Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#1

Post autor: Pablo69 »

Problem ten występuje u mnie podczas słuchania większości płyt, najbardziej zaś przeszkadza to w przypadku longplayów, na których poszczególne utwory przechodzą płynnie w następny (np. większość albumów Pink Floyd), ale na płytach z ciszą pomiędzy utworami, też dźwięk jest wówczas przerywany (dźwięk szumu konkretnie).

Czy to wynika stąd, że mam raczej tani gramofon (Sony PS-LX300USB), czy też nawet w takim istnieje możliwość rozwiązania tego problemu?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#2

Post autor: Robert007Lenert »

Na moja logike cos musi robic oprogramowanie do zgrywania plyt na format cyfrowy. Musi wstawiac cisze miedzy utworami. Tutaj opinia informatyka bedzie wskazana.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#3

Post autor: Wojtek »

Pablo69 pisze:na których poszczególne utwory przechodzą płynnie w następny (np. większość albumów Pink Floyd), ale na płytach z ciszą pomiędzy utworami, też dźwięk jest wówczas przerywany (dźwięk szumu konkretnie).
Ciężko to zrozumieć pod kątem składni, ale skąd się te przerwy biorą?
Masz gramofon podpięty pod jakiś wzmacniacz czy do komputera i płyty są zgrywane?
Robert007Lenert pisze:Na moja logike cos musi robic oprogramowanie do zgrywania plyt na format cyfrowy.
Ale w sumie to nie wiemy jeszcze czy kolega zgrywa czy używa normalnie swojego gramofonu :)
Robert007Lenert pisze:Musi wstawiac cisze miedzy utworami.
Nie musi, ale czasami oprogramowanie wbudowane w gramofon (albo przychodzące z gramofonem, instalowane na komputerze) może mieć takie ograniczenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Napisalem"musi" w sensie, ze akurat w tym przypadku.
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#5

Post autor: ahaja »

Prawdopodobnie załącza się układ mutujący.
Podobnie jak w sedesie (cd). Płyta cd również mocno szumi, a w trakcie np pauzy, przeskakiwania do następnego utworu załącza się to.

Ps. Urządzenie to ma również wyjścia rca - czy po podpięciu do wzmacniacza też są takie objawy?
Pablo69
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#6

Post autor: Pablo69 »

Zupełnie zapomniałem o tym temacie :oops:
Wojtek pisze:Ciężko to zrozumieć pod kątem składni, ale skąd się te przerwy biorą?
Właśnie tego nie wiem, skąd przerwy. Po prostu sygnał dźwięku jest przerywany.
Wojtek pisze:Masz gramofon podpięty pod jakiś wzmacniacz czy do komputera i płyty są zgrywane?
Do wzmacniacza. Dodam, że do wzmacniacza i do komputera są osobne wyjścia, z tego drugiego w ogóle nie korzystam.

Wrażenie przy słuchaniu jest takie, jakby podczas przejść między utworami igła odrywała się od rowka (nie wiem czy to jest możliwe). Tak samo jest na początku i końcu płyty, natomiast kiedy igła jest na utworze - dźwięk nie jest przerywany.
ahaja pisze:Urządzenie to ma również wyjścia rca - czy po podpięciu do wzmacniacza też są takie objawy?
Jak już wyżej wyjaśniłem, nie korzystam z wyjścia usb, tak więc takie objawy występują właśnie po podpięciu do wzmacniacza.
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#7

Post autor: ahaja »

Proponuję udac się do serwisu. Skoro nowy, nowoczesny to i gwarancję ma.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-LX300USB - Przerywany dźwięk pomiędzy utworami

#8

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:Proponuję udac się do serwisu. Skoro nowy, nowoczesny to i gwarancję ma.
A na dłuższą metę lepiej zrobić reklamację ze zwrotem ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ