Unitra G8010 - prośba o pomoc

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#1

Post autor: Mr. Moonlight »

Witam, kupiłem na wiadomym panelu aukcyjnym w/w gramofon. Sprzedający uznał go za 100% sprawny. Niestety potrzeba mu wymienić żaróweczkę stroboskopową (bo słabo świeci) i nałożyć smar do windy (bo przy opuszczaniu igła uderza o płytę). I tu moje pytania, odkręciłem kominek stroboskopu i nie wiem jak wyjąć starą żarówkę, nie chcę przypadkowo czegoś uszkodzić, czy jest ona przylutowana? Czy jest jakiś sposób aby luźno wyszła? Czy jest to taka sama żaróweczka która jest do uruchamiania talerza i do automatycznego podnoszenia ramienia po zakończeniu płyty?
Jaki smar użyć do windy, słyszałem że to jakaś gęsto - lepka masa. A może coś łatwiej dostępnego (zamiennik czy coś?). Proszę o rady i dziękuję.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#2

Post autor: vinylpiotrek »

FridayMorning pisze:Sprzedający uznał go za 100% sprawny
To walcz ze sprzedawca o swoje!
FridayMorning pisze:Czy jest to taka sama żaróweczka która jest do uruchamiania talerza i do automatycznego podnoszenia ramienia po zakończeniu płyty?
\Nie!
W tym gramofonie, o ile pamiętam są 3 żaróweczki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#3

Post autor: Mr. Moonlight »

vinylpiotrek pisze:To walcz ze sprzedawca o swoje!
Cena gramofonu 60zł + wysyłka, prawdopodobnie musiałbym to wszystko spakować i odesłać na swój koszt. Gramofon poza wymienionymi usterkami jest w bardzo ładnym stanie, jest dodatkowa wkładka, pokrywa wypolerowana, bez rys, obroty stabilne, więc go sobie zostawię i naprawię. Mimo wszystko szkoda by było reklamować i oddać, co najwyżej obniżę ocenę transakcji.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#4

Post autor: Mr. Moonlight »

FridayMorning pisze:I tu moje pytania, odkręciłem kominek stroboskopu i nie wiem jak wyjąć starą żarówkę, nie chcę przypadkowo czegoś uszkodzić, czy jest ona przylutowana?
Pytanie nieaktualne. Żaróweczka stroboskopowa jest w tym modelu przylutowana.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#5

Post autor: vinylpiotrek »

FridayMorning pisze:Cena gramofonu 60zł + wysyłka, prawdopodobnie musiałbym to wszystko spakować i odesłać na swój koszt. Gramofon poza wymienionymi usterkami jest w bardzo ładnym stanie, jest dodatkowa wkładka, pokrywa wypolerowana, bez rys, obroty stabilne, więc go sobie zostawię i naprawię. Mimo wszystko szkoda by było reklamować i oddać, co najwyżej obniżę ocenę transakcji.
Czasem uda się wytargować zwrot części kosztów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Unitra G8010 - prośba o pomoc

#6

Post autor: Mr. Moonlight »

vinylpiotrek pisze:
FridayMorning pisze:Cena gramofonu 60zł + wysyłka, prawdopodobnie musiałbym to wszystko spakować i odesłać na swój koszt. Gramofon poza wymienionymi usterkami jest w bardzo ładnym stanie, jest dodatkowa wkładka, pokrywa wypolerowana, bez rys, obroty stabilne, więc go sobie zostawię i naprawię. Mimo wszystko szkoda by było reklamować i oddać, co najwyżej obniżę ocenę transakcji.
Czasem uda się wytargować zwrot części kosztów.
Nie jestem roszczeniowym klientem, no chyba żeby to był złom totalny. Może ktoś kupi wkładkę na panelu aukcyjnym i część się zwróci.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#7

Post autor: Wojtek »

FridayMorning pisze:no chyba żeby to był złom totalny.
No... poniekąd... zależy to od perspektywy :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#8

Post autor: eenneell »

Stroboskop jest gadzetem dla poczatkujących ;)
Sam sie "wslepiałem" w niego jak sroka w kość!... :)
Teraz jak stwierdziłem, że wszystko równo gra to jakoś nie zaglądam..
Kiedyś na al...o był gość co sprzedawał diodowe swiatełka stroboskopowe... nie wiem czy dalej jest, ale było to fajne; do wyboru; zielone, czerwone, niebieskie, białe ...
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Unitra G8010 - prośba o pomoc

#9

Post autor: Mr. Moonlight »

eenneell pisze: Teraz jak stwierdziłem, że wszystko równo gra to jakoś nie zaglądam..
Jak będę miał tą pewność też nie będę za często zaglądał, chociaż jest to odruch mimowolny.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#10

Post autor: Mr. Moonlight »

Neonówka przylutowana, do wyboru do koloru w sklepie elektronicznym. Pozostaje jeszcze sprawa smaru do windy. Co to ma być? Jakiś plastyczny? Słyszałem, że gęsty. Może jakaś podpowiedź?
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#11

Post autor: Winters »

Silikon 300,000cst, albo 500,000cst
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Unitra G8010 - prośba o pomoc

#12

Post autor: Robcio69 »

Witam,wtrącę w tym temacie swoje trzy grosze,jako że wyciągnąłem z szafy G-8010(DP-5100)po drobnym tuningu.Odnośnie smaru to swego czasu na alle.. był sprzedawany smar do wind.Skusiłem się i swoją windę tym posmarowałem.Opada prawidłowo.Ale co ze sprężyną przy elektromagnesie?Tą która jest zwalniana przy końcu płyty?Czy też można ją tym smarnąć,by ramię na końcówce nie skakało do góry?
Co do strobo to fakt,jest to w jakimś stopniu "bajer",ale przyznam się, że ja bardzo lubię patrzeć na te migające punkciki :dance: sprawia mi troszkę frajdy pokręcenie troszkę w te czy we wte...(nie śmiać się) :D
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#13

Post autor: Mr. Moonlight »

Robcio69 pisze:Ale co ze sprężyną przy elektromagnesie?Tą która jest zwalniana przy końcu płyty?Czy też można ją tym smarnąć,by ramię na końcówce nie skakało do góry?
Wydaje mi się że za wolne opadanie i podnoszenie ramienia odpowiada właśnie ten smar. Ale może się mylę.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Unitra G8010 - prośba o pomoc

#14

Post autor: Robcio69 »

Właśnie,bo w tym gramku winda to w sumie sprężyna,posmarowana gęstym smarem.Ta przy elektromagnesie jest sucha...Może się czepiam,ale nie jest to fajne,gdy na końcu płyty ramię strzela jak z katapulty.
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Unitra G8010 - prośba o pomoc

#15

Post autor: Mr. Moonlight »

Robcio69 pisze:Właśnie,bo w tym gramku winda to w sumie sprężyna,posmarowana gęstym smarem.
Po odkręceniu śrubki zdejmij sprężynkę i wyjmij tłoczek z tulei i nią napełnij smarem. Samą sprężynkę nie wystarczy nasmarować gdy w środku sucho. Jeżeli się mylę proszę fachowców z forum o sprostowanie.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
ODPOWIEDZ