Początkujący... Unitra WG-903

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Początkujący... Unitra WG-903

#1

Post autor: Bolec »

Dzień dobry,

Jestem tu nowy i witam wszystkich. ;)

Ostatnio wyciągnąłem stary gramofon rodziców z piwnicy jest to unita WG-903 Artur i z tego co wyczytałem on jedyne co ładnie robi to niszczy płyty.
moje pytania to:
1. czy jak bym wymienił igłę na diamentowa i wkładkę na lepsza oraz zrobił wyjście głośnikowe jakieś lepsze to gramofon zaczął by lepiej grac i przestał by"piłować" płyty.
2. czy można kupić jakiś stary(zależny mi na starym)gramofon za niewielką sumę który nie będzie niszczył w standardzie płyt i jakość muzyki była przyzwoita.

P.S jeżeli nie tu napisałem to to proszę o przeniesienie. :shhh:

Pozdrawiam Bolec
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Początkujący...

#2

Post autor: wojciech06 »

Bolec pisze:czy jak bym wymienił igłę na diamentowa i wkładkę na lepsza oraz zrobił wyjście głośnikowe jakieś lepsze to gramofon zaczął by lepiej grac i przestał by"piłować" płyty.
Gramofon WG 903 Artur jest wyposażony we wkładkę piezoelektryczną. Nie można wymienić ani wkładki ani igły na inną (diamentową) - inna budowa tego gramofonu, niż gramofonów z wkładką MM lub MC, gdzie stosuje się igły diamentowe.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Początkujący...

#3

Post autor: Bolec »

Czyli nic z nim się nie da zrobić? to w takim razie polećcie jakiś stary gramofon tani który nie będzie katował płyt,
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początkujący...

#4

Post autor: wojciech06 »

Sam gramofon (używany) to nie wszystko. Trzeba kupić wzmacniacz (z przedwzmacniaczem lub jeżeli nie ma go, to oddzielny przedwzmacniacz) oraz głośniki. Trudno obecnie kupić tzw. kombajn, który ma wszystkie wymienione elementy w sobie.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Początkujący...

#5

Post autor: Bolec »

Czyli mój Arturek ma wbudowany wzmacniacz? bo podłączam bezpośrednio do niego głośniki i gra. Nie oczekuje ze będę grał na imprezach tylko tak wieczorem przy lampce wina cichutko gdzieś w tle
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Początkujący...

#6

Post autor: wojciech06 »

Bolec pisze:Czyli mój Arturek ma wbudowany wzmacniacz?
Tak. To gramofon wszystko w jednym (+ dołączane głośniki).
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Początkujący...

#7

Post autor: Bolec »

zastanawiam się nad ty:
http://allegro.pl/gramofon-philips-f711 ... 06475.html
tylko nie wiem jakie ma kable na wyjściu i nie bardzo wiem czy będzie dobry
jeżeli mogę podrzucie jakieś dobre serie gramofonów za podobna cenę
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Początkujący... Unitra WG-903

#8

Post autor: Wojtek »

Bolec pisze:jeżeli mogę podrzucie jakieś dobre serie gramofonów za podobna cenę
Skoro już wiesz na czym stoisz z piwnicznym Arturem, o zakupach gramofonowych gadamy tutaj :)

Dobry gramofon za 5 dych? Coś czuję, ze będzie to wyzwanie, ale nie twierdzę, że nie jest to możliwe ;)

Jednakże, tak jak już wojciech06 zaznaczył, będziesz jeszcze musiał mieć do czego podpiąć gramofon by móc się cieszyć muzyką.
Taki "normalny" gramofon podłącza się do jakiegoś wzmacniacza zintegrowanego (lub przynajmniej przedwzmacniacza gramofonowego).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Początkujący... Unitra WG-903

#9

Post autor: Bolec »

nie wystarczy podpiąć tego do wierzy? potrzebny jest mi jakiś przed wzmacniacz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Początkujący... Unitra WG-903

#10

Post autor: Wojtek »

A jaką masz wieŻę? Jeśli ma ona wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (wejście Phono) to nie potrzebujesz dodatkowego przedwzmacniacza.
Jeśli nie ma, to potrzebujesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Bolec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:14

Re: Początkujący... Unitra WG-903

#11

Post autor: Bolec »

to nie pójdzie na tym samym wejściu co podłączenie do kompa na czinczach?
czym się różnią te sygnały?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Początkujący... Unitra WG-903

#12

Post autor: Wojtek »

Bolec pisze:to nie pójdzie na tym samym wejściu co podłączenie do kompa na czinczach?
Nie, gdyż jest to wejście liniowe.
Bolec pisze:czym się różnią te sygnały?
Sygnał wychodzący z gramofonu nie ma tzw. postaci liniowej. Rolą przedwzmacniacza gramofonowego jest podniesienie mocy tego sygnału do pułapu liniowego oraz poprawę charakterystyki dźwięku zgodnie z standardem tzw. korekcji RIAA.

Tak więc jakbyś olał przedwzmacniacz i podłączył gramofon bezpośrednio pod wejście liniowe tj. AUX czy jakieś inne to dźwięk byłby bardzo cichy i zniekształcony... a tego chyba nie chcesz?

Nie przeskoczysz tego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ