Polskie gramofony

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jamochuon
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2010, 12:56

Polskie gramofony

#1

Post autor: jamochuon »

Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich forumowiczów. :)

Zamierzam kupić swój pierwszy gramofon i z tego, co udało mi się wyczytać w sieci, Unitry (Bernard, Adam i Daniel) sprawują się całkiem nieźle, ponadto podoba mi się wygląd Adama i Daniela. Szczególnie ciekawy wydaje mi się Daniel w wersji z wbudowanym wzmacniaczem.

Ciekaw jestem, co sądzicie o tych gramofonach, czy mieliście z nimi jakieś doświadczenia i czy opłaca się w nie inwestować, czy lepiej poszukać czegoś innego?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41572
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Polskie gramofony

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć jamochuon.

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale mnie do polecających polskie gramofony nie zaliczysz :) Unitry są na pewno bezkonkurencyjnym liderem w kategorii "cena" (bo są najtańsze), ale jakościowo to niespecjalnie wysoko stoją, dlatego zawsze jednak polecam dołożyć trochę grosza i kupić jakiś dobry, zagraniczny gramofon.

Co do doświadczeń to w mojej rodzinie jest Bernard. Głośne draństwo (świszczy gdy obraca się talerz), pewnie nadaje się do naprawy, ale mój ojciec trzyma go bardziej dla dekoracji i nostalgii niż dla użytku :)

Tak więc moim zdaniem inwestowanie w polskie sprzęty audio to strata pieniędzy, poza paroma kolekcjonerskimi wyjątkami, ale to już leży poza perspektywą użytkową :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ