Wzornik do kalibracji ramienia i wkładki

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
zdzislawgudojc
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 10:08

Wzornik do kalibracji ramienia i wkładki

#1

Post autor: zdzislawgudojc »

Witam serdecznie. Mam Sony PS-3300 z wkładka AT -VM95E , ustawiłem od początku wszystko po zmianie wkładki Sony na AT, czyli balans ramienia i nacisk igły, ustawiłem wg wzornika ustawienie czyli wycentrowanie wkładki w liniach w dwóch miejscach zewnetrznym i wewnetrznym, i naprawdę wszystko ładnie gra, tak sądzę ze słuchu, ale mam jeszcze jeden wzornik , nie mogę ze słownikiem przetłumaczyc na nim niemieckich napisów i nie bardzo wiem jak go się używa i jakie ustawienia mogę jeszcze sprawdzić i wykonać. Także będe wdzięczny za radę i instrukcję jak należy go użyć i co się nim ustawia. Wzornik w załączeniu. Pozdrawiam.
Załączniki
wzornik do ustawienia gramofonu.pdf
(171.78 KiB) Pobrany 157 razy
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wzornik do kalibracji ramienia i wkładki

#2

Post autor: Bacek »

Po co chcesz się dręczyć z tego typu szablonem. W instrukcji masz odległości pivot- spindle. Wydrukuj sobie dedykowany szablon n z łukiem z templategenerator.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zdzislawgudojc
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 10:08

Re: Wzornik do kalibracji ramienia i wkładki

#3

Post autor: zdzislawgudojc »

Wielkie dzięki. Tylko, że jeszcze nie jestem taki kumaty w tym, próbowałem znaleźć taki generator szablonów, ale nic z tego. Owszem strony www, jakies grafiki. Bardzo prosze o cos wiecej co to jest i jak to cos użyć. Bede wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzornik do kalibracji ramienia i wkładki

#4

Post autor: Piterski »

Ciekawy ten szablon, ktoś go stosował i może wytłumaczyć jak on działa?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ