie życie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ