ZRK Aida

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

Re: ZRK Aida

#16

Post autor: Magdalena »

OK, zrobię tak, jak mi radzisz.

Wkładka magnetyczna? No kto by pomyślał...
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3820
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

ZRK Aida

#17

Post autor: Obywatel »

Krzyś pisze:zastanawia mnie tylko, czemu używali enerdowskich gramofonów, skoro Fonica produkowała nieodżałowany GE-56?
Taka była specyfika gospodarki centralnie planowanej. Niektórych decyzji po prostu nie sposób zrozumieć stosując zwykłą logikę ;)

Ja np. nigdy nie potrafiłem zrozumieć dlaczego Jelcz PR110 został w połowie lat 80 zastąpiony tworem o nazwie Jelcz M11. W tamtym czasie PR110 był już w 100% spolonizowany i wszystkie części pochodziły z polskich fabryk. Jednak - tłumacząc ten ruch trudnościami w dostawach części :shock: - postanowiono kupić od Węgrów prawo do wykorzystywania podwozia Ikarusa 260 i nabić na nie nadwozie PR110. Tak powstał Jelcz M11, który zastąpił na jakiś czas PR110. Czyż to nie jest klasyczny przykład księżycowej ekonomii :o

A zatem nie ma się co dziwić, że w Kasprzaku woleli Ziphonę od Foniki ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

ZRK Aida

#18

Post autor: Krzyś »

Tutaj admin tego forum chwali się, że ma stosowną wkładkę:
http://www.radiomuseum-bocket.de/mybb/s ... p?tid=7995

jak ktoś nicht verstehen to babelfish powiedział, że ten gościu na samym dole miał 1 sztukę tej wkładki, i o ile osoba zakładająca temat nie była zainteresowana jej nabyciem/dostaniem, o tyle być może ma ją nadal i być może wystarczy napisać mu prywatną wiadomość, żeby ustalić, za ile chce ją sprzedać/oddać.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ