Sony PS-X60 nie działające strobo

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Sony PS-X60 nie działające strobo

#1

Post autor: RafalSzy »

Hej,
przyszedł do mnie z Niemiec (płakał jak sprzedawał) Sony PS-X60 w stanie niemalże idealnym. Wszystko chodzi, poza ustawieniem ramienia do nowej wkładki nic nie trzeba było robić. Winda dobrze opada, obroty trzymają.
Niestety nie działa w nim strobo, które według instrukcji powinno działać.

To jest naprawialne? Grający gramofon na zdjęciu w załączniku, nie umiałem wstawić do postu.
Załączniki
IMG_9936.JPG
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#2

Post autor: Myszor »

Primo - to strobo jest takie dziwne że musisz pod kątem patrzeć przez tę szybkę. Może działa tylko pod niewłaściwym kątem patrzyłeś. Zgaś światło w pokoju i popróbuj.
Secundo - jak faktycznie nie ma to neonówkę trza wymienić albo lusterko przeczyścić. Albo jedno i drugie :lol: Są tutoriale na forum. Starczy poszukać ;) Nie jest to trudne.


A no i gratulacje. Powiększyłeś grono posiadaczy Rudego 102 vel lufa w krzokach ;) :clap: :clap:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 21:36 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#3

Post autor: Dragant »

Strobo jest dekoracją w tym gramofonie. Jego działanie opiera się wyłącznie na neonówce, do której jest prosty dostęp.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#4

Post autor: RafalSzy »

Myszor
Wiem, że strobo to dekoracja ale byłoby miło mieć w 100% sprawny windżytsu (to o ten wątek chodzi?).
Sam nic nie zrobię, elektronikiem nie jestem, jakiś polecany serwis w Warszawie? Plz, nie pisz, że mam szukać na forum, wątek o windżytsu ma 215 postów, wszystkie ciekawe :)

przy okazji dzięki Panowie za rekomendacje, ten Soniacz to porządny kawał sprzęta, wymieniłem padniętą igłę na OM10 i jest OK, za tydzień po testuje inną wkładkę od kumpla i będę szukał swojego brzmienia.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#5

Post autor: Myszor »

RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 22:30
Myszor
Wiem, że strobo to dekoracja ale byłoby miło mieć w 100% sprawny windżytsu (to o ten wątek chodzi?).
Sam nic nie zrobię, elektronikiem nie jestem, jakiś polecany serwis w Warszawie? Plz, nie pisz, że mam szukać na forum, wątek o windżytsu ma 215 postów, wszystkie ciekawe :)

przy okazji dzięki Panowie za rekomendacje, ten Soniacz to porządny kawał sprzęta, wymieniłem padniętą igłę na OM10 i jest OK, za tydzień po testuje inną wkładkę od kumpla i będę szukał swojego brzmienia.
Ja nie mówiłem że to dekoracja. Coś pomieszałeś. :?
A spojrzałeś na strobo jak radziłem (w ciemności pod kątem) ?
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#6

Post autor: RafalSzy »

Spojrzałem teraz w kompletnej. Coś tam widać.
Rozkręcić i wyczyścić najpierw?
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#7

Post autor: Regsoft »

RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 21:25
Sony PS-X60 w stanie niemalże idealnym
Fajny 8-)
RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 21:25
To jest naprawialne?
10 zł i 10-20 min. roboty :roll:
viewtopic.php?f=64&t=9297&p=145316&hilit=neon#p145316
RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 22:30
ale byłoby miło mieć w 100% sprawny windżytsu
Musi chodzić. Samo oglądanie tempa zmiany obrotów uspokaja :mrgreen:
RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 22:30
Sam nic nie zrobię, elektronikiem nie jestem, jakiś polecany serwis w Warszawie
Więcej możesz stracić na transporcie po serwisach niż jest to warte. Zaproś na drinka znajomego z lutownicą i śrubokrętem. To nie jest jakaś wiedza magiczna. Pewne czynności lepiej zrobić samemu. Zdejmujesz talerz, pokrywę i wkładkę (dla bezpieczeństwa). Kładziesz gramofon na odwróconym taborecie (z nogami podklejonymi filcem aby nic nie porysować). Odkręcasz wszystkie śruby pokrywy. Odkręcasz moduł z neonówką. Czyścisz lustro. Wlutowujesz nową neonówkę. Składasz całość. Takiego cacka z byle powodu nie woziłbym po mieście. O specach którzy potrafią przetrzymać sprzęt tygodniami i popsuć coś innego nie wspominam ... :?
RafalSzy pisze:
16 mar 2018, 23:06
Rozkręcić i wyczyścić najpierw?
Czemu nie. Raczej jest wypalona i pewnie ledwo się świeci (jeśli w ogóle) ale jak cokolwiek sam zrobisz to radości od metra :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#8

Post autor: Myszor »

Skoro widać to po co operacja ? To nie będzie świecić jak choinka.
A jak rozkręcać to poczekaj. Neonówkę trza odpowiednią zakupić.
Może któreś przyciski nie działają jak powinny itp.
Nazbierasz powodów to będziesz walczył :)
A tak to enjoy the music.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 nie działające strobo

#9

Post autor: darkman »

Rafał, Myszora to się nie zna ale ma zawsze cenne uwagi - to jest po prostu słabo widoczne, bo taki kąt ustawienia i trzeba zwrócić uwagę na jego ustawienie przy ponownym montowaniu panelu i pokrywy back.
Pewnie nie wiesz co czyścić, bo społeczeństwo nie napisało (nawet Myszora):
- otwierasz gościa (ja zdejmuję pokrywę tył i panel sterujący ten z przyciskami - będzie się trzymał na kabelkach, tak czy siak i jest średnio wygodnie, ale jest i da się - patrz wyżej [Myszory uwagi] - BTW sprawdzasz działanie microsłiczy panelu)
Czyścisz dwa elementy:
- szybkę strobo sprawdzając jakość neonki,
- WAŻne - kostkę stoboskopową na spodzie talerza - to daje najlepszy efekt, a zwykle się o tym nie pamięta,

Jeśli ma walić swiatłem, to można wymienić neonkę na diodę, ale to zwykle odradzaliśmy i chyba nikt z nas nie ma tak zrobionego strobo, choć wówczas świecie dość mocno, ale jest non kosher :mrgreen:

Fotografie, co i jak masz w stosownym wątku o wymianie switchy. O detale pytaj jakby co.
Uwaga na ponowne skręcanie, by zachować ustawienie szybki od neonki.
ODPOWIEDZ