Jakie nagłośnienie do SONY PS-LX300USB ?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
lewizna_
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017, 13:42

Jakie nagłośnienie do SONY PS-LX300USB ?

#1

Post autor: lewizna_ »

Potrzebuję pomocy w sprawie wyboru przyzwoitego sprzętu grającego do gramofonu Sony PS-LX300USB.
Myślałam o czymś w granicach 2000 zł za całość. Czy jest to w ogóle możliwe?

Jest to mój początek przygody z gramofonami, dostałam ww. model na urodziny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jakie nagłośnienie do SONY PS-LX300USB ?

#2

Post autor: kriss »

2000 to całkiem przyzwoity budżet jak na start, tym bardziej ze masz juz gramiaka, niestety to współczesny model "marketowy" i tutaj raczej szału nie ma. Ale rozumiem ze to prezent i nie wchodzi w rachubę sprzedaż i zamiana na cos lepszego i nie koniecznie droższego?
lewizna_
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017, 13:42

Re: Jakie nagłośnienie do SONY PS-LX300USB ?

#3

Post autor: lewizna_ »

Z zamianą będzie ciężko. Dlatego prosiłabym o podpowiedzi konkretnych propozycji głośników i wzmacniaczy dla tego modelu, skoro 2000 to w miarę ok budżet. Oczywiście jeśli będzie taniej nie będę miała nic przeciwko;)
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jakie nagłośnienie do SONY PS-LX300USB ?

#4

Post autor: kriss »

Zbyt malo precyzujesz swoje pytania. Czy chodzi Ci o sprzęt nowy czy używany? z nowych to bedzie ciężko i raczej nikt tutaj nie doradzi Ci kupowania nowego wzmacniacza i głośników w tej kwocie. Po prostu szkoda kasy na tanią chińszczyznę marketową za powiedzmy 1000zł skoro można wyrwać fajnie grający wzmak na rynku wtórnym za 500 zł., który bije na łeb te nowe badziewia.
Ogólnie jeżeli nie planujesz zmiany gramofonu w przyszłości to nie kupował bym do tego zestawu Bóg wie czego, bo bedzie przerost formy nad treścią.
Po drugie, same kolumny to temat rzeka, zaczynajac od ich konstrukcji czyli monitory albo podlogowe, jak monitory to czy masz gdzie je postawić, chodzi mi o tzw. standy czyli stojaki. Jak podłogowe to wazne do jakiego pomieszczenia ile metrów, by nie przegiąć znich wielkością bo wtedy wcale lepiej nie zagrają. Rozumiem ze dopiero zaczynasz ale moze watro poczytac trochę podstaw audio hifi i określić sie bardziej szczegółowo co tak naprawdę Cię uszczęśliwi. I tu nie chodzi o to ze musi być cos "do tego modelu gramofonu" bo dla wzmacniacza i głośników wcale nie jest ważne jaki masz gramofon. No moze jedynie to czy Twoj gramofon posiada wbudowany przedwzmacniacz.


Bo to wygląda teraz tak że Ty nam piszesz że chcesz kupić samochód, no tak ale do czego, do wożenia dzieci, węgla a może na wyścigi?

Ogólnie masz dwa wyjscia:
Na szybko i bez zabawy kupić i przepłacić za chińczyki z marketu bo za 2000 spokojnie kupisz.
Lub złożyć przemyślany i całkiem fajne grajacy zestaw ze sprzętu używanego który nawet za 1000 przegoni te chinczyki.
ODPOWIEDZ