Bernard GS 467 - lata produkcji?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
krolik
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 18:55

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#1

Post autor: krolik »

Witam. Pare dni temu kupilem gramofon jak w temacie ladny nie zniszczony i gra:) nie wiem czy tak jak powinien ale mi sie podoba. Pytanie moje brzmi z ktorych lat jest ten model, czy jest on w miare dobry? Niestety bardzo malo jest w necie na temat GS 467.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#2

Post autor: Wojtek »

krolik pisze:Pytanie moje brzmi z ktorych lat jest ten model
Pewnie lata '80te, jak cała seria GS 46x.
krolik pisze:czy jest on w miare dobry?
A jakie to ma znaczenie skoro już kupiłeś? :)
krolik pisze:Niestety bardzo malo jest w necie na temat GS 467.
Z ciekawości wpisałem hasło w google i wyskoczyło całkiem sporo informacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
krolik
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 18:55

Re: Bernard GS 467 - lata produkcji?

#3

Post autor: krolik »

Tez wpisywalem wielokrotnie w google i przeczytalem wszystkie watki ale o tym 467 czy jest on dobry jest malo albo wogule :/ Czy ma znaczeni hmm... Ma bo nie wiem czy warto pakowac w niego pieniadze, czy moze jest nie wart niczego bo jest zwyklym gratem z najnizszej polki...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Bernard GS 467 - lata produkcji?

#4

Post autor: kielek »

krolik pisze:Tez wpisywalem wielokrotnie w google i przeczytalem wszystkie watki ale o tym 467 czy jest on dobry jest malo albo wogule :/ Czy ma znaczeni hmm... Ma bo nie wiem czy warto pakowac w niego pieniadze, czy moze jest nie wart niczego bo jest zwyklym gratem z najnizszej polki...
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=5322
krolik
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2015, 18:55

Re: Bernard GS 467 - lata produkcji?

#5

Post autor: krolik »

Dzieki Kolego za linka. Wiesz to chyba jak z wszystkim jeden mowi ze jest dobry a drugi ze najgorszy... Chyba bede wierzyl ze mam dobry Gramofon bo gra ladnie przynajmiej mi sie podoba (ale to moj pierwszy gramofon). A to takie jeszcze jedno pytanie czy wkladka ORTOFON OM 5 E bedzie pasowala do GS 467. gdzies znalazlem ze jest OK ale chce sie jeszcze upewnic.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#6

Post autor: kaf »

Gra wkładka a nie gramofon. Więc pytanie "czy ten gramofon dobrze brzmi" jest "bez sensu".

Gramofon masz całkiem dobry, nie jest to żaden high end, ale można na tym pograć i czerpać radość ze słuchania analoga. Tylko wiadomo, o każdy gramofon trzeba dbać - -mam na myśli napęd, stabilność obrotów itp.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#7

Post autor: zbyszek1982 »

kaf pisze:Gra wkładka a nie gramofon.
Nieprawda. Napęd i ramię mają bardzo duży wpływ na ostateczną jakość dźwięku. Szumy napędu i rezonanse są zbierane przez wkładkę. Im lepszy napęd i ramię tym mniej śmieci w sygnale.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#8

Post autor: kaf »

zbyszek1982 pisze:Nieprawda. Napęd i ramię mają bardzo duży wpływ na ostateczną jakość dźwięku. Szumy napędu i rezonanse są zbierane przez wkładkę. Im lepszy napęd i ramię tym mniej śmieci w sygnale.
Tłumaczyłem to już parę dni temu - przetwornik ma decydujące znaczenie, a nie napęd. Wkładka X w dwu różnych gramofonach nie przejdzie nie wiadomo jakiej metamorfozy i nie stanie się "innym bytem".
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#9

Post autor: zbyszek1982 »

kaf pisze:Wkładka X w dwu różnych gramofonach nie przejdzie nie wiadomo jakiej metamorfozy i nie stanie się "innym bytem".
Tu nie chodzi o zmianę charakterystyki grania (choć tu ramię ma duże znaczenie ze względu na jego rezonans), ale o to co słyszysz w głośnikach poza sygnałem generowanym przez rowek. Miałem kiedyś taki gramofon jak ten Bernard i to niestety jest bardzo słaby napęd. Nieekranowane trafo pod talerzem sieje i brumi, talerz jest cienki i niedbale wykonany, łożysko talerza i podtalerzyk pozostawię bez komentarza. Na dodatek oś silnika jest osadzona w plastikowych panewkach, przez co po latach użytkowania przewierca się przez podstawę silnika.

Używanie z nim lepszej wkładki niż AT95 czy OM5 nie ma sensu, bo napęd zagłuszy wszystkie niuanse które potrafią przekazać lepsze wkładki.

PS Ten Bernard i tak jest lepszy niż wszystkie obecnie dostępne plastikowe wynalazki w cenie do 1000 zł.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#10

Post autor: kielek »

W pełni zgadzam się ze zbyszkiem zarówno co do wkładek jakie warto użyć do tego Bernarda, jak i co do tego że lepsze ramię i lepiej zbudowany silnik potrafią o wiele więcej ''wycisnąć'' z danej wkładki.
Sam mam dwa gramofony Sanyo,które są zbliżone budową,mają niemalże takie same ramiona(jedno ma VTA drugie nie) ,ale na identycznej wkładce słychać różnicę w brzmieniu. Otóż jeden z nich ma nieco inny silnik,który na oko widać,że jest lepiej ekranowany,przewody z ramienia prowadzone są w ekranowanej koszulce bez łączenia na płytce,talerz nieco cięższy itd.
Ten lepiej ''zbudowany'' gramofon gra bardziej szczegółowo,z większym wykopem i dźwiękiem bardziej otwartym i to na każdej testowanej przeze mnie wkładce.
Był już tu kiedyś jeden ekspert,który na każdym ramieniu chciał wieszać AT-440 twierdząc,że reszta nie ma znaczenia. Myślę,że wiele osób nie wywala kupę kasy na precyzyjne ramiona i gramofony z dobrym napędem tylko dla designu,lansu itp.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bernard GS 467 - lata produkcji?

#11

Post autor: Wojtek »

krolik pisze:ale o tym 467 czy jest on dobry jest malo albo wogule :/
No tak, z opiniami/recenzjami bywa gorzej :)
krolik pisze:Ma bo nie wiem czy warto pakowac w niego pieniadze
Nie warto pakować zbyt wiele pieniędzy :)
Tak jak to ujął kaf, jest to dobra tania baza do zapoznania się z winylem, ale na dłuższą metę (jak złapiesz bakcyla) lepiej będzie rozejrzeć się za czymś lepszym.
krolik pisze:A to takie jeszcze jedno pytanie czy wkladka ORTOFON OM 5 E bedzie pasowala do GS 467. gdzies znalazlem ze jest OK ale chce sie jeszcze upewnic.
Powinno być OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ