Koszt renowacji Daniela

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Koszt renowacji Daniela

#1

Post autor: GPR »

Witam wszystkich
Posiadam gramofon Unitra Daniel G-1100FS. Rodzice wyciągnęli go ze strychu gdzie stał nieużywany z 15 lat i teraz mam z nim 2 kłopoty które przedstawiają następujące zdjęcia:

http://img692.imageshack.us/img692/8088/ujpv.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/7143/vbed.jpg
http://img837.imageshack.us/img837/5884/zhzs.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/8615/wa0x.jpg

1.Wklęśnięte przyciski (działają)
2. Ramie jest za wysoko i igła przez to nie dotyka płyty (jest o jakiś centymetr za wysoko).

Chcę go oddać do naprawy czy tam kalibracji i zastanawiam się ile to powinno mnie kosztować.
ps.Znacie jakiegoś dobrego i taniego fachowca z Łodzi?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Koszt renowacji Daniela

#2

Post autor: Wojtek »

Kocewicz? Piotrek? Winters? Chce wam się naprawić Daniela dla kolegi? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Koszt renowacji Daniela

#3

Post autor: Kocewicz »

Zależy kiedy i za ile piw. Pisać do mnie na pw
Are you Shure?
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Koszt renowacji Daniela

#4

Post autor: GPR »

Interesuje mnie raczej tylko Łódź. Z bardzo prozaicznego powodu zresztą. Nie jestem zmotoryzowany a gramofon jest spory i waży te 10kg.
Co właściwie się w nim rozregulowało że igła nijak nie chce dotknąć płyty? I jaka byłą by cena naprawy tego stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszt renowacji Daniela

#5

Post autor: Mr. Moonlight »

Jak Ci zależy to torba Makro Cash and Carry, tramwaj nr.16 i w trymiga jesteś w Zgierzu.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Koszt renowacji Daniela

#6

Post autor: Pilot »

Myślę że odrobina odwagi i można samemu spróbować to naprawić. Od kalibracji nie uciekniemy, po prostu trzeba sie nauczyć przeprowadzać ją samemu. Ramie nie opada bo widać że podpórka je trzyma. Odrobina odwagi i delikatności i idzie naprawić, nawet z pomocą kolegów z forum. Chcąc mieć gramofon trzeba poznać jego budowę, niestety.
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Koszt renowacji Daniela

#7

Post autor: GPR »

Przykro mi ale w Łodzi mam pełno ludzi od gramofonów więc po co mam się wybierać poza nią.
Tak też myślałem że ten czarny wichajster powinien się jakoś ruszyć bo przeszkadza tylko. Tyle że on się nie rusza. Znaczy coś co go rusza sie popsuło? Mechanizm się zepsuł lub pasek jakiś spadł.
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Koszt renowacji Daniela

#8

Post autor: Mr. Moonlight »

GPR pisze:Tak też myślałem że ten czarny wichajster powinien się jakoś ruszyć bo przeszkadza tylko. Tyle że on się nie rusza.
Zdejm talerz i sprawdź pasek(ten mniejszy).
Załączniki
1.jpg
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Koszt renowacji Daniela

#9

Post autor: Wojtek »

GPR pisze:Przykro mi ale w Łodzi mam pełno ludzi od gramofonów więc po co mam się wybierać poza nią.
To masz ich czy ich szukasz? Bo to nie to samo :) Pisz do Kocewicza.

@Pilot:
Naprawa to nie to samo co kalibracja, a tu wychodzi na to, że coś jest z gramofonem nie tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Koszt renowacji Daniela

#10

Post autor: wesh »

Na pewno naprawa będzie tańsza niż kupno Daniela, wiadomo jakie ceny osiągają te gramofony.
Wszystko zależy od tego co się zepsuło, ciężko jest określić co jest nie tak, po tym co napisałeś. Nie można oczekiwać od razu odpowiedzi na zasadzie: "Gramofon mi nie działa, właściwie to nie wiem co, nie opuszcza się ramię." To jakbyś oczekiwał od mechanika wyceny naprawy auta, przed postawieniem diagnozy.
Jeżeli nie chcesz próbować sam, a znasz ludzi, którzy zajmują się gramofonami to może zaufaj im, zanieś i poczekaj na zdanie fachowca.
Kolejną kwestią jest to jaką wartość ma sam gramofon dla Ciebie i głównie od tego zależy ile będziesz w stanie na niego wydać.
;) Życzę powodzenia!
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Koszt renowacji Daniela

#11

Post autor: GPR »

rusza się zarówno napęd jak i żółty talerz. Guma jest raczej dobrze napięta. Ramie sie rusza tylko nie opada na płytę.
Co do samej naprawy to raczej ma już kogoś dość blisko:
http://www.audiostereo.pl/gramofon-dani ... 56803.html
Także nie chce mi sie lecieć do zgierza. Tak naprawdę to wszystko jest zależne od transportu którego nie posiadam.

Kolejna (możliwa) ustarka to zbyt ciche granie z amplitunerem który posiada podobno wzmacniacz MM. trzeba sie upewnić czy to apli nie działa jak trzeba czy daniel.

I mam jeszcze małe pytanie dodatkowe. CO znaczy: "Wykręcić wkręty aretujące transformator i mechanizm do transportu" ??
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszt renowacji Daniela

#12

Post autor: Krzysztof_67 »

I jak tam Pan Sławek? Naprawia jeszcze gramofony?
Wkręty aretujące to blokada zawieszenia mechanizmów na czas transportu. W tym przypadku są raczej wykręcone. Sprawdź czy talerz wraz z ramieniem porusza się względem obudowy.

Jeśli nadal szukasz kogoś z Łodzi do pomocy w naprawie to pisz na PW.
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Koszt renowacji Daniela

#13

Post autor: GPR »

Mam jeszcze serwis RTV na obrońców westerplatte 24.
Plus tego serwisu jest taki że weźmie daniela i denona oraz sprawdzi czemu razem nie współpracują (choć powinny).
Pan Sławek nadal żyje wiec czemu nie miał by dorobić :D Talerz, ramie - chyba nie rozumiem. Ja to już chyba pisałem??
PW idzie. Wszystko niestety rozbija sie o transport , no i cenę :?
Awatar użytkownika
GPR
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:53
Lokalizacja: Łajba w centrum Polski

Re: Koszt renowacji Daniela

#14

Post autor: GPR »

Powiedział bym fany kawał jednak myślę że Krzysztof lepiej to zrobi.
Krzysztof_67 - opowiedz kawał jak to fachowiec przychodzi do naprawy gramofonu po czym okazuje sie że gramofon jest sprawny.
Niech się też inni pośmieją. :lol:
ups. Chyba spaliłem :oops:
kami3n147
Posty: 50
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:16

Re: Koszt renowacji Daniela

#15

Post autor: kami3n147 »

Po kilku latach nieużywania chciałem "odmłodzić" Daniela. Kupiłem wraz z igłą wkładkę AT95E, ale okazało się, że gramofon ma za wolne obroty nawet jeśli potencjometr suwakowy jest wychylony na maksimum. Wymieniłem paski na nowe oraz nasmarowałem łożysko, ale objawy nie ustąpiły. Problem dotyczy zarówno 33 i 45 obrotów. Poza wolnymi obrotami odczuwam buczenie w obu kanałach, myślałem,ze po wymianie wkładki problem ustąpi, ale nic to nie dało. Gramofon jest zachowany w oryginalnym stanie oraz jestem jego pierwszym właścicielem. Na co należy zwrócić uwagę co ewentualnie wymienić?
ODPOWIEDZ