Dynamic Speaker PL 730 - czy warto naprawiać?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
yulia
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:38

Dynamic Speaker PL 730 - czy warto naprawiać?

#1

Post autor: yulia »

Dobry wieczór wszystkim :)

Jestem dopiero u progu przygody z czarnymi płytami, brak mi jeszcze jakiegokolwiek doświadczenia stąd wielka prośba o pomoc.
Posiadam uszkodzony gramofon PL 730 - brakuje przycisku podnośnika ramienia, igła jest wykrzywiona, prawdopodobnie do wymiany - napęd wydaje się działać prawidłowo, choć ciężko to ocenić na 100% bez dźwięku z płyty.
Sama naprawą się nie zajmę, nie mam potrzebnej wiedzy - wchodziłaby w grę naprawa w serwisie i tu pytanie, czy w przypadku tego sprzętu warto?

Gramofon byłby podłączony do wzmacniacza Yamaha R-S700, słuchane głównie rock i heavy metal. Audiofilem nie jestem, ale zależałoby mi na jakości dźwięku zapewniającej porządne przyjemne wrażenia ;) i bezpieczeństwie płyt.

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: PL 730 - czy warto naprawiać?

#2

Post autor: Dante »

yulia pisze: brakuje przycisku podnośnika ramienia
Brakuje, czy jest ułamany? Pytam, bo jeśli został wydłubany, to może i brakuje paru innych części.
yulia pisze:Sama naprawą się nie zajmę, nie mam potrzebnej wiedzy - wchodziłaby w grę naprawa w serwisie i tu pytanie, czy w przypadku tego sprzętu warto?
Nie opłaca się. Te gramofony to niestety nic specjalnego. Samemu można jeszcze powalczyć, ale i tak dociera się do punktu, gdzie dalsze modyfikacje przerastają wartość sprzętu. Zamiast wkładać w niego 200 zł poszukaj czegoś na allegro/olx za te pieniądze.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Dynamic Speaker PL 730 - czy warto naprawiać?

#3

Post autor: kaf »

Wymiana tego guzika samemu to wraz z kosztem zakupu guzika jakieś 20zł. Więc nie jest to wcale taki nieopłacalny interes. O to czy warto to, musimy sami sobie odpowiedzieć, zależnie od tego ile wyniesie robocizna, jeśli nie umiemy/możemy tego zrobić sami.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
yulia
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:38

Dynamic Speaker PL 730 - czy warto naprawiać?

#4

Post autor: yulia »

Dzięki za odpowiedzi - przycisk jest ułamany, ale pewnie warto by zapytać w serwisie czy nie ma jeszcze innych szkód.
ODPOWIEDZ