Fonica GWS-114 - problem z windą?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
xbeer
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2011, 17:10

Fonica GWS-114 - problem z windą?

#1

Post autor: xbeer »

witam, ostatnio odkurzyłem od rodziców gramofon unitra fonica gws 114 to jest praktycznie to samo co gramofon artur wg mnie. Ogólnie zakupiłem igłe i wkładke i gra jak ta lala ale jedna rzecz w nim nie działa a mianowicie podnośnik/winda ramienia. Ogólnie jak rusze wajhe ponoszenia do góry to idzie do góry a jak do dołu to niestety już nie jednak jest więcej bo bolec który się podnosi jest tak jak by za krótki i nawet jak bolec się podnosi to za mało żeby podnieść ramie z płyty tak jak by czegoś na tym bolcu brakowało - może jakiegoś ciężarka który jak podniose do góry to będzie wystawał nad bolec i uniesie ramie nad płyte a jak obniże to akurat zrobi wagę i winda pójdzie w dół? tak tylko strzelam bo wg mnie musi czegoś na tym bolcu brakować jakiejś części bo poprostu gdy wajha idzie z do góry a z nią ten bolec pod ramieniem to więcej już niema opcji żeby wyszedł bo próbowałem na siłe tak samo jak palcem nacisne ten bolec to się chowa. Może ktoś wie jak się może nazywać ta brakująca część i gdzie można ją dostać.

Będę bardzo wdzięczny - jeżeli nie wie ktoś o co chodzi a ma może gramofon artur lub któryś z GWSów Foniki poprosił bym o zrobienie zdjęcia na swoim gramofonie poprostu jak wygląda u nich ten podnośnik pod ramieniem żebym wiedział chociaż czego szukać. Jeżeli można proszę wysłać na maila xbeer@wp.pl

z góry bardzo dziękuje.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#2

Post autor: Krzyś »

xbeer pisze:Ogólnie zakupiłem igłe i wkładke
Jaką wkładkę? Jeżeli UF-70 to niestety winda Ci już nigdy nie zadziała - UF-70 jest wyższa od fabrycznie instalowanej wkładki UF-50. Jeżeli oryginalna wkładka (UF-50) działa (tj. kryształ w środku się nie zepsuł, np. pod wpływem wilgoci - ale nie otwieraj jej, tylko sprawdź, czy jak jest podłączona i dotykasz trzymacz do igły, to słychać coś w głośnikach), to lepiej chyba będzie zainstalować UF-50 z nową igłą (np. wamat oferuje takową, za 19 zł)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
xbeer
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2011, 17:10

Re: Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#3

Post autor: xbeer »

wkładke zakupiłem orginalną taka jak była czyli uf 70 i nie sądzę żebyy to było to raczej jakas nasadka na ten bolec bo jedno z drugim niewiele ma wspólnego
xbeer
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2011, 17:10

Re: Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#4

Post autor: xbeer »

widac na zdjęciu
Załączniki
to zdjęcie jest jak ramie jest lezy na plycie a podnosnik jest na maxa w gore pociagniety, jak widac jest jeszcze miedzy nimi miejsce czyli nie podniesie ramieniea a w miejscu zielonego kwadrata chyba musiala być jakas nasadka??
to zdjęcie jest jak ramie jest lezy na plycie a podnosnik jest na maxa w gore pociagniety, jak widac jest jeszcze miedzy nimi miejsce czyli nie podniesie ramieniea a w miejscu zielonego kwadrata chyba musiala być jakas nasadka??
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#5

Post autor: Krzyś »

aaa... no tak, na tym metalowym bolcu powinien być jeszcze chyba taki plastikowy "kapturek"... (zresztą odpowiedzieli Ci już o tym w unitra-klubie - chyba na wszelkich możliwych forach opisałeś problem) ale w gramofonie montowano NAPRAWDĘ UF-50, a UF-70 NAPRAWDĘ jest za wysoka - możesz mi wierzyć, bo przerabiałem to kiedyś (może przy odpowiednim kapturku DIY będzie dobrze).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
xbeer
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2011, 17:10

Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#6

Post autor: xbeer »

a co to jest kapturek DIY? ;] a opisałem tylko tu i tam bo z doświadczenia wiem że często bywa iż na jednym forum nie wiedzą a na drugim wiedzą :D
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#7

Post autor: Jaskier »

xbeer pisze:a co to jest kapturek DIY?
DIY - Do It Yourself czyli "sam se zrób" :lol: Krzyś miał na myśli własnoręczne wykonanie tego kapturka.
xbeer
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2011, 17:10

Prosba o pomoc - podnośnik czy coś na nim ma być?

#8

Post autor: xbeer »

no ta ;] glupi ja - dziękóweczka za pomoc.
ODPOWIEDZ