prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
wit
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2011, 16:53

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#1

Post autor: wit »

Witam.
Potrzebuję dokładnych wymiarów -najlepiej "z natury" -wymiary zamieszczane jako przedruk z instrukcji nie są do końca wiarygodne... ponadto potrzebuję kilku dodatkowych wymiarów -których nie ma w necie....
prośba kto ma wymienione w tytule gramofony ze wzmakiem -wg610 lub wg1100 -niech zmierzy...


wymiary zewnętrzne obudowy -drewnianej skrzyneczki -w tym i wysokość samego drewna (wysokość "klepki")-a tego nie ma w netowych informacjach.

oraz -co dla mnie ważniejsze -wymiary pokrywy z pleksy -długość i szerokość -oraz wysokość (która też nie jest podawana w danych...)

przy wymiarach pokrywy -prosiłbym o podanie jak mierzone - czy to wymiar zewnętrzny -czy wewnątrz

-tak naprawdę najbardziej interesuje mnie miejsce pod pokrywą .
buduję gramofon diy -i poszedłbym na skróty wykorzystując typową obudowę -a własne dzieło chowając w środku... boję się o estetykę własnej konstrukcji -oklejanie fornirem to sporo zabawy... -no i chciałbym zachować wygląd zewnętrzny starej konstrukcji...

o ile mi się zmieści wewnątrz mechanika -konstrukcja z długim ramieniem...

czy wg1100 daniel jest większe od wg 610 fonomaster- według strony unitra.eu.org -jest -tylko jak się ma rzeczywistość do danych archiwalnych?

i czy obudowy są z prawdziwych deseczek -czy to jakaś płyta wiórowa oklejona fornirem? (tego też info w necie nie podają)
dziękuję.
Witek.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#2

Post autor: chrzan49 »

Witam Kolege.Dopiero natknąłem sie na post.
Wymiary pokrywy:
535x358x75.Lekko wypukła.Wymiary zewnętrze

Obudowa wykonana jest ze sklejki i płyty wiórowej w okleinie drewnopodobnej.Wymiary obudowy po bokach +4-5 mm a na głebokość nieco więcej.
pozdrawiam Tomasz
PS mam taka pokrywę dymioną w b.dobrym stanie i nie jest mi potrzebna.Bez zawiasów.One miały zawiasy prętowe mocowane z tyłu.
wit
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2011, 16:53

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#3

Post autor: wit »

to wymiary Daniela ze wzmacniaczem wg 1100 czy fonomastera 610?

ja mam pokrywę -podobno od fonomastera 610 o dokładnie takich wymiarach jak podaje Kolega.

wg starych dokumentacji pokrywa od Daniela powinna być większa -jednak nie mogę tego zweryfikować. nie wiem czy nie były takie same a jedynie w papierach się różniło...

Kolegi pokrywa to Daniel -czy Fonomaster?
dziękuję.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#4

Post autor: chrzan49 »

Fonomaster.O ile wiem to Daniel miał identyczną.
Pozdrawiam Tomasz

PS Kupiłem po potrzebuję do kombajnów niemieckich ale jest za mała .
wit
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2011, 16:53

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#5

Post autor: wit »

wg stron http://unitra.eu.org daniel ze wzmacniaczem miał większa obudowę.
nie wiem jak było w rzeczywistości. różne źródła różnie podają. chyba jedyna pewna możliwość weryfikacji -to pomiar z natury przez kogoś kto posiada daniela WG 1100.
dzięki Tobie PRAKTYCZNIE potwierdzony jest rozmiar fonomastera.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

prośba o wymiary -wg1100 daniel kontra wg610 fonomaster ?

#6

Post autor: chrzan49 »

Miło mi.Służę Kolegom bo posiadam wielką kolekcję ale głownie niemieckich.
Tomasz
ODPOWIEDZ