SONY PS-X55, niedziałające kanały.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
miti1986
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2019, 14:53

SONY PS-X55, niedziałające kanały.

#1

Post autor: miti1986 »

Szanowni,
kupiłem na weekendzie SONY PS-X55, grał pięknie, wydaje mi się że lepiej niż mój PS-22. Kilka godzin przegrał od soboty, jednak wczoraj zauważyłem że prawy kanał nie gra, po podniesieniu ramienia i ponownym opuszczeniu zaczął jednak działać.
Dzisiaj nie grał najpierw prawy a potem przestał grać lewy.
Wkładkę zdjąłem, przeczyściłem ale to raczej nie jej wina, bo gdy wciskam przycisk podnoszenia ramienia to słyszę w głośnikach chwilowo dźwięk. Podnoszenie ramienia ręcznie nie działa w takim sposób, nic się wtedy nie dzieje. Tylko przyciskanie podnoszenia ramienia zaczyna to chwilowe działanie.
Gramofon dzisiaj nie chciał grać, więc go zostawiłem włączonego. Teraz po ok 4 godzinach, przy pisaniu tego posta, załączyłem START żeby zobaczyć jeszcze jakie są objawy i działa! Obydwa kanały. Pewnie niedługo padną.
Możecie mi pomóc co jeszcze sprawdzić bez całkowitego rozkręcania gramofonu albo oddania go do serwisu?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SONY PS-X55, niedziałające kanały.

#2

Post autor: Regsoft »

miti1986 pisze:
09 mar 2021, 14:28
co jeszcze sprawdzić bez całkowitego rozkręcania
Bez rozkręcania to możesz jedynie sprawdzić i przeczyścić styki złącza headshell-ramię oraz kabelki i piny headshell-wkładka ...

Sam tor sygnałowy jest łatwy do diagnozowania choć niekoniecznie bez rozkręcania ... tak intuicyjnie to może też być problem łącznika wyciszenia wkładki S7 ... w takim wypadku wymiana S7 albo ... bypass ...

Jak masz czas, wiedzę podstawową, czytasz schemat, masz miernik i lutownicę to ... ściągasz instrukcję serwisową i ogarniasz temat sprawdzając tor odcinkami ... jeśli nie to dajesz komuś zarobić ...
miti1986
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2019, 14:53

Re: SONY PS-X55, niedziałające kanały.

#3

Post autor: miti1986 »

Odkryłem, że gdy gramofon jest włączony ok 2-3 godziny, to zaczynają grac obydwa kanały. Ciekawe...
ODPOWIEDZ