Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
mloscik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2013, 01:27

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#1

Post autor: mloscik »

Witam

Zakupiłem niedawno używany gramofon Sony PS-LX49P, od początku coś mi dziwnie brzmiało, więc wymieniłem w nim igłe i teraz zorientowałem się, że problem leży prędkości kręcenia talerza :( . Macie może pojęcie w czym może leżeć przyczyna i jak to łatwo naprawić? będę wdzięczny za wszelkie pomysły i propozycje :) W razie odpowiedzi proszę o prostą terminologie, a raczej obrazowe tłumaczenie, bo nie mam w ogóle na ten temat pojęcia :D

EDIT: Poszukałem trochę informacji na temat pierwszego podejrzanego i stawiam na wymianę paska, jak tak to jaki powinienem kupić?

Z góry dzięki za wszelki odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#2

Post autor: Kocewicz »

mloscik pisze: EDIT: Poszukałem trochę informacji na temat pierwszego podejrzanego i stawiam na wymianę paska, jak tak to jaki powinienem kupić?
Najlepiej taki sam. Zmierz długość i kup minimalnie krótszy, bo obecny pewnie jest nieco wyciągnięty. Albo:
Robert007Lenert pisze:Można go lekko skorygować gotując kilkanaście minut w wodzie. Woda ma wrzeć. Taki zabieg skraca lekko pasek i poprawia jego elastyczność.
Are you Shure?
mloscik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2013, 01:27

Re: Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#3

Post autor: mloscik »

Dzięki wielkie! w poniedziałek to sprawdzę i dam znać jaki rezultat :)
mloscik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2013, 01:27

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#4

Post autor: mloscik »

Spróbowałem dzisiaj motywu z gotowaniem i wydaje mi się, że jest lekka poprawa, przynajmniej zanim zakupie nowy pasek :D Zauważyłem też, że podczas odtwarzania płyta na talerzu się trochę "kołysze", czy jest to normalne? a jak nie, to co może być przyczyną i co z tym zrobić :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#5

Post autor: Wojtek »

mloscik pisze: Zauważyłem też, że podczas odtwarzania płyta na talerzu się trochę "kołysze", czy jest to normalne? a jak nie, to co może być przyczyną i co z tym zrobić :oops:
Pytanie czy to kołysze się talerz (co nie jest prawidłowe) czy też płyta jest nieco wygięta (zdarza się)?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#6

Post autor: eenneell »

mloscik pisze:Spróbowałem dzisiaj motywu z gotowaniem i wydaje mi się, że jest lekka poprawa
Placebo?
Nie gotuj czasem całego gramofonu :)
mloscik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2013, 01:27

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#7

Post autor: mloscik »

Płyty, które posiadam są nowe ze sklepu, więc nie podejrzewam, żeby to one były wygięte. Ostatnio miałem okazje popatrzeć na prace gramofonu znajomego i jego płyty również się kołysały. No, ale skoro jest to nieprawidłowe, to gdzie może leżeć przyczyna?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-LX49P - Zbyt wolno się kręci talerz

#8

Post autor: Wojtek »

mloscik pisze:Płyty, które posiadam są nowe ze sklepu, więc nie podejrzewam, żeby to one były wygięte.
Nowa płyta wcale nie musi być idealnie płaska, więc takie założenie nie jest słuszne.
mloscik pisze:Ostatnio miałem okazje popatrzeć na prace gramofonu znajomego i jego płyty również się kołysały. No, ale skoro jest to nieprawidłowe, to gdzie może leżeć przyczyna?
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis i daj odpowiedź.
Ja nie będę zgadywał co się faktycznie dzieje jeśli nie ustalimy podstawowych kwestii.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ