Nacisk igły Sony PS LX-410

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Nacisk igły Sony PS LX-410

#1

Post autor: wittekk »

Witam!
Chciałbym ustawić nacisk igły w swoim nowym nabytku. Mimo, że to system t4p to posiada taką możliwość. Na ramieniu mam ciężarek który mogę przesuwać wzdłuż skali -0+ Problem w tym, że nie ma tam opisu jaki będzie nacisk w gramach, nie posiadam wagi a nawet jeśli bym miał to nie wiem jak to zważyć, gdyż ramię opada na płytę tylko podczas wciśnięcia start - tzn kręci się talerz i waga by mi zwiała.....Mam regulację antyskating i z tym sobie poradziłem. Nie mogę znaleźć nigdzie w sieci instrukcji, tzn znalazłem serwisową ale tam o bardziej o rozkręcaniu gramofonu jest niż ustawieniach a takiego typowego "owners manual" nie mogę namierzyć. Może ktoś pomoże. Na "ucho" lepiej gra jak dociążone czyli ciężarek w stronę +
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nacisk igły Sony PS LX-410

#2

Post autor: Wojtek »

Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz, bo tak na logikę przy obecnej sytuacji bez wagi nic nie ustalisz.

Nie wiem zresztą po co w ogóle kombinujesz.
wittekk pisze:
27 lut 2019, 17:15
gdyż ramię opada na płytę tylko podczas wciśnięcia start
Proste - uruchamiasz autostart z płytą na talerzu, a potem odcinasz prąd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Nacisk igły Sony PS LX-410

#3

Post autor: Regsoft »

wittekk pisze:
27 lut 2019, 17:15
nie ma tam opisu jaki będzie nacisk w gramach
Skoro wg. instrukcji serwisowej (którą posiadasz) ramię umożliwia nacisk od 1.0 do 1.5g to chyba nie ma problemu aby to sobie wydedukować :lol:
wittekk pisze:
27 lut 2019, 17:15
waga by mi zwiała
Jak już Wojtek wspomniał - odcinasz zasilanie przy opuszczonej igle i możesz kłaść na wagę ... :roll:
wittekk pisze:
27 lut 2019, 17:15
Na "ucho" lepiej gra jak dociążone
Igły mają tolerancję nacisku i moim zdaniem lekkie dociążenie nie powinno znacząco skrócić jej żywotności więc skoro na ucho brzmienie jest lepsze to tak bym zostawił ... 8-)
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nacisk igły Sony PS LX-410

#4

Post autor: wittekk »

Ok, dzięki za podpowiedzi.

Kombinuję, gdyż sprzęt jest nowy dla mnie więc chcę poznać wszystkie funkcje. Faktycznie w serwisówce nie zwróciłem uwagi na zakres nacisku. Igła jest póki co używana, ta co była, ale już sobie zamówiłem nową na ebay, jedzie. W wagę się zaopatrzę na aliexpress, koszt niewielki w sumie a czasami się przyda.
ODPOWIEDZ