Gramofon GS-438 Bernard

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
RIFRAF
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2017, 15:49

Gramofon GS-438 Bernard

#1

Post autor: RIFRAF »

Po dwóch latach niekorzystania z gramofonu GS-438 został on przeze mnie uruchomiony. Przez dwa dni działał bez zarzutu ale trzeciego dnia nagle talerz zaczął kręcić się bardzo wolno co skutkowało zniekształceniem głosu z odtwarzanej płyty. Zdjąłem talerz, pasek wygląda na nieuszkodzony a wirnik z trzpieniem na który nakłada się pasek obraca się. Po założeniu na ten trzpień paska i nasunięciu go na plastikowe koło które znajduje się pod talerzem wirnik przestaje się obracać jakby nie miał siły przenieść napęd na talerz. Bardzo proszę o pomoc i informację co może być przyczyną takiego stanu. Czy silnik jest do wymiany czy może jest to spowodowane awarią innego podzespołu gramofonu . Będę wdzięczny za wskazówki do zrobić aby gramofon zaczął sprawnie działać .
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Gramofon GS-438 Bernard

#2

Post autor: andre »

Czy gramofon został na nowo nasmarowany?
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Gramofon GS-438 Bernard

#3

Post autor: BRob »

Zrób taki eksperyment, zdejmij pasek załóż talerz i rozpedz go rręką. Mój talerz od 45 obrotów do zera zwalnia bardzo długo. Nie pamiętam teraz ile dokładnie to trwa, ale wg mnie powinien się kręcić ponad półtorej minuty. Jeżeli będzie szybko zwalniał to znaczy, że trzeba oczyścić i na nowo nasmarować łożysko.
ODPOWIEDZ