SONY PS-212A Problem z autostop i podnoszeniem ramienia

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
THEMON
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, 22:07

SONY PS-212A Problem z autostop i podnoszeniem ramienia

#1

Post autor: THEMON »

Witam. Jak w temacie gramofony Sony PS-212a w pierwszym ramie nie podnosi się po zakończeniu odtwarzania płyty (po naciśnięciu przycisku wraca poprawnie) natomiast w drugim auto stop gramofonu nie działa talerz obraca się cały czas pomimo ramienia prawidłowo podniesionego automatycznie na miejsce, jedynie brak prądu go uspokaja.
Ponadto mam pytanie do grupy szanownych grupowiczów zawiasy do pokrywy powyższego gramofonu ma może ktoś na sprzedaż? Potrzeba dwa, chyba że pasują od innego modelu, jeśli tak to jakiego. Oraz poszukuję Turntable FRONT Arm Controls - Reject & Arm lift/lower . Znalazłem na ebay ale może w kraju ktoś posiada na zbyciu. Sporo pytań jak na pierwszy raz ale z góry dziękuję za odpowiedź.
Załączniki
s-l1600.jpg
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SONY PS-212A Problem z autostop i podnoszeniem ramienia

#2

Post autor: Regsoft »

THEMON pisze:
07 lut 2018, 21:47
ak w temacie gramofony Sony PS-212a w pierwszym
A co już próbowałeś robić? Masz instrukcję serwisową? Jakieś zdjęcia mechanizmu rozpoznawania końca płyty i położenia ramienia? Może ktoś ma PS-212 / WEGA P120?
THEMON
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, 22:07

Re: SONY PS-212A Problem z autostop i podnoszeniem ramienia

#3

Post autor: THEMON »

Tak mam schemat. Fizycznie jeszcze w nich nie grzebałem wolę dopytać nim zaczne. Jak bym nie kompresował to plik jest za duży daje odnośnik do
https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-212.shtml
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SONY PS-212A Problem z autostop i podnoszeniem ramienia

#4

Post autor: Regsoft »

THEMON pisze:
08 lut 2018, 01:44
Tak mam schemat
To są tylko dwa suplementy do instrukcji. Moim zdaniem niewiele z nich wynika. Nie ma części opisujących regulacje mechaniczną. Możesz jeszcze czekać licząc, że ktoś z forumowiczów ma i zna taki gramofon ale obawiam się, że przyjdzie ten czas kiedy sam będziesz musiał chwycić za śrubokręt lub szukać serwisu ...

PS. https://www.olx.pl/oferta/gramofon-wega ... qXbpH.html
ODPOWIEDZ