Daniel WG1100FS - problem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
pablo87
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2016, 19:51

Daniel WG1100FS - problem

#1

Post autor: pablo87 »

Witam, jestem nowy na forum wiec wybaczcie jesli pisze w zlym dziale, wydawał mi sie jak najbardziej odpowiedni. Mam Daniela model WG1100FS i mam z nim problem, otóż gramofon dzaiala talerz bez plyty sie kreci ale po nalozeniu plyty przestaje krecic. Nie wiem dlaczego sie tak dzieje, czy moglibysci mi cos poradzic w tej kwestii. Z gory dziekuje za pomoc,
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Daniel WG1100FS - problem

#2

Post autor: kangie »

Kiedy wymieniałeś pasek napędowy? Zdejmij talerz i obejrzyj pracę podtalerza.
Polecam wymienić paski napędowe talerza i przy okazji windy ramienia. Wszystkie powierzchnie do których przylega pasek warto odtłuścić.

BTW jakiej wkładki używasz?
"Life is too short for boring HiFi..."
pablo87
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2016, 19:51

Re: Daniel WG1100FS - problem

#3

Post autor: pablo87 »

Paski zamowione rzeczywiście obecne nie wygladaja zbyt ciekawie, dam zanc jak zaloze i jakie beda efekty,

Co do wkladki to jest obecnie SHURE, a w obwodzie mam jeszcze AT95,
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Daniel WG1100FS - problem

#4

Post autor: kangie »

Przy okazji przyjrzyj sie podtalerzykowi. One czesto maja bicie promieniowe, ktore posrednio przez talerz glowny przeklada sie na kolysanie dzwieku (nierownomiernosc obrotow). Mialem w planie ten podtalerzyk przetoczyc, ale to plastik, pewnie po tych latach kruchy. Zeby mialo to sens trzebaby zapewne wykonac przyrzad specjalny pomocniczy w postaci pierscienia dociskowego. To kolejne koszty i przede wszystkim czas. Odpuscilem temat. Daniela oddalem ojcu. Gra calkiem znosnie z AT-110E.
"Life is too short for boring HiFi..."
ODPOWIEDZ