Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
XyX
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:58
Gramofon: Sony PS-LX52P
Lokalizacja: Sanok

Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#1

Post autor: XyX »

Witam wszystkich.
Wyszukiwanie wiele nie dało, więc pozwoliłem sobie napisać tutaj.
Od jakiegoś czasu zaczęły intrygować mnie winyle, jednak wybór "konkretnego" sprzętu jak na razie poza moim zasięgiem.
Szczęście w nieszczęściu wpadły mi w ręce 2 gramofony SONY PS-LX52P. Jeden "kompletny" drugi bez igły i "gumowej" podkładki.
Nie miały zasilania ani zasilacza, tylko wystający dwużyłowy kabel, więc po lekturze Internetu skombinowałem zasilacz 12V, podpiąłem i niby wszystko było ok, tylko bez względu na ustawione obroty bardzo szybko "zapieprzał"
Metodą prób i błędów ustaliłem że odpowiednie będzie napięcie 5V, zorganizowałem płytę, uruchomiłem podłączając do prostego wzmacniacza, jednak odtwarzana muzyka była nadal ciut za szybka. Zlokalizowałem pod spodem dwa potencjometry, niestety podczas którejś próby regulacji nieopatrznie zostawiłem ramię na środku płyty. Kolejny błąd - nie sprawdziłem polaryzacji i płyta ruszyła w przeciwną stronę.
W efekcie igła uszkodzona, płyta uszkodzona ale się nie poddaję.
Pytanie czy szanowne grono byłoby w stanie wskazać gdzie i jaką igłę kupić? Ani na igle ani na wkładce nie ma żadnych oznaczeń.
Nie chcę oczywiście wydawać fortuny, chcę to po prostu uruchomić.
Pomożecie żółtodziobowi?
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#2

Post autor: Peliks »

Wywal do utylizacji,szkoda płyt. Ten "gramofon" jest wart mniej niż nowa płyta.
A jeśli dalej chcesz go używać to tu masz igłę https://north.pl/karta/igla-gramofonowa ... 5-BMA.html
Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#3

Post autor: Regsoft »

XyX pisze:
20 paź 2020, 16:00
wpadły mi w ręce 2 gramofony SONY PS-LX52P
Przykro to pisać ale to jest malajski elektrośmieć markowany przez Sony. Szkoda Twoich nerwów a co ważniejsze płyt aby kontynuować próby jego ożywiania. Nawet nowy stanowią poziom chińskich "biedronkowców". Jeśli chcesz iść w kierunku winyla to zaopatrz się w używany sprzęt z przełomu lat 70-tych i 80-tych. Jeśli wizualnie nie masz wielkich wymagań to znajdziesz coś w okolicach 250-300 zł co nie tylko nie zniszczy płyt ale zagra sympatycznie, będzie możliwe do naprawy i wymiany wkładek/igieł. Zainteresuj się tym tematem:

viewtopic.php?f=46&t=293

Lub innym w zależności od budżetu ...
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#4

Post autor: zelazny »

Peliks pisze:
20 paź 2020, 16:10
Wywal do utylizacji,szkoda płyt. Ten "gramofon" jest wart mniej niż nowa płyta.
A jeśli dalej chcesz go używać to tu masz igłę https://north.pl/karta/igla-gramofonowa ... 5-BMA.html
Pozdrawiam. Marek.
Zależy jaka płyta. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#5

Post autor: Wojtek »

XyX pisze:
20 paź 2020, 16:00
Nie miały zasilania ani zasilacza, tylko wystający dwużyłowy kabel
Pachnie wystawką/śmietnikiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
XyX
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:58
Gramofon: Sony PS-LX52P
Lokalizacja: Sanok

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#6

Post autor: XyX »

Peliks pisze:
20 paź 2020, 16:10
Wywal do utylizacji,szkoda płyt. Ten "gramofon" jest wart mniej niż nowa płyta.
A jeśli dalej chcesz go używać to tu masz igłę https://north.pl/karta/igla-gramofonowa ... 5-BMA.html
Pozdrawiam. Marek.
Dzięki za uwagę, nie lubię wyrzucać o ile coś działa i/lub da się naprawić więc przekazałbym dalej komuś bez żadnych wymagań a że nie lubię oddawać niekompletnych rzeczy (raczej w miarę sprawne) może mógłbyś zasugerować jakiś tańszy zamiennik tej igły?
XyX
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:58
Gramofon: Sony PS-LX52P
Lokalizacja: Sanok

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#7

Post autor: XyX »

Regsoft pisze:
20 paź 2020, 16:16
XyX pisze:
20 paź 2020, 16:00
wpadły mi w ręce 2 gramofony SONY PS-LX52P
Przykro to pisać ale to jest malajski elektrośmieć markowany przez Sony. Szkoda Twoich nerwów a co ważniejsze płyt aby kontynuować próby jego ożywiania. Nawet nowy stanowią poziom chińskich "biedronkowców". Jeśli chcesz iść w kierunku winyla to zaopatrz się w używany sprzęt z przełomu lat 70-tych i 80-tych. Jeśli wizualnie nie masz wielkich wymagań to znajdziesz coś w okolicach 250-300 zł co nie tylko nie zniszczy płyt ale zagra sympatycznie, będzie możliwe do naprawy i wymiany wkładek/igieł. Zainteresuj się tym tematem:

viewtopic.php?f=46&t=293

Lub innym w zależności od budżetu ...
Dzięki bardzo za uwagi. Mógłbyś polecić coś w miarę dobrego (nie audiofilskiego) poniżej wskazanego przez Ciebie budżetu?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#8

Post autor: Regsoft »

XyX pisze:
21 paź 2020, 09:25
Mógłbyś polecić coś
Dopisz swoje pytanie na końcu tematu, na który wskazałem. Może spróbujemy razem coś znaleźć w danej kwocie ...
XyX
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:58
Gramofon: Sony PS-LX52P
Lokalizacja: Sanok

Re: Nowicjusz i problemy z Sony PS-LX52P

#9

Post autor: XyX »

Regsoft pisze:
21 paź 2020, 10:03
XyX pisze:
21 paź 2020, 09:25
Mógłbyś polecić coś
Dopisz swoje pytanie na końcu tematu, na który wskazałem. Może spróbujemy razem coś znaleźć w danej kwocie ...
Tak też zrobiłem. Dzięki.
ODPOWIEDZ