Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
adamgdansk
Posty: 437
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:18

Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#1

Post autor: adamgdansk »

Się zastanawiam. Mam PS-X70, używam wkładki Ortofon Rohmann. W ogóle to PS-X70 jest wg mnie rewelacyjnym gramofonem - a przyznam że przerobiłem trochę od Garrard 301/401 z dobrymi ramionami SME przez Roksan'a Xerxesa i Xerxes.20... przez Technics Sp-10mk2... Pioneer PL-7 (wow!)... Kenwoody KD-990/8030 itd. Z tangencjonalnych realnie miałem (mam) tylko do czynienia z rozkładającym mnie swoją użytkowością/jakością Technicsem SL-10 z wkładką 310. No i zaczęło mnie kusić czy by sobie nie spróbować PS-X800 z biotracerem. Zakładałbym założenie tam Rohmanna. No i teraz - czy to ma jakikolwiek sens - poza 'pobawieniem' się nowym gramofonem? Czy realnie będzie to jakoś istotnie lepiej grało niż PS-X70 z PUA7? NO niby dynamika +3dB lepsza itd ale Garrard 301 miał dynamikę tragiczną z parametrów a grał wybornie - full analog emocje.

Jakieś uwagi? podpowiedzi?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#2

Post autor: Regsoft »

adamgdansk pisze:
01 kwie 2020, 12:12
czy to ma jakikolwiek sens - poza 'pobawieniem' się nowym gramofonem?
Mogłbym przedstawić kilka subiektywnie naciąganych teorii ale upraszaczając: Nie ma.
adamgdansk pisze:
01 kwie 2020, 12:12
Czy realnie będzie to jakoś istotnie lepiej grało niż PS-X70 z PUA7?
Nie będzie.
adamgdansk pisze:
01 kwie 2020, 12:12
Jakieś uwagi?
Trzymaj się z daleka od ofert pewnego handlarza z okolic Szczecina.
adamgdansk
Posty: 437
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:18

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#3

Post autor: adamgdansk »

No właśnie chyba o tego Pana z okolic Szczecina chodzi - wisi jeden jego PS-X800 na olx i cena pikuje w dół... hmm....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#4

Post autor: Wojtek »

Mówisz RegSoft że czy to PUA7 czy to Biotracer to nie ma większego znaczenia czy jak? :think:
adamgdansk pisze:
01 kwie 2020, 13:43
No właśnie chyba o tego Pana z okolic Szczecina chodzi - wisi jeden jego PS-X800 na olx i cena pikuje w dół... hmm....
Uwierz że nie warto od niego tego brać nawet jak spadnie do 100 zł, musisz założyć że kupujesz coś do remontu albo z przeznaczeniem na części.

Jak nie sprzeda tego niedługo to pewnikiem można się spodziewać że słynny młotek wejdzie do akcji i znajdziesz sporo części zamiennych po wygórowanych cenach akurat do tego modelu :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#5

Post autor: chudy_b »

Moja opinia o tym gramofonie jest taka, że to sprzęt drogi i wcale nie taki rzadki. A to oznacza, że jako lokata kapitału sprawdzi się średnio, bo trudno będzie go odsprzedać za cenę jakią da się zobaczyć na serwisach aukcyjnych. O czym już pewnie przekonał się nasz forumowy ulubieniec.

A czy warto go kupić i grać? Ja bym nie kupił. Za drogi. W tej cenie można mieć mnóstwo tradycyjnych gramofonów grających na pewno nie gorzej. Po za tym gramofony linearne może i są ciekawe konstrukcyjnie, ale nie mają tej magi tradycyjnego ramienia. Jakieś to takie przekombinowane. Piszę, to ja, świeży nabywca SL-15, też nie taniego i też raczej trudnego do odsprzedania :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#6

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
02 kwie 2020, 14:55
Mówisz RegSoft że czy to PUA7 czy to Biotracer to nie ma większego znaczenia czy jak?
Chodziło mi tylko o to, że Rohmann nie zagra lepiej na PS-X800. Wielkość "znaczenia" oczywiście określa wkładka :?

PS. Mam wrażenie Wojtku, że sam miałbyś sporo frajdy na testach takiego Biotracera :think:
chudy_b pisze:
02 kwie 2020, 15:16
wcale nie taki rzadki
W porównaniu do tłuczonego przez 10 lat i ponad 2x tańszego PS-X555ES jest niczym niebieski diament :D
chudy_b pisze:
02 kwie 2020, 15:16
świeży nabywca SL-15, też nie taniego i też raczej trudnego do odsprzedania
Gadżeciarz ... to zabaweczka na T4P ... z takich to większe wrażenie zrobiłbyś Soniaczem PS-F9 na plaży ... :lol:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 726
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Czy warto kupić SONY PS-X800 ? ;)

#7

Post autor: mcemsi »

chudy_b pisze:
02 kwie 2020, 15:16
że to sprzęt drogi i wcale nie taki rzadki
"Lekko" za drogi to prawda ale czy ja wiem czy taki nierzadki... może własnie z tego cena wynika bo sledzę raz na czas dostępność 800-tki (bez jakichś wiekszych planów zakupowych , ot tak z ciekawości bardziej...) i nie jest on jakos często wystawianym modelem. A te które sa na sprzedaż to juz od dłuższego czasu wisz ą w tych samych cenach , np. pewien za 1799€ z Holandii wisi już ze 2 lata na ebay.

Gramofonik waha cenami jak metronom , raz 5600 raz 3500 i tu już powinien zareagować czujnik "kombinowania sprzedawcy" u potencjalnego kupca bo możemy sie zdziwić tym co dostaniemy po transakcji a akcje tego Pana są juz legendarne.

adamgdansk - jak juz linearnego Biotracera chcesz spróbować to popoluj na młodszego brata 800-tki czyli 555ES , na papierze w danych identyczny, co do wrażeń słuchowych nie pomogę ale stawiam ,że niedużo (o ile wogóle) się różnią.
ODPOWIEDZ