Sony PS-LX5 - sprzedawać czy nie?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
mrKrzysztoff
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2016, 17:36

Sony PS-LX5 - sprzedawać czy nie?

#1

Post autor: mrKrzysztoff »

Sprzęt z tematu to mój gramofon, właściwie pierwszy poważny, na którym obecnie słucham płyt. Wkładka dość fabryczna, model Sony XL150. Przedwzmacniacz to DJ PRE II a jako wzmacniacz robi amplituner HK AVR 171. Głośniki to JBL Arena 180 (od kina domowego).

Udało mi się nabyć po dość okazyjnej cenie zestaw 2 x gramofon Stanton T.92 USB i mikser, ale bardziej chodzi mi o gramofon. Mam do niego wkładkę Ortofon Concorde Pro S (jedna używana i jedna nowa, do tego dwie nowe igły). Kupiłem, bo chce się "pobawić" trochę w granie płyt, bardziej dla siebie, w domu, dla zajawki.

Poważnie się teraz zastanawiam nad sprzedażą Sony'ego - to fajny grajek, no ale raczej nie jest to wysoka półka i spodziewam się, że te Stantony będą grały porównywalnie, tym bardziej że mój wzmacniacz i głośniki to nie jest jakieś straszne Hi-Fi. Kupiłem go od esdarka, więc to pewniak, dlatego też pewnie pójdzie do znajomych, co też trochę ułatwia mi decyzję o sprzedaży - odkąd go mam już trochę ich nakręciłem na winyle :)

W najbliższych dniach będę robił testy, ale ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat. Ja wiem, że Stantony to typowo dj'ski sprzęt, no ale nie jest to ich najniższa półka.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-LX5 - sprzedawać czy nie?

#2

Post autor: Wojtek »

mrKrzysztoff pisze: no ale nie jest to ich najniższa półka.
Jest.

Nie widzę sensu w sprzedaży PS-LX5. Stantony do zabawy, a Sony do odsłuchu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ