SONY PS-LX410 - problem z działaniem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Pablo GG
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11

SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#1

Post autor: Pablo GG »

Dzień dobry!
W zasadzie chciałem mój pierwszy post umieścić w dziale zakupy, ale śledząc Allegro oraz OLX i w oparciu o Wasze opinie, nabyłem gramofon samodzielnie.
Może zacznę od tła historycznego - nie mam żadnej wiedzy na temat gramofonów, ale chciałem naprawić ten błąd. I tak...
Dotarł do mnie dzisiaj mój świeży nabytek - SONY PS-LX410 - miał być całkowicie sprawny, niestety jest z nim problem. Mianowicie po uruchomieniu i naciśnięciu przycisku START ramię ani myśli przenieść się nad płytę, a po kilku sekundach słychać terkotanie (jakby przeskakująca zębatka) i po chwili gramofon wyłącza się (w sensie - talerz przestaje kręcić). W trakcie całego procesu igła unosi się i opada (w momencie naciśnięcia START oraz, gdy się wyłącza), ale ani drgnie na boki.
Wysłałem filmik do Sprzedawcy, czekam na jego odpowiedź, ale w oczekiwaniu na odpowiedź chciałbym zapytać tutaj o zdanie - może to tylko jakaś drobnostka?
Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#2

Post autor: kriss »

Tak pierwsze co mi przychodzi na myśl...
Zdejmowaleś talerz? Nie ma tam jakiś śrubek mocujących zawieszenie?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#3

Post autor: Regsoft »

kriss pisze:
08 maja 2019, 19:58
Zdejmowaleś talerz?
Pod talerzem jest tam taka zębatka, która może wymagać wstępnego ustawienia po transporcie. Ktoś miał LX410 na forum. Hmm. Musiałbyś zerknąć. W razie czego mam przyzwoity skan serwisówki :think:
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#4

Post autor: łobuz »

Witaj na forum :mrgreen:
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Pablo GG
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11

Re: SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#5

Post autor: Pablo GG »

Miło mi! Szkoda, że w takich okolicznościach przyrody...

Talerz właśnie zdjąłem.
Nie widzę żadnych śrub. Ale też dołączyłem to pytanie do Sprzedającego - czy czasem nie ma żadnej blokady na czas transportu, którą trzeba zdjąć.
Załączniki
20190508_202959.jpg
20190508_202425.jpg
Pablo GG
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2019, 10:11

Re: SONY PS-LX410 - problem z działaniem

#6

Post autor: Pablo GG »

https://www.youtube.com/watch?v=s1Txclr9Wb4

Wrzuciłem też filmik dla lepszego zobrazowania. Tutaj to ja wyłączam ręcznie (trochę z obawy), ale jeśli bym tego nie zrobił - talerz i tak przestałby się kręcić.
ODPOWIEDZ